Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDSPS2PS3PSVPCANDiOS
Okładka Higurashi When They Cry (NDS)

Higurashi When They Cry

Higurashi When They Cry to w japońska przygodówka należąca do kategorii określanej mianem visual novel. Produkcja utrzymana jest w klimacie horroru i opowiada historię niewielkiej wioski Hinamizawa, która w czerwcu 1983 roku staje się miejscem serii brutalnych mordów.

Przygodowe | thriller | horror | 2D | visual novel

Okładka Higurashi When They Cry (NDS)

data premiery gry:

10sie2002

PC

22lut2007

PS2

26cze2008

NDS

29kwi2010

iOS

15lis2011

AND

12mar2015

PS3 PSV

Higurashi When They Cry to wydana na platformę PC, AND itd. epizodyczna gra przygodowa typu visual novel, utrzymana w klimacie horroru. Produkcję opracowało japońskie studio 07th Expansion.

Fabuła

Akcja gry toczy się w 1983 roku w małej japońskiej wiosce Hinamizawa. Historię obserwujemy z perspektywy Keiichiego Maebary – nastolatka, który przeprowadził się z dużego miasta. W lokalnej szkole szybko znajduje cztery wierne przyjaciółki. Gra składa się z kilku odrębnych epizodów, z których każdy opowiada inną wersję szóstego miesiąca wspomnianego roku. Wszystkie zaczynają się niewinnie, głównie od zabawnych scenek z życia codziennego i wesołych przygód nastolatków. Prędzej czy później opowieść zawsze skręca jednak w mroczną stronę i kończy się śmiercią przynajmniej części, jeśli nie wszystkich postaci. Kolejne zbrodnie obracają się m.in. wokół paranoi jednego z bohaterów, zamordowania nękającego dziecko dorosłego, a następnie prób ukrycia jego ciała, czy też postępującego szaleństwa pewnej uczennicy.

Wszystkie te historie początkowo wydają się niezwiązanymi ze sobą tragediami, ale po pewnym czasie kolejne rozdziały zaczynają uzupełniać luki z wcześniejszych, a my powoli dopasowujemy kolejne kawałki układanki, odkrywając, co tak naprawdę dzieje się w wiosce.

Mechanika

Wydane na platformę PC, AND itd. Higurashi When They Cry należy do popularnego w Japonii gatunku visual novel. Jest to dosyć nietypowy przedstawiciel tego nurtu, gdyż nie oferuje możliwości wpływania na przebieg fabuły, zamiast tego prezentując całkowicie liniową historię. Cała gra w rzeczywistości toczy się w głowie użytkownika, który próbuje na podstawie wskazówek rozwikłać główną zagadkę, w czym dodatkowo pomaga bogaty wybór materiałów bonusowych, zawierających wycinki z gazet, wspomnienia mieszkańców i inne źródła informacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Higurashi When They Cry

12+

Najlepsze mobilne gry typu visual novel
Najlepsze mobilne gry typu visual novel

wiadomość12 czerwca 2016

W kolejnym przeglądzie gier mobilnych omawiamy najlepsze naszym zdaniem powieści wizualne (ang. visual novel), czyli specjalny typ koncentrujących się na aspekcie fabularnym przygodówek z Japonii.

PC
PS2
NDS
PS3
PSV
AND
iOS