Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

14. side-scroll

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Najpopularniejsze gry o tematyce side-scroll.

PC
PC Windows421 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 535 Sony PlayStation 4242 Sony PlayStation 315 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 111 PlayStation Portable7 PlayStation Vita31
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S35 Microsoft XBOX ONE216 Microsoft Xbox 3609
Microsoft Xbox
Mobile
Android65 Apple iOS81 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch285 Nintendo Wii2 Nintendo DS2 Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS12 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

side-scroll
Dungreed
Dungreed

RPG 14 lutego 2018

Roguelike z elementami platformówki, w którym przemierzamy podziemia, by uwolnić uwięzionych tam nieszczęśników. Choć Dungreed zabiera nas do fantastycznego świata, niezliczonych przeciwników eliminujemy tak przy użyciu klasycznych broni, jak i bardziej wymyślnych narzędzi.

PCPS4Switch

Bite the Bullet
Bite the Bullet

Akcji 13 sierpnia 2020

Humorystyczny platformowy shooter 2D, oferujący kampanię składająca się z 50 poziomów, w której oprócz zabijania wrogów musimy ich pożerać, aby ulepszać postać i używane przez nią bronie. Bite the Bullet jest dziełem Mega Cat Studios.

PCPS4XONESwitch

Swords & Soldiers
Swords & Soldiers

Strategiczne 15 maja 2009

Swords & Soldiers to opatrzona sporą dawką humoru i utrzymana w kreskówkowej stylistyce strategia czas rzeczywistego stworzona przez studio Ronimo Games. Gracze kierują poczynaniami jednej z trzech frakcji - wikingów, azteków lub kosmicznych marines, starając się zdobyć zamek przeciwnika i jednocześnie obronić własny. Rozgrywka polega głównie na sprawnym produkowaniu jednostek, zdobywaniu surowców oraz rzucaniu czarów.

PCSwitchPS3Wii

Earth Atlantis
Earth Atlantis

Akcji 5 października 2017

Side-scrollowa gra akcji, która przenosi gracza w postapokaliptyczną przyszłość – na skutek zmian klimatycznych na Ziemi pod koniec XXI wieku większość powierzchni planety znalazła się pod wodą. Nieliczni, którym udało się przetrwać kataklizm, przemierzają oceaniczne głębiny na pokładzie specjalnych łodzi podwodnych. W trakcie eksploracji polują na maszyny, które zaadoptowały się do nowych warunków, upodabniając się do morskich stworzeń.

PCPS4XONESwitchiOS

Draw Slasher
Draw Slasher

Zręcznościowe 23 kwietnia 2013

Hybryda slashera i zręcznościówki opracowana przez niezależne warszawskie studio Mass Creation. W grze Draw Slasher wcielamy się w wojownika ninja stawiającego czoła hordom małpich piratów zombie. Za wydanie gry odpowiada Mass Creation.

PCANDiOSPSV

30XX
30XX

Zręcznościowe 2022 (wczesny dostęp od 17 lutego 2021)

Druga część serii platformowych gier akcji z elementami roguelike, która czerpie garściami z dorobku cyklu Mega Man. W 30XX wcielamy się w korzystającą z broni białej Ninę lub walczącego mieczem Ace’a i stajemy w szranki z hordami przeciwników, próbując wyzwolić świat. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub na współpracę z drugim graczem.

PC

The Coma 2: Vicious Sisters
The Coma 2: Vicious Sisters

Przygodowe 28 stycznia 2020

Gra przygodowa należąca do podgatunku survival horror. The Coma 2: Vicious Sisters stanowi kontynuację udanego tytułu z 2015 roku. Za jej stworzenie odpowiada koreańskie studio Devespresso Games, znane także z Vambrace: Cold Soul.

PCPS4XONESwitch

Unsung Warriors
Unsung Warriors

Akcji 2022

Platformowa gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w Einara – młodego barbarzyńcę próbującego zdjąć z siebie klątwę nieśmiertelności. W trakcie zabawy w Unsung Warriors przemierzamy różnorodne lokacje, wykonujemy rozmaite zadania, a także walczymy z adwersarzami. W miarę postępów zdobywamy coraz lepszy ekwipunek oraz odblokowujemy kolejne zdolności bojowe.

PC

Ghost Parade
Ghost Parade

Zręcznościowe 31 października 2019

Dwuwymiarowa platformówka będąca pierwszą grą indonezyjskiego zespołu Lentera. W Ghost Parade wcielamy się w dziewczynkę imieniem Suri i pomagamy przyjaznym duchom w przepędzeniu ludzi niszczących nawiedzony las.

PCPS4Switch

SkyKeepers
SkyKeepers

Akcji 31 marca 2017

Side-scrollowa platformówka stworzona przez niezależne studio Sword Twin Studios. Akcja SkyKeepers rozgrywa się w fantastycznym świecie inspirowanym kulturą i mitologią ludów Oceanii. Gracz wciela się w wodza osady Skykeeper Village, który zostaje zamieniony w kamień. Po zrzuceniu z siebie klątwy bohater przekonuje się, że wioskę opanowały złe duchy, a jemu nie pozostaje nic innego, jak chwycić za topór i podjąć walkę z wrogiem.

PC

GoNNER
GoNNER

Akcji 12 października 2016

Platformowa gra akcji z elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike. Główny bohater przemierza niebezpieczną krainę w poszukiwaniu idealnej ozdoby, którą zamierza przekazać swojej jedynej przyjaciółce - naziemnej wielorybicy Sally. Po drodze heros musi stawić czoła niezliczonym adwersarzom. Sprawy nie ułatwia fakt, że lokacje są generowane losowo, a po śmierci trzeba rozpocząć podróż od nowa.

