Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWPiOSAND
Okładka 8bit Doves (WP)
Okładka8bit Doves (WP)

8bit Doves

Oldskulowa, dwuwymiarowa zręcznościówka studia Nitrome, w której wcielamy się w postać fruwającego we śnie mężczyzny. Celem zabawy jest dobrnięcie do końca każdego z etapów i zebranie po drodze wszystkich rozsianych na planszy gołębi.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

8bit Doves Premiera

anulowana

WP

27sie2014

iOS AND

producent: Nitrome wydawca: Nitrome Strona oficjalna

Gry podobne do 8bit Doves

Rayman Fiesta Run

Badland

Dragon Hills

8bit Doves to oldskulowa gra zręcznościowa na urządzenia z systemem Android, w której przemierzamy dwuwymiarowe poziomy, zbierając tytułowe gołębie. Tytuł został opracowany przez znane głównie z prostych gier przeglądarkowych studio Nitrome, które w 2013 roku udanie zadebiutowało na smartfonach i tabletach grą Icebreaker: A Viking Voyage. Koncepcja 8bit Doves powstała podczas imprezy #nitromejam, w trakcie której pracownicy studia na oczach graczy tworzyli projekty prostych gier, a widzowie mogli głosować na te ich zdaniem najciekawsze.

W grze wcielamy się w postać uwięzionego w wirtualnej rzeczywistości mężczyzny, który we śnie - niczym po wypiciu Red Bulla – potrafi rozłożyć skrzydła i ziścić swe odwieczne marzenia o lataniu. Zabawa polega na przemierzaniu prostych dwuwymiarowych poziomów, wypełnionych ruchomymi ścianami, strefami przyspieszenia i innymi pułapkami. Na każdym z etapów naszym celem jest dotarcie do jego końca i zebranie po drodze wszystkich rozsianych po planszy gołębi. To z pozoru proste zadanie utrudnia jednak stosunkowo duża bezwładność naszego bohatera, przekładająca się na brak możliwości wykonania nagłego zwrotu w dowolnym kierunku.

Sterowanie w grze ograniczone zostało do użycia dwóch wirtualnych przycisków, odpowiadających za skręt w górę i w dół. W wersji na urządzenia mobilne z systemem Android, do przemierzenia mamy trzy zróżnicowane tematycznie zestawy poziomów, z których pierwsze zostały zaczerpnięte z przeglądarkowego pierwowzoru. Oldskulową atmosferę całości podkreśla prosta, monochromatyczna grafika, przypominająca produkcje z ery ośmiobitowców i pierwszego Game Boya.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 8bit Doves: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
WP