Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiNDS
Okładka Power Rangers Samurai (Wii)
OkładkaPower Rangers Samurai (Wii)

Power Rangers Samurai

Power Rangers Samurai to wyprodukowana przez firmę Namco Bandai gra akcji z elementami przygodowymi, bazująca na licencji popularnego serialu telewizyjnego.

Przygodowe | TPP | seriale TV | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Power Rangers Samurai Premiera

2gru2011

Wii NDS

Power Rangers Samurai to gra stanowiąca dosyć luźną adaptację niezwykle popularnego serialu telewizyjnego dla młodzieży. Jej dewelopingiem zajęła się firma Namco Bandai przy współpracy z Saban Brands.

Głównymi bohaterami Power Rangers Samurai są tytułowi wojownicy – nowe pokolenie Power Rangers, które korzysta z pradawnych, samurajskich symboli władając mocami powietrza (różowy), ziemi (żółty), wody (niebieski), ognia (czerwony), lasu (zielony) i technologii (złoty). Wspólnymi siłami starają się oni pokrzyżować plany złego mistrza Xandreda oraz jego armii Nighloków, którzy chcą zatopić całą planetę w wodach mitycznej rzeki Sanzu.

Wcielając się w ulubionych samurajów Power Rangers gracz musi stawić czoła licznym przeciwnikom. Podstawą zabawy w Power Rangers Samurai są dynamiczne starcia ukazane z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podczas walki bohaterowie wykorzystują całe spektrum broni, ataków i specjalnych kombinacji ciosów, doskonale znanych miłośnikom serialu.

Twórcy położyli duży nacisk na zgodność elementów gry z uniwersum Power Rangers Samurai. Co za tym idzie w grze pojawiają się m.in. charakterystyczne dla każdego członka zespołu zordy, a także możliwości ich łączenia w MegaZorda.

Oprawa audio-wizualna Power Rangers Samurai nie odbiega od standardów wyznaczonych przez podobne produkcje. Na uwagę zasługuje fakt wykorzystania kadrów z serialu w charakterze przerywników filmowych i ilustracji miejsc oraz wydarzeń związanych z fabułą.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Power Rangers Samurai

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
NDS