PCPS4XONESwitch

Ironkraft: Road to Hell
Ironkraft: Road to Hell

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 21 października 2015)

Side-scrollowa gra akcji, pod względem mechaniki rozgrywki stanowiąca brawler z samochodem w roli głównej. Ironkraft: Road to Hell to debiutancki projekt Invoker Studios, którego członkowie współpracowali m.in. przy Ryse: Son of Rome, trylogii The Incredible Adventures of Van Helsing czy Wiedźminie 2.

PC

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze
Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze

Przygodowe 28 października 2014

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze to dynamiczna side-scrollowana platformówka, powstała na licencji serialu animowanego stacji Nickelodeon o Wojowniczych Żółwiach Ninja. Podczas zabawy przemierzamy Nowy Jork i Wymiar X, tocząc walki i pokonując etapy zręcznościowe. Do dyspozycji mamy cztery zróżnicowane postacie tytułowych Żółwi Ninja. Gra jest dziełem studia WayForward Technologies.

X360PS33DS

Animal Super Squad
Animal Super Squad

Zręcznościowe 15 maja 2018

Animal Super Squad to dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielając się w wybrane zwierzę, przechodzimy poziomy i rozwiązujemy proste zagadki oparte o system fizyki. Gra oferuje rozbudowany edytor plansz.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Alto's Adventure
Alto's Adventure

Zręcznościowe 19 lutego 2015

Nieskomplikowana zręcznościówka z gatunku endless runnerów opracowana przez niezależne studio Snowman. Bohater Alto's Adventure jest pasterzem lam; gdy rozbiegły się one po okolicy, jego zadaniem jest złapanie wszystkich uciekających zwierząt.

PCPS4XONESwitchANDiOS

JackQuest: The Tale of the Sword
JackQuest: The Tale of the Sword

Zręcznościowe 24 stycznia 2019

Oldskulowa platformówka typu metroidvania, w której wcielamy się w tytułowego Jacka. Uzbrojony w miecz bohater przemierza ponure podziemia w poszukiwaniu ukochanej Nary porwanej przez potężnego orka – Korga. Obserwując akcję z boku, rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz stawiamy czoła przeciwnikom. Z czasem zdobywamy narzędzia i umiejętności pozwalające na dotarcie do wcześniej zablokowanych miejsc.

PCPS4XONESwitch

Wenjia
Wenjia

Zręcznościowe 21 września 2018

Wenjia to wzbogacona o elementy przygodowe gra platformowa, w której wcielamy się w kota zdolnego do przeskakiwania pomiędzy dwoma wymiarami – energetycznym i materialnym. Naszym zadaniem jest uratowanie górskich duchów przed śmiercią w morzu lawy.

PCXONESwitch

Steredenn
Steredenn

Zręcznościowe 1 października 2015

Side-scrollowa strzelanina, opracowana przez niezależny zespół Pixelnest Studio. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest eliminacja kolejnych fal przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno występujący w ilościach hurtowych oponenci, których pokonanie nie nastręcza większych trudności, jak i mniej liczni bossowie, wymagający opracowania skutecznej taktyki bojowej.

PCPS4XONESwitchPS3iOS

Wulverblade
Wulverblade

Akcji 12 października 2017

Klasyczna side-scrollowa platformówka powstała dzięki współpracy niezależnego studia Fully Ilustrated z firmą Darkwind Media. Akcja gry przenosi nas do 120 roku naszej ery, kiedy to wojska Imperium Rzymskiego najechały tereny ówczesnej południowej Brytanii. Podczas zabawy wcielamy się w postać nieustraszonego wojownika Caradoka, który postanawia w pojedynkę stawić czoła najeźdźcom i wybić im z głowy pomysł przejęcia jego rodzinnych ziem.

PCPS4XONESwitch

PixelJunk Eden 2
PixelJunk Eden 2

Zręcznościowe 10 grudnia 2020

Kontynuacja gry zręcznościowej z 2008 roku, w której wcielamy się w stworzonka skaczące po roślinach porastających malownicze ogrody i zbierające pyłek przyczyniający się do ich wzrostu. W PixelJunk Eden 2 można grać w pojedynkę lub współpracując z drugim graczem.

Switch

Ratropolis
Ratropolis

Strategiczne 22 grudnia 2020

Połączenie gry strategicznej czasu rzeczywistego (RTS) oraz karcianej od studia Cassel Games. Zadaniem gracza w Ratropolis jest rozwinąć królestwo szczurów i przetrwać nadciągające hordy wrogów przy użyciu kart, które pełnią rolę zasobów.

PC

Savior
Savior

Akcji 2022

Rozbudowana przygodowa gra akcji 2D z silnym pierwiastkiem RPG. Savior odnzacza się otwartym światem fantasy, który reaguje na wybory gracza, i dynamiczną rozgrywką z płynnym systemem poruszania się a la parkour. W grze sterujemy bohaterką wplątaną w konflikt pomiędzy dwiema starożytnymi organizacjami. Za produkcję odpowiada niezależne studio Starsoft Entertainment.

PC

Burning Daylight
Burning Daylight

Przygodowe 19 kwietnia 2019

Darmowa gra przygodowa osadzona w dystopijnym uniwersum przyszłości. W Burning Daylight wcielamy się w cierpiącego na amnezję mężczyznę, który próbuje rozwikłać zagadkę swojej przeszłości, poznając przy tym zasady rządzące niegościnnym światem.

PC

BE-A Walker
BE-A Walker

Akcji 28 lutego 2020

Side-scrollowe połączenie symulatora i gry akcji osadzone w realiach science fiction. Podczas zabawy w BE-A Walker gracz trafia na planetę Eldorado, gdzie wciela się w pilota mecha bojowego i opowiada po jednej ze stron konfliktu między tubylcami a ziemskimi kolonistami.

PCSwitchANDiOS