Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 kwietnia 2015, 13:35

autor: Adrian Werner

Dragon Hills – premiera polskiej zręcznościówki w klimatach fantasy

Zadebiutowała gra Dragon Hills, czyli niezła zręcznościówka fantasy autorstwa polskiego studia Rebel Twins.

Znane z Aliens Drive Me Crazy oraz Daddy Was A Thief polskie studio Rebel Twins nie kazało nam długo czekać na premierę swojej kolejnej mobilnej produkcji. Od momentu ujawnienia zręcznościówki Dragon Hills minęło raptem czterdzieści dni, a gra już ukazała się na rynku.

Gra opowiada humorystyczną historię księżniczki zamieszkującej krainę fantasy. Dziewczyna postanawia zemścić się na ludziach, którzy ją skrzywdzili, a w realizacji tego planu pomaga jej potężny smok. Dosiadając tej pokrytej łuskami bestii bohaterka zamierza zniszczyć wszystko, co stanie jej na drodze.

Pod względem mechanizmów zabawy Dragon Hills stanowi rozwiniecie pomysłów jednego z wczesnych przebojów mobilnych zatytułowanego Super Mega Worm. Kierowany przez nas smok nie posiada skrzydeł i tym samym nie potrafi latać. Zamiast tego doskonale radzi sobie z podróżowaniem pod ziemią. Podczas rozgrywki naszym priorytetem jest eliminowanie wrogów oraz niszczenie budynków. Aby to osiągnąć trzeba nauczyć się odpowiednio wyskakiwać na powierzchnię, pamiętając o tym, że im większy rozpęd weźmiemy pod ziemią, tym wyższy i dłuższy skok wykonamy.

Zabawę urozmaica system rozwoju – możemy ulepszać umiejętności smoka i zmuszać go do ewoluowania w nowe, coraz potężniejsze formy, w których nie tylko zwiększa on swoje rozmiary, ale uczy się także dodatkowych mocy specjalnych. Wszystko to ukazane zostało w atrakcyjnej oprawie graficznej, wykonanej w pełnej jasnych kolorów kreskówkowej stylistyce.