Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

16. side-scroll

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Najpopularniejsze gry o tematyce side-scroll.

PC
PC Windows421 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 535 Sony PlayStation 4242 Sony PlayStation 315 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 111 PlayStation Portable7 PlayStation Vita31
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S35 Microsoft XBOX ONE216 Microsoft Xbox 3609
Microsoft Xbox
Mobile
Android65 Apple iOS81 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch285 Nintendo Wii2 Nintendo DS2 Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS12 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

side-scroll
River City Ransom: Knights of Justice
River City Ransom: Knights of Justice

Akcji 30 kwietnia 2014

Scrollowana bijatyka z elementami gatunku jRPG. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera starającego się uwolnić świat od zła. Dokonujemy tego walcząc z setkami przeciwników stających na naszej drodze.

3DS

Golem Rage
Golem Rage

Zręcznościowe 13 kwietnia 2018

Produkcja łącząca cechy brawlera i auto-runnera, w której wcielamy się w tytułowego golema. W trakcie zabawy w Golem Rage bohater nieustannie mknie w prawo, a naszym zadaniem jest unikanie pułapek oraz radzenie sobie z przeciwnikami.

ANDiOS

Georifters
Georifters

Akcji 28 maja 2020

Platformowa gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad bohaterami potrafiącymi wpływać na otoczenie. Owe zdolności pozwalają im na przykład przesuwać i tworzyć platformy czy używać wybranych obiektów w charakterze broni.

PCPS4XONESwitch

River City: Tokyo Rumble
River City: Tokyo Rumble

Bijatyki 8 sierpnia 2013

Dwuwymiarowa scrollowana bijatyka należąca do słynnego cyklu Kunio-kun, towarzyszącego graczom od 1986 roku. Wcielamy się w chłopaka o imieniu Kunio, który wraz ze swoimi znajomymi zamierza powstrzymać gangsterów, panoszących się po ulicach Tokio.

3DS

Dusty Raging Fist
Dusty Raging Fist

Akcji 12 kwietnia 2018

Przygotowana przez ekipę PD Design Studio dwuwymiarowa gra akcji typu beat’em up, będąca prequelem ciepło przyjętego Dusty Revenge. Akcja gry toczy się przed wydarzeniami znanymi z poprzedniczki. Zającopodobny protagonista imieniem Dusty w towarzystwie dwójki wiernych przyjaciół staje przed zadaniem unicestwienia starożytnych sił, ponoszących winę za zniknięcia dzieci w różnych zakątkach fantastycznej krainy. Aby tego dokonać, bohaterowie muszą posiąść moce żywiołów, należące pierwotnie do tzw.

PCPS4Switch

BATTLECREW Space Pirates
BATTLECREW Space Pirates

Akcji 10 lipca 2017

Opracowana przez francuskie studio DONTNOD Eleven gra akcji, ukierunkowana na rywalizację graczy za pośrednictwem sieci. W BATTLECREW Space Pirates wcielamy się w charyzmatycznych gwiezdnych piratów, walczących o najwspanialsze skarby w galaktyce. Gracze mogą wybierać spośród czterech klas postaci, z których każda odznacza się unikalnymi atakami oraz sposobem poruszania się. Zabawa polega na pojedynkach dwóch max.

PC

ATOMIK: RunGunJumpGun
ATOMIK: RunGunJumpGun

Akcji 31 sierpnia 2016

Dynamiczna zręcznościówka, w której wcielamy się w bohatera przemierzającego pełne niebezpieczeństw poziomy i pozyskującego tak zwane Atomiki, czyli podstawowy surowiec występujący w układzie planetarnym Extax. Cechą charakterystyczną gry ATOMIK: RunGunJumpGun jest proste sterowanie – w trakcie zabawy korzystamy zaledwie z dwóch przycisków.

