Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWPANDiOS
Okładka My Talking Tom (WP)

My Talking Tom

Produkcja inspirowana klasycznymi Tamagotchi, w której gracze podejmują się opieki nad tytułowym kotkiem.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | symulator życia

Okładka My Talking Tom (WP)

producent: Outfit7

wydawca: Outfit7

Strona oficjalna

data premiery gry:

12lis2013

AND

13lis2013

iOS WP

My Talking Tom jest dziełem firmy Outfit7. Produkcja nawiązuje do klasycznych Tamagotchi, których szczyt popularności przypadł na lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Tytuł pojawił się na urządzeniach mobilnych z systemem AND, iOS i WP, gdzie jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

W My Talking Tom gracze podejmują się opieki nad tytułowym kociakiem. Do ich obowiązków należy zadbanie o jego podstawowe potrzeby, a także zapewnienie mu rozrywki w postaci zabaw przedstawionych w formie nieskomplikowanych minigier. Tom musi nie tylko jeść i pić, lecz także korzystać z toalety, a po dniu pełnym atrakcji – udać się do łóżka na odpoczynek; poza tym, zgodnie z tytułem, kot potrafi powtarzać wypowiadane przez nas słowa.

W miarę postępów zdobywamy pieniądze i bilety lotnicze. Te pierwsze możemy przeznaczyć na zakup nowych ubrań czy akcesoriów dla kotka oraz elementów wystroju jego wirtualnego domu. Z kolei bilety pozwalają na odwiedzanie innych czworonogów – w ten sposób można nie tylko wypełniać album zdjęciami z wypraw Toma, lecz także odblokowywać nowe elementy jego garderoby.

O tym, jak dobrze radzimy sobie w roli opiekunów, świadczą nie tylko emocje okazywane przez naszego podopiecznego (Tom może być smutny, zaspany, znudzony czy choćby głodny), lecz także tempo jego dorastania, zobrazowanego przez dziewięć stopni rozwoju.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną wydanego na platformie AND, iOS i WP My Talking Tom utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce. Produkcja jest przeznaczona dla graczy w każdym wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do My Talking Tom

Wymagania wiekowe My Talking Tom

odpowiednia dla każdego wieku

AND
iOS
WP