Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Monster Sanctuary (PC)

Monster Sanctuary PC

Monster Sanctuary to gra od niezależnego studia Mo Rai Games, skupiająca się wokół łapania i trenowania stworów, toczenia walk i eksploracji świata, niczym w kultowej serii Pokemon. Wszystko to w pikselowej oprawie graficznej.

RPG | turowe | taktyczne | 2D | indie

PC Windows
Okładka Monster Sanctuary (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

28sierpnia2019

wczesny dostęp

2020

Monster Sanctuary to połączenie metroidvanii z RPG i łapaniem stworów niczym w Pokemonach. Gra została stworzona przez niezależne studio Moi Rai Games.

Fabuła

Na świecie żyją ludzie i potwory. Jednak od jakiegoś czasu między tymi dwiema grupami toczą się krwawe bitwy przynoszące wiele ofiar. Naszym zadaniem, jako potomka legendarnych łowców i poskramiaczy potworów, jest udanie się na wyprawę mającą na celu rozwiązanie tajemnicy sporu ludzi i bestii i stanie się sławnym łowcą.

Mechanika

Rozgrywkę w Monster Sanctuary obserwujemy z perspektywy bocznej i tak jak w Pokemonach, zaczynamy od wyboru naszego pierwszego zwierzaka, który towarzyszyć nam będzie w podróży. Jest to jedno z wielu stworzeń, które spotkamy na drodze i które, przy odrobinie wysiłku z naszej strony, zechce nam towarzyszyć i toczyć za nas bitwy. Każde ze stworzeń ma unikalne dla siebie drzewko rozwoju umiejętności, które możemy ulepszać, jeśli tylko zbierzemy odpowiednią liczbę punktów doświadczenia. Te zdobywamy podczas stoczonych walk, gdzie im lepiej nam pójdzie, tym więcej doświadczenia zdobędziemy. Stwory możemy ulepszyć także poprzez karmienie ich ulubionymi przysmakami czy zakładanie im ekwipunku. Wszystko to sprawi, że wzrosną podstawowe statystyki naszego stwora, takie jak siła, zdrowie i inne.

Do walki zarówno my, jak i przeciwnik wystawiamy maksymalnie trzy kontrolowane przez siebie bestie (tak samo dzieje się, gdy walczymy z dzikimi stworami). Walki są taktyczne i nastawione są na wykonywanie jak najdłuższych łańcuchów ataków. Od nas zależy, którą z oswojonych istot zechcemy rozwijać i która z nich będzie domyślną jednostką w naszej drużynie.

Stwory w Monster Sanctuary przydają się nie tylko w walkach, ale i w czasie eksploracji. Dzięki ich mocom wejdziemy do miejsc, do których nigdy nie mielibyśmy szans trafić. Nasi pomocnicy pozbędą się chociażby dzikiej roślinności, kamiennej ściany, czy umożliwią nam wślizgnięcie się do ciasnych zakamarków.

Kwestie techniczne

Monster Sanctuary go gra w pełni wykorzystująca pikselową oprawę graficzną, dbającą o detale i szczegóły zwiedzanego przez nas otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Monster Sanctuary

Wymagania wiekowe Monster Sanctuary

12+