PCSwitchANDiOS

The Plan
The Plan

Zręcznościowe 10 lutego 2013

Darmowa gra niezależna wymykająca się klasyfikacji gatunkowej. W The Plan od Krillbite Studio przejmujemy kontrolę nad muchą, która próbuje opuścić mroczny las. Na drodze ponad korony drzew owad napotyka liczne przeszkody, jak gałęzie, spadające liście czy pajęczyny. Produkcję zaprojektowano w taki sposób, by można było ją ukończyć w raptem dziesięć minut.

PC

WarriOrb
WarriOrb

Zręcznościowe 28 kwietnia 2020

Platformówka 2,5D w realiach fantasy, w której wcielamy się w potężnego demona uwięzionego w "ciele" kulki z kończynami. WarriOrb zostało stworzone przez niezależne studio Not Yet i wyróżnia się nietypowym stylem poruszania: jako kulka, możemy toczyć się i odbijać od przeszkód.

PCXONE

Worse Than Death
Worse Than Death

Przygodowe 1 lipca 2019

Gra przygodowa utrzymana w konwencji side-scrollowego horroru 2D. W Worse Than Death wcielamy się w Holly – dziewczyna musi wyrwać się ze szponów tajemniczej, nadnaturalnej siły, która opanowała jej rodzinne miasteczko, a także uratować swojego najlepszego przyjaciela.

PCPS4SwitchiOS

Holodrive
Holodrive

Akcji 16 marca 2021

Hybryda strzelanki i platformówki, opracowana z myślą o multiplayerowej zabawie. W Holodrive bierzemy udział w dynamicznych starciach robotów, toczonych na rozległych arenach. Zwycięstwo zapewnia tu przede wszystkim sprawne żonglowanie bogatym arsenałem i umiejętne korzystanie z licznych power-upów.

PC

Cortex Command
Cortex Command

Strategiczne 28 września 2012

Cortex Command to nietypowy miks elementów strategicznych i platformowych. Akcja gry osadzona została w przyszłości. Gracz wciela się w przedsiębiorcę wydobywającego złoto na jednej z odległych planet. Jego zadaniem jest nie tylko pozyskiwanie cennego kruszcu, ale także zmaganie się nieprzyjaznymi obcymi i konkurencją. Gra wyprodukowana została przez niezależne studio Data Realms.

PC

Streets of Red: Devil's Dare Deluxe
Streets of Red: Devil's Dare Deluxe

Akcji 12 kwietnia 2018

Dwuwymiarowy beat'em up z elementami roguelike. Gracze trafiają do świata opanowanego przez potwory, w którym walczą o przeżycie i pieniądze. Dzięki nim można rozwijać swoją postać, zyskując nowe moce.

PCPS4Switch

Graceful Explosion Machine
Graceful Explosion Machine

Akcji 6 kwietnia 2017

Klasyczna dwuwymiarowa gra akcji z gatunku shoot’em up. Graceful Explosion Machine pozwala graczom zasiąść za sterami futurystycznego statku kosmicznego. Tytułowy GEM to zaawansowany, doskonale uzbrojony wehikuł, którego pilot utknął w głębokim kosmosie. Chcąc odnaleźć drogę powrotną, musi zaś stawić czoła hordom agresywnie nastawionych Obcych. Akcję gry obserwujemy z boku, podążając nieustannie w prawo przez ponad 30 poziomów ulokowanych w czterech zróżnicowanych światach.

PCPS4Switch

Overloop
Overloop

Zręcznościowe 2022

Overloop to platformówka 2D utrzymana w konwencji science fiction – jej akcja toczy się w uniwersum, gdzie technologia pozwala na kopiowanie wszystkiego, w tym ludzi. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Charge Games.

PC

Behind the Screen
Behind the Screen

Przygodowe 4 kwietnia 2018

Przygodówka z elementami skradanki i gry akcji, w której śledzimy losy bohatera oskarżonego o zabójstwo ojca w Tajwanie z lat 70. XX wieku. W Behind the Screen nie tylko rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe, lecz także ukrywamy się i uciekamy, a od czasu do czasu – walczymy.

