Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDSPS2Wii
Okładka Scooby-Doo! First Frights (PC)

Scooby-Doo! Pierwsze Strachy

Scooby-Doo! First Frights

Gra przygodowo-zręcznościowa, w której śledzimy losy Scooby'ego i jego przyjaciół. W trakcie zabawy odwiedzamy cztery nawiedzone lokacje, między innymi stare zamczysko i pokład statku widmo.

Przygodowe | seriale animowane | przygodowe gry akcji

Okładka Scooby-Doo! First Frights (PC)

data premiery gry:

22wrz2009

PS2 Wii NDS

25lis2011

PC

Scooby-Doo! First Frights to produkt stanowiący połączenie gry przygodowej oraz zręcznościówki, wydany równolegle z premierą telewizyjnej produkcji zatytułowanej Scooby Doo! The Mystery Begins (Scooby-Doo Strachy i patałachy).

W trakcie rozgrywki śledzimy losy Scooby’ego, Shaggy’ego, Freda, Daphne i Velmy. Ciekawostką jest to, że akcja toczy się gdy główni bohaterowie są w młodym wieku, a więc na długo przed zawiązaniem słynnej Tajemniczej Spółki. First Frights stawia drużynę nastolatków przed problemem rozwiązania czterech spraw detektywistycznych, wymuszając jednocześnie konieczność odwiedzania nawiedzonych lokacji. Wybieramy się mianowicie do starego zamczyska, opustoszałego wesołego miasteczka, budynku szkoły średniej oraz na pokład statku-widmo. Za każdym razem naszym głównym zadaniem jest zdemaskowanie osoby odpowiedzialnej za straszenie niewinnych ludzi.

Właściwa zabawa dzieli się niejako na dwa rodzaje etapów. Zdecydowanie ciekawiej prezentują się sceny akcji, kiedy to jesteśmy zmuszani do neutralizacji przeciwników lub podejmowania ucieczek przed głównym złoczyńcą. Ciekawostką jest to, że sterowane postaci mogą zakładać różne elementy ubioru, próbując przechytrzyć wrogów dzięki przebraniu. Możliwe jest ponadto stosowanie specjalnych ataków oraz sukcesywnie odblokowywanych umiejętności. Gdy nie jesteśmy zajęci walką skupiamy się na starannej eksploracji okolicy, zbieraniu dowodów rzeczowych oraz rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych.

Opisywana produkcja oferuje dużą swobodę przy wyboru głównego bohatera. W dowolnym momencie rozgrywki możemy przełączyć się na inną grywalną postać, tak by zastąpić wystraszonego sojusznika czy zająć się rozwiązaniem zagadki zarezerwowanej wyłącznie dla danego członka ekipy. First Frights ma też do zaoferowania pełnoprawną kooperację, w której drugi gracz może do woli dołączać do rozgrywki i ją opuszczać.

Zmagania Scooby’ego i jego przyjaciół obserwujemy w pełnych trzech wymiarach, badając ładnie wykonane lokacje i będąc świadkami wielu zabawnych scenek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Gry podobne do Scooby-Doo! Pierwsze Strachy

Klasyfikacja PEGI Scooby-Doo! Pierwsze Strachy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Scooby-Doo! Pierwsze Strachy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6200 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Premiery gier w Polsce (12-18 lipca)

wiadomość19 lipca 2010

Lipiec nie należy do miesięcy, w których można spodziewać się wielu spektakularnych premier, tym bardziej na polskim rynku, który w ubiegłym tygodniu wzbogacił się zaledwie o kilka średniej klasy tytułów. Szczegółowy wykaz nowości w rodzimych sklepach prezentujemy jak zwykle w poniższym zestawieniu.

PS2
Wii
NDS
PC