Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 lipca 2014, 11:25

8bit Doves – kolejna gra mobilna autorów Icebreaker: A Viking Voyage

Znane z Icebreaker: A Viking Voyage studio Nitrome zapowiedziało swój kolejny mobilny projekt. Okazała się nim zręcznościówka 8bit Doves, która ukaże się za kilka tygodni na urządzenia z systemami iOS i Android. Produkcja utrzymana jest w monochromatycznej estetyce przywodzącej na myśl gry na pierwszego Gameboya.

Nitrome to zespół znany głównie z wyśmienitych produkcji przeglądarkowych, ale zespół zaliczył w zeszłym roku wyjątkowo udany debiut mobilny za sprawą gry logicznej Icebreaker: A Viking Voyage, która okazała się jedną z najciekawszych produkcji zeszłego roku. Teraz firma ujawniła, że jej kolejnym projektem zmierzającym na smartfony i tablety będzie 8bit Doves.

Projekt narodził się w trakcie #nitromejam, czyli zabawy podczas której pracownicy studia opracowywali w ciągu kilku dni ciekawe prototypy, a gracze mogli śledzić cały proces i głosować na najbardziej obiecujące pomysły. Jednym z projektów, który zyskał największe uznanie było właśnie 8bit Doves, więc zespół postanowił rozbudować darmowy prototyp i wypuścić w formie komercyjnej gry mobilnej.

W 8bit Doves wcielimy się w zaspanego mężczyznę latającego po dwuwymiarowych monochromatycznych poziomach wyglądających jak gdyby zaczerpnięto je z gry na pierwszego Gameboya. Naszym zadaniem będzie dotarcie do końca każdego poziomu i zebranie po drodze jak największej ilości gołębi. Sam lot odbywać się ma automatycznie i sterowanie ograniczone zostanie do dwóch wirtualnych przycisków kontrolujących skręt w górę i dół. Brzmi to prosto, ale spora doza bezwładności w połączeniu z brakiem możliwości wykonania bardzo ostrych korekcji kierunku lotu zadbają o odpowiedni poziom trudności.

Wersja mobilna zaoferuje trzy zestawy poziomów, z których pierwszy zawierać ma ulepszone mapy z przeglądarkowego pierwowzoru. Ponadto Nitrome obiecuje również wzbogacenie rozgrywki o liczne nowe elementy, ale na razie twórcy nie są gotowi ich ujawnić.

8bit Doves powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych opartych na systemach iOS i Android. Nie podano konkretnej daty premiery, ale twórcy obiecują, że nie będziemy musieli czekać dłużej niż kilka tygodni. Warto dodać, że będzie to produkcja typu premium, czyli kupimy ją raz i potem nie pojawią się nawet opcjonalne mikropłatności.

8bit Doves – zagraj w darmowy przeglądarkowy prototyp