Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSANDWPSwitch
Okładka Dragon Hills (iOS)
OkładkaDragon Hills (iOS)

Dragon Hills

Dwuwymiarowa zręcznościówka przeznaczona na platformy mobilne. Grę wyprodukowało polskie studio Rebel Twins, znane z Aliens Drive Me Crazy oraz Daddy Was A Thief. W Dragon Hills gracz wciela się w księżniczkę chcącą zemścić się na ludziach, którzy ją skrzywdzili.

Zręcznościowe | fantasy | 2D | polskie | indie | side-scroll | smoki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Hills Premiera

9kwi2015

AND iOS WP

28paź2021

Switch

Gry podobne do Dragon Hills

World of Goo

Jetpack Joyride

Badland

Dragon Hills to dwuwymiarowa zręcznościówka fantasy opracowana z myślą o mobilnych systemach. Grę wyprodukowało znane z Aliens Drive Me Crazy oraz Daddy Was A Thief polskie studio Rebel Twins.

Autorzy nie zaprzątali sobie głowy opracowaniem rozbudowanej warstwy fabularnej i zamiast tego scenariusz stanowi jedynie pretekst to zabawy. Akcja toczy się w pełnej magii krainie fantasy, a my wcielamy się w księżniczkę chcącą zemścić się na ludziach, którzy ją skrzywdzili. W realizacji tego planu pomaga jej potężny smok. Bohaterka usadawia się na jego grzbiecie i wyrusza w świat niszcząc wszystko, co stanie jej na drodze.

Kierowany przez nas smok jest raczej nietypowym przedstawicielem swojego gatunku, gdyż nie posiada umiejętności latania. Zamiast tego łuskowaty potwór specjalizuje się w drążeniu podziemnych tuneli. Oczywiście, większość czekających na śmierć wrogów znajduje się na powierzchni, więc konieczne jest regularne wyskakiwanie z gruntu. Jednocześnie całość zaprojektowano tak, aby trzeba było dokładnie wymierzyć każdą taką akcję, gdyż im większy rozpęd weźmiemy pod ziemią, tym wyższy skok wykona nasz smok po przebiciu się na powierzchnię.

W ten sposób atakujemy przeciwników, niszczymy wrogie budynki oraz gromadzimy przedmioty W grze nie zabrakło systemu rozwoju, który pozwala przeobrażać smoka w coraz potężniejsze formy, dysponujące nie tylko większymi rozmiarami, ale także posiadające różnorodne moce specjalne. Wszystko to ukazane zostało w atrakcyjnej dwuwymiarowej oprawie graficznej, a całość prezentowana jest z mocnym przymrużeniem oka i w pełnej jasnych kolorów kreskówkowej stylistyce.

Minirecenzja Dragon Hills – wkurzona księżniczka ujeżdża smoka

PLUSY:
  1. Prosta, ale wciągająca zabawa w ujeżdżanie smoka;
  2. Starcia z bossami i rozwalanie zamków wielkim stworem nigdy się nie nudzi;
  3. Świetna dwuwymiarowa oprawa graficzna utrzyma w średniowiecznym stylu.
MINUSY:
  1. Podczas rozgrywki nie zgarniamy zbyt wielu monet, więc niecierpliwe osoby będą musiały wydać trochę prawdziwych pieniędzy.

Na rynku gier mobilnych nie brakuje wszelkiej maści endless runnerów – od trójwymiarowych hitów pokroju Temple Run, przez słynne dwuwymiarowe Jetpack Joyride, po niepokojące Canabalt. Dragon Hills to kolejny przedstawiciel tego gatunku, który z jednej strony opiera się na tych samych zasadach, co reszta konkurencji, ale z drugiej, w odróżnieniu od wielu kiepsko wykonanych produkcji, może się pochwalić bardzo dopracowaną mechaniką, śliczną oprawą graficzną i humorem, co czyni projekt studia Rebel Twins pozycją godną uwagi.

W grze wcielamy się w księżniczkę uwięzioną w wysokiej wieży. Pewnego dnia pod jej drzwi zachodzi rycerz, który jednak nie przyszedł uratować dziewczyny, lecz zabrać skarby kryjące się w budowli. Bohaterka w złości wzywa smoka, na którym wyrusza w pościg za złodziejem, jednak po drodze czeka ją mnóstwo przeszkód i niebezpieczeństw.

Rozgrywka jest prosta i przyjemna, gdyż polega na przytrzymywaniu palca na ekranie, sprawiając, że smok „nurkuje”, drążąc dziury w ziemi, a po zdjęciu palca wybijamy się w górę. Mechanikę tę wykorzystujemy do omijania ataków przeciwników, którzy rzucają do nas dzidami, czy też strzelają z armat oraz do omijania przeszkód, np. niewielkich basenów z lawą. Całą resztę, nieważne czy jest to zamek, czy biegnący boss, niszczymy po prostu uderzając w nią.

Naturalnie banalne sterowanie nie oznacza, że gra jest łatwa, a wręcz przeciwnie – rozgrywka jest trudna i wymaga cierpliwości. Częste zgony nie idą jednak na marne, gdyż podczas zabawy zbieramy złoto, przydające się do zakupu ulepszeń smoka, czy też nowych mieczy dla księżniczki. Dodatkowo po osiągnięciu odpowiedniego poziomu otrzymujemy dostęp do nowych gadów, przez co zabawa nie nudzi się zbyt szybko i zachęca do podejmowania kolejnych prób.

Ostatnia modyfikacja 9 kwietnia 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Dragon Hills: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
WP
Switch