Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPSVPS3iOSWPPCXONESwitchPS4
Okładka King Oddball (AND)
OkładkaKing Oddball (AND)

King Oddball

Dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna bardzo podobna do przebojowej serii Angry Birds. Gracze kontrolują ogromną kamienną kulę z twarzą unoszącą się w powietrzu, która za pomocą swojego języka wystrzeliwuje głazy w żołnierzy.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

King Oddball Premiera

27wrz2012

iOS

27lis2012

PC

6lut2013

WP

8sty2014

PSV

14sty2014

AND

1kwi2014

PS4

3lut2015

PS3

9wrz2016

XONE

30paź2017

Switch

producent: 10tons wydawca: 10tons Strona oficjalna

Gry podobne do King Oddball

Angry Birds 2

Angry Birds

Angry Birds Journey

King Oddball na platformie PS4, iOS itd. to dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna, której model rozgrywki zbliżony jest do popularnej serii Angry Birds. Za produkcję tytułu odpowiada fińskie studio 10tons. Deweloper ma na swoim koncie wiele gier, w dużej mierze przeznaczonych na platformy mobilne korzystające z systemów operacyjnych iOS oraz Android.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest tytułowy król Oddball. Jest on niczym innym jak wielką kamienną kulą z twarzą, która za pomocą swojego długiego języka miota zabójczymi głazami. Władca walczy ze stawiającymi mu opór żołnierzami, a jego celem jest zdobycie władzy nad całym światem.

Mechanika

Zabawa na platformie PS4, iOS itd. przypomina do złudzenia serię Angry Birds, zamiast procy wykorzystujemy jednak język Oddballa. Na początku gry naszym oczom ukazuje się duża mapa świata, skąd wybieramy interesujący nas poziom. Każda partia rozpoczyna się w ten sam sposób. Gracze mają do dyspozycji trzy głazy, a ich zadaniem jest zlikwidowanie za ich pomocą wszystkich żołnierzy. Jednostki wojskowe są rozmieszczone w różny sposób, często towarzyszą im także najróżniejsze kamienne czy drewniane konstrukcje, które przewracają się po uderzeniu głazu.

Oddball, cały czas unoszący się w jedynym miejscu nad ziemią, chwyta kamień językiem i bujając nim, wystrzeliwuje z dużą siłą we wrogów. Jeżeli wypuścimy pocisk w odpowiednim momencie, będzie on odbijał się od przeszkód, nabijając mnożnik combo i szybko oczyszczając cały ekran. Niszcząc naraz trzy lub więcej celów, otrzymujemy dodatkowy kamień. Twórcy przygotowali na start 120 poziomów oraz sporo ukrytych etapów i innych sekretów.

Technikalia

Gra w wersji PS4, iOS itd. posiada typowy prosty kolorowy komiksowy styl, który znamy z wielu gier na platformy mobilne. W tle przygrywa oryginalna ścieżka dźwiękowa. Według zapewnień twórców, grę napędza dość zaawansowany silnik fizyczny, pozwalający w przewidywalny sposób symulować zachowanie pocisków.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 0,8 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI King Oddball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PSV
PS4
PS3
AND
iOS
WP
PC
XONE
Switch