Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

4. Gry Przygodowe Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

NDS
Przygodowe
Tematyki
Pirates: Duels on the High Seas
Pirates: Duels on the High Seas

Przygodowe 12 września 2008

Pirates: Duels on the High Seas to gra spod pirackiej bandery, w której otrzymujemy możliwość wyruszenia na otwarte morza w poszukiwaniu przygody.

The Spiderwick Chronicles
The Spiderwick Chronicles

Przygodowe 5 lutego 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca zarówno na pełnometrażowym filmie, jak i serii książek. Gracz poznaje historię trójki rodzeństwa, próbując odkryć sekrety pewnej wiktoriańskiej posiadłości.

Grey's Anatomy: The Video Game
Grey's Anatomy: The Video Game

Przygodowe 10 marca 2009

Oparta na motywach popularnego serialu telewizyjnego prosta gra przygodowa, w której śledzimy losy tytułowych chirurgów, wpływając na podejmowane przez nich decyzje i rozwiązując proste mini-gry zręcznościowe. Fabuła podzielona jest na pięć zasadniczych aktów, symbolizujących odcinki serialu.

Cate West: The Vanishing Files
Cate West: The Vanishing Files

Przygodowe 15 grudnia 2008

Kolejna odsłona znanej serii przygodówkowej typu „hidden object” (ukryte przedmioty). Bohaterką gry jest tytułowa pisarka obdarzona mocami nadprzyrodzonymi. West musi użyć swoich zdolności, aby pomóc policji w rozwikłaniu serii dziwnych przestępstw. Zabawa polega na odnajdywaniu przedmiotów ukrytych na ekranach wypełnionych detalami. W sumie otrzymujemy 15 różnych spraw do rozwikłania.

Coraline
Coraline

Przygodowe 27 stycznia 2009

Gra przygodowa będąca adaptacją filmu na podstawie twórczości Neila Gaimana, znanego amerykańskiego pisarza i grafika. W produkcji wcielamy się w tytułową bohaterkę, która przeprowadza się do nowego mieszkania i natrafia na sekretne drzwi do innego świata. W tej przedziwnej krainie wszystko wydaje się ciekawsze. To jednak tylko pozory.

Power Rangers Samurai
Power Rangers Samurai

Przygodowe 2 grudnia 2011

Power Rangers Samurai to wyprodukowana przez firmę Namco Bandai gra akcji z elementami przygodowymi, bazująca na licencji popularnego serialu telewizyjnego. Gracze wcielają się w swoich ulubionych samurajów z drużyny Power Rangers i próbują ocalić świat przed hordami złych Nighloków.

Generator Rex: Agent of Providence
Generator Rex: Agent of Providence

Przygodowe 1 listopada 2011

Gra akcji, w której wcielamy się w postać młodocianego Rexa. Chłopak dzięki nanorobotom znajdującym się w jego ciele potrafi tworzyć oręż wykorzystywany do pokonywania przeciwników. Całość bazuje na serialu animowanym stacji Cartoon Network.

Jewel Link Chronicles: Mountains of Madness
Jewel Link Chronicles: Mountains of Madness

Przygodowe 8 lutego 2012

Jewel Link Chronicles: Mountains of Madness to oparta na motywach noweli H. P. Lovecrafta „W górach szaleństwa” casualowa przygodówka z zagadkami typu „ukryte przedmioty” oraz łamigłówkami match-3 (dopasuj trzy elementy). Gracz stara się odkryć tajemnicę, co stało się z członkami ekspedycji polarnej, którzy natknęli się na ślady pradawnego miasta.

Vampire Moon: The Mystery of the Hidden Sun
Vampire Moon: The Mystery of the Hidden Sun

Przygodowe 5 października 2010

Przygodówka typu hidden object. Wcielamy się w postać młodej dziennikarki i wybieramy się do znanej fanom horrorów Transylwanii z zamiarem zbadania nieustającego zaćmienia Słońca.

Real Crimes: Jack The Ripper
Real Crimes: Jack The Ripper

Przygodowe 24 maja 2010

Kolejna łącząca gatunek „hidden object” z elementami przygodówkowymi. Akcja toczy się w Londynie w 1880 roku. Naszym zadaniem jest pomóc detektywom Scotland Yardu w schwytaniu Kuby Rozpruwacza. Mechanika zabawy łączy standartowe odnajdywanie ukrytych na ekranie przedmiotów z bardziej tradycyjnymi zagadkami.

Crime Lab: Body of Evidence
Crime Lab: Body of Evidence

Przygodowe 1 października 2010

Połączenie przygodówki i gry logicznej w kryminalnej otoczce, przygotowane przez polskie studio City Interactive. W grze wcielamy się w agentkę FBI Nicole, która próbuje złapać seryjnego mordercę w Nowym Jorku. Rozgrywka składa się z kilkudziesięciu minigierek logicznych, w których szukamy dowodów, prowadzimy przesłuchania i badamy tropy. Wszystko to zostało zaprezentowano w ładnej, ręcznie rysowanej grafice.

Captain Morgane and the Golden Turtle
Captain Morgane and the Golden Turtle

Przygodowe 16 marca 2012

Przygodówka, która nawiązuje do gry So Blonde. Wcielamy się w niej w kapitan Morgane wybierającą się w swoją pierwszą samodzielną i niebezpieczną podróż. Tym razem odwiedzamy pięć odmiennych wysp i wracamy do kilku lokacji znanych z poprzednich przygód. Gra jest typową przedstawicielką gatunku – podczas zabawy zbieramy przedmioty, rozwiązujemy łamigłówki i prowadzimy konwersacje.

