Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Murder in Venice (NDS)
OkładkaMurder in Venice (NDS)

Murder in Venice NDS

Przygodówka hidden object, w której badamy sprawę pewnego morderstwa. W trakcie zabawy przemierzamy malownicze lokacje tytułowej Wenecji.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | detektywistyczne | polskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Murder in Venice Premiera NDS

16maja2011

pudełko PL

1czerwca2011

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Murder in Venice to detektywistyczna przygodówka typu hidden object. Za przygotowanie opisywanej gry odpowiedzialne jest rodzime studio deweloperskie City Interactive.

Główną bohaterką omawianej produkcji jest pochodząca z Włoch młoda studentka o imieniu Vera. Dziewczyna w trakcie pobytu w tytułowej Wenecji jest świadkiem morderstwa i z racji swojej ciekawskiej natury postanawia bliżej przyjrzeć się temu zdarzeniu. Szybko okazuje się, że morderstwo dotyczy porachunków związanych z KGB i sięgających jeszcze do czasów Zimnej Wojny. Warto dodać, że Vera nie działa samodzielnie, gdyż w rozwiązaniu śledztwa zamierza pomóc jej były agent KGB, którego prawdziwe motywy owiane są jednak tajemnicą. To zresztą nie jedyna niewiadoma, gdyż cała fabuła przepełniona jest niespodziewanymi zwrotami akcji, związanymi między innymi z postacią pewnego czeskiego naukowca.

Z racji specyfiki opisywanej przygodówki głównym zajęciem gracza jest odnajdywanie porozrzucanych po kolejnych planszach interaktywnych przedmiotów, czy to z zamiarem ich zabrania czy na przykład w celu wykonania ich zdjęć. W grze nie zabrakło też jednak różnorakich zagadek, jak również niezbyt skomplikowanych mini-gier, do których można zaliczyć między innymi zabawę w usuwanie różnokolorowych bloczków czy przemierzanie labiryntu.

Na oprawę wizualną Murder in Venice składają się w głównej mierze różnorakie lokacje na terenie Wenecji. Godne odnotowania jest to, że akcja gry nie rozgrywa się w całości w czasach współczesnych. W określonych momentach powraca się mianowicie do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, co pozwala na dostrzeżenie zmian w wystroju poszczególnych obszarów, do których doszło na przełomie kolejnych dziesięcioleci.

Tryb gry: single player  

Murder in Venice cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Murder in Venice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.