Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Amazing Adventures: The Forgotten Ruins (NDS)

Amazing Adventures: The Forgotten Ruins NDS

Amazing Adventures: The Forgotten Ruins to casualowa przygodówka wzbogacona o zagadki typu „ukryte przedmioty” i łamigłówki. Tytuł wyprodukowany został przez studio Black Lantern. Gracz wciela się w rolę archeologa i stara się odkryć pozostałości cywilizacji Majów.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Amazing Adventures: The Forgotten Ruins (NDS)

wydawca: PopCap Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

8listopada2008

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Amazing Adventures: The Forgotten Ruins to efekt współpracy ekipy deweloperskiej Black Lantern Studios oraz specjalizującej się w produkcjach przeznaczonych dla tzw. casuali (okazjonalnych graczy) firmy PopCap Games. Gra jest trzecią, po Amazing Adventures: The Lost Tomb i Amazing Adventures: Around the World, odsłoną cyklu znanego przede wszystkim użytkownikom komputerów PC i Mac.

Akcja Amazing Adventures: The Forgotten Ruins osadzona została w Południowej Ameryce. Gracz wciela się w rolę poszukiwacza przygód, który na zlecenie muzeum archeologicznego przemierza egzotyczne lokacje podążając tropem pozostałości cywilizacji Majów.

Kampania główna podzielona została na 18 misji, w trakcie których gracz musi zmierzyć się z 70 zadaniami sprawdzającymi m.in. spostrzegawczość, koncentrację, pamięć oraz umiejętność logicznego myślenia. W trakcie zabawy można odblokować dwa dodatkowe tryby umożliwiające nieskończoną grę.

Rozgrywka stanowi połączenie zagadek z rodzaju „ukryte przedmioty” z łamigłówkami w stylu „wskaż różnice”. Nagrodą za wykonanie zadań są nie tylko punkty, ale także bonusy w formie strażniczych glifów i szmaragdowych masek. Dzięki zaimplementowanym funkcjom społecznościowym gracze mogą porównywać osiągnięte wyniki z innymi.

W warstwie wizualnej Amazing Adventures: The Forgotten Ruins oferuje utrzymaną w żywej kolorystyce grafikę 2D z fotorealistycznymi elementami. Sterowanie w grze wykorzystuje możliwości konsoli Nintendo DS, w tym dotykowy wyświetlacz urządzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Amazing Adventures: The Forgotten Ruins

odpowiednia dla każdego wieku