Nancy Drew: The Model Mysteries
Nancy Drew: The Model Mysteries

Przygodowe 16 lutego 2010

Nancy Drew: The Model Mysteries to kolejna odsłona przygód popularnej pani detektyw, tym razem oparta na trylogii książkowej. Wcielając się w postać głównej bohaterki staramy się odkryć tożsamość niebezpiecznego osobnika sabotującego medialne wesele.

CSI: Deadly Intent
CSI: Deadly Intent

Przygodowe 27 października 2009

Gra przygodowa oparta na motywach 9 sezonu amerykańskiego serialu CSI: Crime Scene Investigation. Jako detektyw kryminolog badamy miejsca i dowody zbrodni, a także analizujemy zebrane materiały. Bierzemy również udział w przesłuchaniach podejrzanych. W grze pojawiają się nowe postacie znane z serialu: Ray Langstone i Riley Adams. Tak jak w poprzednich odsłonach mamy do rozwikłania 5 różnych spraw.

Flower, Sun and Rain: Unending Paradise
Flower, Sun and Rain: Unending Paradise

Przygodowe 6 marca 2008

Niecodzienna przygodówka autorstwa zespołu zarządzanego przez Sudę 51. Wcielasz się w detektywa przeżywającego swoisty "Dzień świstaka".

Witch's Wish
Witch's Wish

Przygodowe 25 maja 2010

Witch's Wish to wyprodukowana przez japońskie studio Natsume gra przygodowa, której główną bohaterka jest Vicky, adeptka szkoły magii. Gracze muszą pomóc młodej wiedźmie połączyć obowiązki szkolne z misją ratowania świata, któremu zagrażają siły ciemności. Rozgrywka obfituje w dialogi z postaciami niezależnymi, a także zagadki logiczne oraz zręcznościowe potyczki z użyciem czarów.

Again
Again

Przygodowe 10 grudnia 2009

Detektywistyczna przygodówka z elementami paranormalnymi. Wcielamy się w niej w agenta FBI, który musi rozwikłać tajemnicę morderstwa rodziców oraz zaginięcia brata. W tym celu bohater przemierza lokacje, szuka dowodów i prowadzi rozmowy ze świadkami. Produkcja zaskakuje trójwymiarową oprawą i sposobem ukazania akcji: otoczenie oglądamy z perspektywy pierwszej osoby.

House M.D.
House M.D.

Przygodowe 13 września 2010

Gra przygodowa stworzona na bazie serialu Dr House, z angielskim aktorem Hugh Lauriem w roli głównej. Jako tytułowy lekarz wspomagany przez zespół specjalistów zmierzyć się z serią skomplikowanych zagadek medycznych. W tym cel wykonujemy badania obdukcyjne oraz analizy laboratoryjne, a także zabiegi chirurgiczne. W ostateczność możemy też przeszukać dom chorego.

Professor Layton and the Lost Future
Professor Layton and the Lost Future

Przygodowe 27 listopada 2008

Trzecia część popularnej gry przygodowej, w której oprócz rozmów z bohaterami i typowych elementów przygodowych znajdziemy też dziesiątki łamigłówek, które trzeba rozwiązać by poznać dalszą część historii.

Goosebumps: HorrorLand
Goosebumps: HorrorLand

Przygodowe 4 listopada 2008

Konsolowa kontynuacja serii gier, bazujących na bestsellerowym cyklu książek R.L. Stine. Ponownie trafiamy do upiornego parku rozrywki, stworzonego przez demonicznego Madisona Storma, a naszym celem jest uwolnić się z potrzasku, pokonując pięć pełnych niebezpieczeństw poziomów i rozgrywając szereg mini-gierek o różnym stopniu trudności.

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde
The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Przygodowe 9 sierpnia 2011

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde to wyprodukowana przez niemieckie studio Joindots gra przygodowa adresowana do szerokiego kręgu odbiorców z rynku tzw. casuali. Gracz wciela się w rolę inspektora Scotland Yardu i przemierza zakątki XIX-wiecznego Londynu w poszukiwaniu sprawcy bestialskiego morderstwa na sir Danversie Carewie. Rozgrywka bazuje na zagadkach typu „ukryte przedmioty”, dla których urozmaicenie stanowią logiczne mini-gierki.

Princess Isabella: A Witch's Curse
Princess Isabella: A Witch's Curse

Przygodowe 3 września 2010

Princess Isabella: A Witch's Curse to wyprodukowana przez firmę Gogii Games gra przygodowa wzbogacona o logiczne łamigłówki i zagadki typu „ukryte przedmioty”. Gracz kieruje poczynaniami tytułowej księżniczki Isabelli, która z pomocą wróżki próbuje uwolnić swoich bliskich spod klątwy rzuconej przez złą czarownicę.

Hidden Mysteries: Vampire Secrets
Hidden Mysteries: Vampire Secrets

Przygodowe 16 lutego 2011

Hidden Mysteries: Vampire Secrets to gra przygodowa z zagadkami typu „ukryte przedmioty”, wyprodukowana przez amerykańskie studio Gunnar Games. Głowna bohaterka – Claire próbując wyjaśnić przyczyny dręczących ją wizji odkrywa zło, które napawa przerażeniem mieszkańców Savannah.

Amazing Adventures: The Forgotten Ruins
Amazing Adventures: The Forgotten Ruins

Przygodowe 8 listopada 2008

Amazing Adventures: The Forgotten Ruins to casualowa przygodówka wzbogacona o zagadki typu „ukryte przedmioty” i łamigłówki. Tytuł wyprodukowany został przez studio Black Lantern. Gracz wciela się w rolę archeologa i stara się odkryć pozostałości cywilizacji Majów. Rozgrywka zaprojektowana została pod kątem technicznych możliwości konsoli Nintendo DS.