Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

41. Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 41. Gry na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Space Station: Frontier
Space Station: Frontier

Strategiczne 21 grudnia 2009

Space Station: Frontier to mobilna strategia tower defense. Gracze obejmują dowództwo nad bazą kosmiczną i muszą gromadzić surowce oraz rozbudowywać struktury, jednocześnie odpierając ataki kolejnych fal coraz potężniejszych wrogich jednostek.

Toy Defense 2
Toy Defense 2

Strategiczne 2 maja 2013

Kontynuacja gry typu tower defense z 2012 roku. W produkcji przejmujemy dowodzenie nad armią żołnierzyków, które wykorzystujemy do bronienia bazy przed atakami wrogich jednostek. Tytuł oferuje ponad 200 misji, turnieje oraz rozgrywki PvP.

Human Resource Machine
Human Resource Machine

Logiczne 1 czerwca 2016

Kolejna produkcja studia Tomorrow Corporation, łącząca założenia gry logicznej z rzadko spotykaną w gatunku, poważną tematyką oraz specyficzną oprawą wizualną. W Human Resource Machine wcielamy się w pracownika korporacji, który objąwszy najniższe stanowisko na pierwszym piętrze, rozpoczyna długą ścieżkę kariery na sam szczyt. Poszczególne poziomy gry odpowiadają kolejnym latom pracy w korporacji, podczas których nasz protagonista musi wypełnić konkretne polecenia przełożonego.

Quest of Dungeons
Quest of Dungeons

RPG 25 marca 2014

Rozgrywany w systemie turowym, roguelike'owy dungeon crawler, nawiązujący do klasycznych przedstawicieli gatunku z epoki platform 16-bitowych. W grze wcielamy się w jednego z czterech śmiałków i wyruszamy do kryjówki Mrocznego Lorda, który skradł całą panującą na świecie światłość i ukrył się w głębokich lochach, chronionych przez zastępy sługusów i śmiertelnych pułapek.

The Dark Knight Rises
The Dark Knight Rises

Akcji 20 lipca 2012

Przygodowa gra akcji ze światem o otwartej strukturze, stworzona na licencji trzeciej części trylogii filmowej o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana. W produkcji studia Gameloft wcielamy się w Mrocznego Rycerza i ratujemy Gotham City przed Banem oraz jego sługusami.

Kingdom Hearts: Unchained X
Kingdom Hearts: Unchained X

RPG 3 września 2015

Mobilna wersja przeglądarkowej gry Kingdom Hearts X, należącej do jednej z najważniejszych marek jRPG-ów w katalogu wydawniczym firmy Square Enix. Aplikacja jest dostępna za darmo i zawiera opcjonalne mikropłatności. Pod względem fabularnym Kingdom Hearts: Unchained X jest prequelem serii Kingdom Hearts, a więc stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla nowych graczy, lecz także dla fanów cyklu. Jest to również produkcja uproszczona względem podstawowych odsłon.

Chronicle: Runescape Legends
Chronicle: Runescape Legends

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Utrzymana w klimatach fantasy gra karciana, osadzona w uniwersum popularnej przeglądarkowej gry MMORPG Runescape studia Jagex Ltd. Rozgrywka nastawiona jest głównie na zabawę w trybie multiplayer i odznacza się nietypową mechaniką, stanowiącą swoiste odwrócenie klasycznych zasad gier karcianych. W grze budujemy swoją talię kart, podzielonych na dwie grupy: karty walki oraz przygody.

Slither.io
Slither.io

Zręcznościowe 25 marca 2016

Opracowana przez Steve’a Howse’a i Thorntree Studios gra zręcznościowa przypominająca słynny, mobilno-przeglądarkowy hit Agar.io. Podczas zabawy wcielamy się w niewielkiego węża, zjadającego świetliste punkty, przyczyniające się do jego stopniowego wzrostu. Prócz nas, na planszy znajdują się jednak również podobne osobniki, a prawdziwy sukces uzyskujemy dopiero dzięki zjadaniu pozostałości po innych, większych wężach.

Battlefleet Gothic: Leviathan
Battlefleet Gothic: Leviathan

Strategiczne 7 lipca 2016

Mobilna strategia bitewna osadzona w uniwersum Warhammera 40,000. Jest to wirtualna adaptacja gry stołowej Battlefleet Gothic wydawnictwa Games Workshop, stworzona przez studio Grand Cauldron. Battlefleet Gothic: Leviathan oferuje obszerną kampanię opartą na fabule dodatków, komiksów i powieści należących do serii Tarcza Baala. Opowiada ona o inwazji Tyranidów na system Cryptus, w wyniku którego ludzkość traci większość floty, a admirał Julius van Avacor zostaje zabity.