PCSwitchANDiOS

Oniken
Oniken

Akcji 22 czerwca 2012

Oldskulowa dwuwymiarowa platformówka, stanowiąca swoisty hołd złożony erze komputerów 8-bitowych i pierwszych konsol do gier. Rozgrywka, przypominająca klasyczne tytuły w stylu Ninja Gaiden, sprowadza się do przejścia szeregu niebezpiecznych etapów i pokonania złowieszczej armady Oniken, uciskającej resztki ludzkości na Ziemi.

PCPS4XONESwitch

Red Game Without a Great Name
Red Game Without a Great Name

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Utrzymana w lekko steampunkowym klimacie dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa krakowskiego studia iFun4All (będącego spółką-córką innego polskiego dewelopera, studia Bloober Team). Akcja Red Game Without a Great Name osadzona została w przyszłości, w której jednak wciąż korzysta się z przestarzałych metod komunikacji, takich jak tradycyjna poczta.

PCSwitchANDiOSPSV

TribeQuest: Green Valley
TribeQuest: Green Valley

Zręcznościowe 6 grudnia 2012

Humorystyczna platformówka z elementami gry akcji, stworzona przez francuskie studio deweloperskie Iozo Games. Jaskiniowiec Gromk ma zostać wodzem swego plemienia. Wcześniej jednak nieokrzesany bohater musi nauczyć się odpowiedzialności, wykonując zlecane mu mu przez przyszłą żonę, Bel'anę, zadania.

PC

HeadLander
HeadLander

Przygodowe 26 lipca 2016

Osadzona w realiach science fiction side-scrollowa platformówka autorstwa doświadczonego studia Double Fine Productions Tima Schafera. HeadLander łączy elementy klasycznej serii Metroid z kilkoma autorskimi rozwiązaniami. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera, który budzi się w kiczowatym świecie przyszłości, zamieszkałym wyłącznie przez roboty i odkrywa, że składa się wyłącznie z… głowy, umieszczonej w specjalnym hełmie z napędem rakietowym.

PCPS4XONE

Stained
Stained

Przygodowe 8 października 2012

Side-scrollowa platformówka 2.5D, wzbogacona elementami walki oraz szeregiem interesujących zagadek logicznych. W grze wcielamy się w tajemniczą, zakapturzoną postać z kosą, która przemierza wnętrze starożytnego zamku. W oknach budowli ukryta została pamięć tragicznych wydarzeń z przeszłości, podczas których plaga potworów zrównała z ziemią tętniące życiem królestwo.

PC

Code of Princess EX
Code of Princess EX

Akcji 31 lipca 2018

Odświeżona i rozbudowana wersja gry Code of Princess. Opowiedziana w Code of Princess EX historia koncentruje się na księżniczce Solange of Deluxii, której zadaniem jest przywrócenie dawnego porządku w ojczyźnie.

PCSwitch

Deathsmiles
Deathsmiles

Zręcznościowe 29 czerwca 2010

Zręcznościowa, dynamiczna gra akcji z dwuwymiarową grafiką stworzoną przez studio Cave. W grze wcielamy się w jednego z czterech dostępnych aniołków i rozpoczynamy istny pogrom demonów. Całość zaprezentowano w mangowej stylistyce. Nieliniowość fabuły i efekty audiowizualne czynią tą z pozoru prostą gierkę dość interesującą pozycją.

PCX360

Unformed
Unformed

Akcji październik 2021

Produkcja typu metroidvania, w której gracz trafia do fantastycznej krainy skrywającej klucz do nieśmiertelności. Akcja prezentowana jest z boku, a zabawa polega na eksploracji zróżnicowanych poziomów, wykonywaniu zadań zlecanych przez postacie niezależne, rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami.

PCPS4XONE