Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDS
Okładka The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde (NDS)

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde to wyprodukowana przez niemieckie studio Joindots gra przygodowa adresowana do szerokiego kręgu odbiorców z rynku tzw. casuali.

Przygodowe | książki | elementy logiczne | 2D

Okładka The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde (NDS)

producent: Joindots

wydawca: O-Games

data premiery gry:

3gru2010

PC

9sie2011

NDS
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde jest kolejną próbą przeniesienia klasycznej literatury science-fiction do świata gier wideo. Tym razem wyzwania podjęło się niemieckie studio Joindots kierując produkcję w stronę masowego odbiorcy z rynku casuali (okazjonalnych graczy).

Fabuła gry luźno nawiązuje do wątków słynnej noweli Doktor Jekyll i pan Hyde (Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde) Roberta Louisa Stevensona. Akcja toczy się w roku 1886. Po brutalnym zabójstwie parlamentarzysty – sir Danversa Carewa mieszkańców Londynu ogarnia przerażenie. Scotland Yard zleca swemu najlepszemu funkcjonariuszowi, by zajął się sprawą i doprowadził do ujęcia bestii, która rzekomo grasuje w samym sercu wiktoriańskiej Anglii.

Gracz, który kieruje poczynaniami dociekliwego inspektora policji, musi zebrać wskazówki, które naprowadzą go na trop mordercy. Wymaga to odwiedzania rozmaitych miejsc i szukania przedmiotów sprytnie ukrytych na obrazkach. Urozmaiceniem zabawy są łamigłówki w postaci logicznych mini-gierek. Poszczególne zagadki nie należą do trudnych, a dodatkowo skorzystać można z systemu podpowiedzi.

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde odznacza się estetyczną, choć nieco ubogą wizualnie oprawą graficzną. Ręcznie wykonane ilustracje scenerii nie należą też do przesadnie szczegółowych, ale dobrze komponują się z klimatem opowieści grozy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

odpowiednia dla każdego wieku

PC
NDS