FIFA Soccer: Prime Stars
FIFA Soccer: Prime Stars

Sportowe prace wstrzymane

Opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych piłkarski menadżer z elementami RPG, stanowiący poboczną odsłonę popularnej serii FIFA firmy Electronic Arts. Gra FIFA Soccer: Prime Stars to w gruncie rzeczy dość typowa gra menadżerska, której mechanika została jednak mocno uproszczona, a cała zabawa sprowadza się głównie do gromadzenia i rozwijania zawodników.

Lonewolf
Lonewolf

Akcji 6 stycznia 2016

Strzelanka snajperska przeznaczona na platformy mobilne. Gra jest oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami, ale za jednorazową opłatą da się ją zamienić w tytuł Premium. Cechą wyróżniającą Lonewolf na tle podobnych produkcji jest rozbudowana fabuła w klimatach noir, opowiadana za pomocą scenek przerywnikowych. Wcielamy się w młodego snajpera, który wstępuje w szeregi elitarnej grupy płatnych zabójców znanej jako The Assembly.

Polanie Remake
Polanie Remake

Strategiczne prace wstrzymane

Odświeżona wersja kultowej polskiej strategii RTS z 1996 roku, przygotowana przez ekipę Home Net Games pod wodzą współtwórcy oryginału, Mirosława Dymka. Fabuła gry Polanie Remake w niczym nie odbiega od pierwowzoru, a podczas zabawy wcielamy się w przywódcę plemienia imieniem Mirko, pragnącego zemsty na wrogach, którzy obrócili w ruinę jego rodzinną wioskę. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasyczną strategią czasu rzeczywistego, inspirowaną legendarnym Warcraftem.

SkidStorm
SkidStorm

Wyścigi 17 grudnia 2017

Zręcznościowa gra wyścigowa z widokiem z góry, wyprodukowana przez studio Immobile Games (autorów Hopping Penguin i Master Archer 3D) z myślą o urządzeniach mobilnych. SkidStorm jest typowym przedstawicielem arcade’owych ścigałek z lekkim klimatem i wektorową grafiką. Gracz ma do dyspozycji kilka samochodów, które odblokowuje wraz z postępami w grze. Trasy, po których się ścigamy z rywalami, zostały osadzone w pustynnej scenerii.

Iron Maiden: Legacy of the Beast
Iron Maiden: Legacy of the Beast

RPG 5 lipca 2016

Turowe RPG inspirowane twórczością jednego z najsłynniejszych zespołów heavy metalowych: Iron Maiden. Za produkcję gry mobilnej Iron Maiden: Legacy of the Beast odpowiada studio Roadhouse Interactive (autorzy Warhammer 40,000: Carnage) i 50cc Games. Tytuł jest dostępny w modelu free-to-play. W grze wcielamy się w Eddiego – kultową maskotkę zespołu, znaną z okładek albumów Iron Maiden – który podróżuje po niebezpiecznym, fantastycznym świecie.

Exploding Kittens
Exploding Kittens

Logiczne 21 stycznia 2016

Stworzona przez Matthew Inmana z myślą o platformach mobilnych karcianka, będąca adaptacją popularnej gry stołowej o tym samym tytule. Exploding Kittens to jednocześnie gra, która w niczym nie przypomina typowych produkcji z tego gatunku i zaprojektowana została wyłącznie z myślą o zabawie wieloosobowej wokół jednego stołu.

Adventures of Mana
Adventures of Mana

RPG 4 lutego 2016

Stworzone przez firmę Square Enix z myślą o platformach przenośnych japońskie RPG akcji w klimatach fantasy, będące w istocie remakiem gry Final Fantasy Adventures, czyli pobocznej odsłony słynnego cyklu jRPG. W grze wcielamy się w postać jednego ze zniewolonych gladiatorów, którzy każdego ranka wysyłani są na arenę, by walczyć przeciwko różnym śmiercionośnym bestiom, ku uciesze swojego pana – Mrocznego Lorda.

