Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiPS2NDS
Okładka Goosebumps: HorrorLand (Wii)

Goosebumps: HorrorLand

Konsolowa kontynuacja serii gier, bazujących na bestsellerowym cyklu książek R.L. Stine.

Przygodowe | elementy zręcznościowe | przygodowe gry akcji

Okładka Goosebumps: HorrorLand (Wii)

data premiery gry:

29paź2008

PS2 Wii

4lis2008

NDS

Goosebumps: HorrorLand to konsolowa kontynuacja serii gier wideo, zapoczątkowanej w 1996 r. i opartej na bestsellerowym cyklu książek dla młodzieży, stworzonym przez amerykańskiego pisarza i producenta R.L. Stine. W ramach serii Goosebumps (znanej w Polsce jako Gęsia Skórka) w latach 1992-1997 wydano ponad 60 tytułów, które zostały przetłumaczone na 35 języków.

W kolejnej grze ponownie trafiamy do znanego z książek upiornego parku rozrywki, stworzonego przez demonicznego Madisona Storma. Wybierając postać chłopca lub dziewczynki, mamy za zadanie uwolnić się z potrzasku, pokonując pięć pełnych niebezpieczeństw poziomów i rozgrywając szereg mini-gierek o różnym stopniu trudności. Pod względem fabuły tytuł przypomina nieco wydany 12 lat wcześniej na komputery PC Goosebumps: Escape from Horrorland.

Podczas naszej podróży odwiedzimy pięć głównych lokacji: Vampire Village, Mad Labs, Terror Tombs, Fever Swamp oraz Carnival Of Screams. Większość z nich nawiązuje bezpośrednio do książkowego cyklu. Każdy z pięciu obszarów mieści sześć tematycznych atrakcji, co daje nam w sumie 30 zróżnicowanych mini-gierek, na których będziemy musieli uzyskać możliwie jak najlepszy wynik. Aby dostać się do kolejnych, musimy bowiem zebrać odpowiednią ilość punktów przerażenia, którymi nagradzani jesteśmy za nasze dokonania. Perfekcjoniści mogą ponadto skupić się na kolekcjonowaniu ukrytych w parku 25 kart z potworami, które otrzymujemy w zamian za spełnienie rozmaitych, wyznaczonych przez grę kryteriów.

Prócz klasycznego, dedykowanego dla jednego gracza trybu kampanii, możemy również pokonywać mini-gierki w trybie arcade. Część z nich przeznaczona jest także dla dwóch graczy, co pozwala na jednoczesną zabawę w parze i konkurowanie ze sobą w różnych konkurencjach, umiejscowionych w demonicznym parku rozrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Goosebumps: HorrorLand

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Goosebumps: HorrorLand

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
Wii
NDS