Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSANDWP
Okładka Shark Dash (PC)
OkładkaShark Dash (PC)

Shark Dash

Zabawna gra logiczno-zręcznościowa, wykorzystująca mechanikę znaną z serii Angry Birds. Przejmujemy kontrolę nad czterema rybkami o odmiennych właściwościach, a naszym zadaniem jest zbieranie rozsianych po planszy gumowych kaczuszek oraz monet.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shark Dash Premiera

19kwi2012

iOS AND

27lis2012

PC

20mar2013

WP

producent: Gameloft wydawca: Gameloft

Shark Dash to zabawna gra logiczno-zręcznościowa, przygotowana przez firmę Gameloft – czołowego producenta gier na urządzenia mobilne. Tytuł zadebiutował najpierw na urządzeniach z systemem iOS i Android, by ostatecznie trafić także do użytkowników Windows Phone oraz Windows 8.

Mechanika zabawy przypomina nieco popularną serię Angry Birds z tym, że zamiast ptaszkami tym razem sterujemy 4 rybkami o odmiennych właściwościach. Czynimy to poprzez pociągnięcie ryby za ogon i wystrzelenie jej niczym z procy, podobnie jak czyniliśmy to w Angry Birds. Akcja toczy się w czterech odmiennych sceneriach, gdzie naszym zadaniem jest zebranie wszystkich znajdujących się na planszy gumowych kaczuszek oraz monet, unikając przy tym kontaktu z rozsianymi po ekranie bombami. W zależności od ilości zebranych przedmiotów oraz ilości ruchów wykonanych do wyczyszczenia planszy, gra wynagradza nas gwiazdkami (od 1 do 3). Odpowiednia ilość punktów pozwoli nam odblokować dostęp do kolejnych etapów zabawy. W razie potrzeby, możemy oczywiście powtarzać daną planszę wielokrotnie, poprawiając uzyskany wynik.

Do naszej dyspozycji oddano cztery zaprzyjaźnione ze sobą rybki, które wykonują swe zadania samotnie bądź w zespole. Dostępny na początku gry Sharkee nie posiada żadnych zdolności specjalnych, za to Sawy, dzięki wydłużonej paszczy z ostrymi zębami, potrafi przepiłować liny i łańcuchy. Kolejna z rybek, Hammy, na żądanie uwolni dodatkową energię, która pozwoli jej skakać wyżej i zmieniać trajektorię lotu. Ostatni z czwórki, Scuby, specjalizuje się w poszukiwaniu ukrytych w głębinach gumowych kaczuszek. W podstawowej wersji gry otrzymujemy do pokonania łącznie 96 zróżnicowanych etapów o wzrastającym poziomie trudności.

Oprawa gry w wersji na Windows 8 utrzymana jest w kolorowej, kreskówkowej stylistyce, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. Do sterowania wykorzystać możemy zaś zarówno ekran dotykowy, jak i mysz. W grze udostępniono specjalny sklep, w którym dzięki mikropłatnościom nabywać możemy wcześniejszy dostęp do nieodblokowanych leveli i dodatkowe skórki dla rybek. Dzięki integracji z usługą Xbox Live, Shark Dash oferuje również pokaźny zestaw osiągnięć i misji do zaliczenia.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shark Dash: Odpowiednia dla każdego wieku.

Shark Dash Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 80 MB HDD
  • Windows 8
PC
WP
iOS
AND