Pokemon: Magikarp Jump
Pokemon: Magikarp Jump

Zręcznościowe 25 maja 2017

Osadzona w uniwersum serii Pokemon mobilna gra zręcznościowa japońskiego studia Select Button. Akcja Splash! Magikarp toczy się w świecie wykreowanym na potrzeby wcześniejszych, przenośnych odsłon cyklu, takich jak Pokemon Shuffle, Pokemon Trading Card Game Online, Pokemon GO czy Pokemon Duel. Fabuła gry obraca się wokół sprawy pojawienia się w niewielkim miasteczku tajemniczych dziur, które swym kształtem przypominają rybiego pokemona pierwszej generacji, znanego szerzej jako Magikarp.

Double Dragon IV
Double Dragon IV

Akcji 28 grudnia 2017

Czwarta odsłona legendarnego cyklu beat 'em upów, opracowana przez studio Arc System Works. W procesie produkcyjnym brały udział osoby mające na swoim koncie legendarne, poprzednie części serii, czyli Takaomi Kaneko, Yoshihisa Kishimoto, Koji Ogata, czy choćby Kazunaka Yamane. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych tytułach spod znaku Double Dragon, rozgrywka została oparta na przemierzaniu kolejnych etapów i eliminacji nadciągających zewsząd przeciwników.

Gorogoa
Gorogoa

Logiczne 14 grudnia 2017

Oryginalna gra logiczna, za której opracowaniem stoi studio Buried Signal. Autorem tej produkcji jest Jason Roberts, który odpowiadał zarówno za kod gry, jak i za jej oprawę wizualną. Głównym bohaterem Gorogoa jest chłopiec kolekcjonujący tajemnicze przedmioty o znaczeniu religijnym. Pełna symboliki opowieść odwołuje się do wierzeń z całego świata i ma przy tym wyjątkowo abstrakcyjny charakter.

Goddess: Primal Chaos
Goddess: Primal Chaos

RPG 9 stycznia 2017

Opracowana przez studio koramgame mobilna gra MMORPG, dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami. W grze Goddess: Primal Chaos trafiamy do klasycznego, fantastycznego świata magii i miecza i wcielamy się w bohatera, którego zadaniem jest uratowanie świata przed zakusami złowrogich, starożytnych mocy. Do dyspozycji graczy oddano trzy klasy postaci, różniące się od siebie umiejętnościami oraz rodzajem wykorzystywanego oręża.

Heaven's Vault
Heaven's Vault

Przygodowe 2022

Gra przygodowa inspirowana powieściami graficznymi, łącząca klimat science fiction i bliskowschodni koloryt. Za opracowanie Heaven’s Vault odpowiedzialne jest brytyjskie studio inkle Ltd, znane m.in. z ciepło przyjętej przygodówki 80 Days. Akcja gry osadzona została w tajemniczej Mgławicy – międzygwiezdnej strukturze złożonej z zamieszkanych księżyców i łączących je rzek wody i powietrza. Jak doszło do powstania tego osobliwego fenomenu – nie wiadomo.

Hidden Folks
Hidden Folks

Logiczne 15 lutego 2017

Zabawna gra logiczna opracowana przez Adriaana de Jongha i Sylvaina Tegroega. Hidden Folks zostało oparte na prostym schemacie – zabawa toczy się dwuwymiarowych, monochromatycznych planszach, a naszym zadaniem jest odnalezienie wszystkich celów. Mogą to być zarówno określone postacie, jak i konkretne przedmioty.

Sword of Chaos
Sword of Chaos

RPG 29 października 2015

Mobilne MMORPG akcji stworzone przez studio Allstar Games. Sword of Chaos jest grą typu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Gracze wcielają się w stworzonych przez siebie bohaterów i trafiają do fantastycznego świata. Rozgrywka prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a zadaniem, jakie stawiają przed nami twórcy, jest eksploracja rozbudowanych lokacji, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi, walka z napotkanymi przeciwnikami oraz rozwój postaci.

Magic Rush: Heroes
Magic Rush: Heroes

Strategiczne 21 października 2015

Mobilna strategia typu tower defense z elementami RPG od twórców Age of Kings: Skyward Battle, Clash of Spartan i Age of Warring Empire. Tytuł wykorzystuje system free-to-play, w którym pojawiają się mikropłatności. W Magic Rush: Heroes dowodzimy grupką bohaterów, którzy eliminują wrogów znajdujących się na ich drodze, co przypomina nieco zasady gatunku tower defense. Z drugiej strony samodzielnie namierzamy cele i wybieramy umiejętności, takie jak atak czy zaklęcie leczące.