Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

42. Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 42. Gry na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Bad North
Bad North

Strategiczne 16 października 2019

Strategia czasu rzeczywistego, w której przejmujemy kontrolę nad mieszkańcami nordyckiej krainy najechanej przez wikingów. W trakcie zabawy trafiamy na kolejne niewielkie wysepki, gdzie zajmujemy się pozyskiwaniem surowców i rekrutacją żołnierzy, a także odpieraniem ataków ze strony fal wrogów. Gra posiada przyjemną dla oka grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal

Logiczne 20 grudnia 2017

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor. Zadaniem graczy jest budowa nierzadko skomplikowanych konstrukcji, mających bezpiecznie przetransportować ładunek z jednej strony mapy na drugą. Na jego drodze stają liczne przeszkody, takie jak wieżyczki strażnicze, lasery czy zbiorniki z kwasem.

Ghostbusters World
Ghostbusters World

RPG 22 października 2018

Mobilna gra korzystająca z rzeczywistości rozszerzonej oraz popularnej marki Pogromcy duchów. Zadaniem graczy jest złapanie ponad 100 rodzajów zjaw, przenoszonych ze świata gry na obraz rejestrowany przez kamerę urządzenia.

Questland: Turn Based RPG
Questland: Turn Based RPG

RPG 31 sierpnia 2017

Dedykowana urządzeniom mobilnym i osadzona w świecie fantasy gra RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Produkcja posiada turowy system walki i pozwala się bawić w trybach PvE oraz PvP.

Tactical Monsters Rumble Arena
Tactical Monsters Rumble Arena

Strategiczne 24 stycznia 2018

Strategia turowa z elementami RPG, opracowana przez studio Camex Games. W Tactical Monsters Rumble Arena gracze stają na czele drużyny potworów (mowa tak o stworach zakorzenionych w popkulturze, jak i o monstrach pochodzących z mitów z rozmaitych zakątków świata) i stawiają czoła innym maszkarom, które następnie dołączają do prowadzonego przez nich zespołu. Całość okraszono kreskówkową grafiką.

Bear With Me
Bear With Me

Przygodowe 31 lipca 2019

Gra przygodowa typu point-and-click, w której gracze wcielają się w Amber – dziewczynę szukającą swego zaginionego brata. Protagonistka nie jest jednak sama, gdyż w zmaganiach towarzyszy jej zrzędliwy Ted E. Bear, czyli pluszowy miś będący emerytowanym detektywem. Cechą charakterystyczną Bear With Me jest monochromatyczna grafika utrzymana w kreskówkowej stylistyce.

Final Fantasy: Awakening
Final Fantasy: Awakening

RPG 14 grudnia 2016

Nastawione na grę wieloosobową jRPG akcji, które zabiera graczy do fantastycznej krainy Orience, rozdartej przez konflikt pomiędzy czterema zwaśnionymi nacjami. W Final Fantasy Awakening wcielamy się we własnoręcznie wykreowanego herosa, którego prowadzimy do boju w kampanii fabularnej i multiplayerowych trybach rozgrywki opartych na zasadach PvP oraz PvE. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Egg, Inc.
Egg, Inc.

Strategiczne 14 lipca 2016

Strategia ekonomiczna utrzymana w konwencji idle clickera, w której gracz wciela się w rolę właściciela kurzej fermy, a jego zadaniem jest wzbogacenie się na hurtowej produkcji i sprzedaży jaj. Lwią część rozgrywki stanowi stukanie w przycisk odpowiedzialny za wypuszczanie ptaków pędzących do kurników, by tam zająć się składaniem jajek – w ten sposób rośnie wartość naszego gospodarstwa, a my zdobywamy środki niezbędne do jego rozbudowy i prowadzenia badań pozwalających na zwiększenie przychodów.

Puzzle Fighter
Puzzle Fighter

Logiczne 27 września 2017

Puzzle Fighter to gra logiczna, będąca kontynuacją wydanego w latach 90-tych Super Puzzle Fighter II Turbo. Tytuł ten został przygotowany przez posiadającą długą historię, japońską firmę Capcom.

Shurado
Shurado

Akcji 29 grudnia 2017

Gra akcji, w której wcielamy się w samuraja próbującego uciec z tytułowego piekła. Źródłem inspiracji dla studia Ganbarion były produkcje pokroju Infinity Blade i Dark Souls, toteż głównym elementem rozgrywki w Shurado jest toczenie kolejnych pojedynków i zdobywanie coraz potężniejszego oręża.

Slay the Spire
Slay the Spire

RPG 13 czerwca 2020

Miks karcianki i produkcji typu roguelike opracowany przez zespół Mega Crit. W Slay the Spire zadaniem graczy jest wspinaczka na szczyt tytułowej iglicy; po drodze muszą jednak stawić czoła hordom przeciwników. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że śmierć ma tu charakter permanentny.

Revenant Saga
Revenant Saga

RPG 18 grudnia 2014

Revenant Saga to oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację dwuwymiarowego świata z przedstawionymi w trójwymiarze starciami w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie. Akcja została osadzona w świecie dark fantasy i oferuje długi wątek fabularny obracający się wokół motywu zemsty.

Armed Heist
Armed Heist

Akcji 16 sierpnia 2018

Trzecioosobowa strzelanina, w której gracze wcielają się w rabusiów stopniowo pnących się po szczeblach przestępczej kariery. Rozgrywka w Armed Heist polega na realizacji coraz bardziej skomplikowanych zleceń – w ten sposób zarabiamy pieniądze, które możemy wydać na zakup coraz lepszego arsenału i modyfikacji do posiadanych giwer.

Super Fancy Pants Adventure
Super Fancy Pants Adventure

Akcji 25 stycznia 2018

Dwuwymiarowa platformówka, w której gracze wcielają się w bohatera mknącego przez kolejne poziomy w zawrotnym tempie, omijającego przeszkody i eliminującego stających mu na drodze adwersarzy. Opracowane przez studio Borne Games Super Fancy Pants Adventure jest efektem ponad dziesięciu lat pracy nad rozwojem serii zapoczątkowanej przez popularną grę przeglądarkową.

Rocksmith
Rocksmith

Symulacje prace wstrzymane

Specjalna odsłona serii Rocksmith przeznaczona na urządzenia mobilne (iPad). Produkcja francuskiej firmy Ubisoft jest programem szkoleniowym, który uczy nas grać na gitarze. W związku z tym do zabawy wymagany jest prawdziwy instrument podłączany do urządzenia. Po wyborze jednej z dostępnych piosenek mamy szereg możliwości. Najpierw warto zaznajomić się z lekcjami wideo.

Pocket Planes
Pocket Planes

Strategiczne 14 czerwca 2012

Pocket Planes to opracowana przez studio Nimblebit strategia ekonomiczna, pozwalająca sprawdzić się w roli prezesa linii lotniczych. Naszym zadaniem jest planowanie nowych połączeń, zarządzanie załogą, lotniskami i samolotami oraz dbanie o zachowanie zrównoważonego budżetu, starannie bilansującego wydatki z przychodami. Zabawę zaczynamy skromnie, ale z czasem nasz biznes ulega rozszerzeniu, a my odblokowujemy coraz większe i bardziej wydajne samoloty, pomocne części oraz ulepszenia lotnisk.

Deemo Reborn
Deemo Reborn

Zręcznościowe 17 grudnia 2020

Nowa wersja mobilnej produkcji zatytułowanej Deemo. Deemo Reborn to gra muzyczna, w której zabawa polega na wciskaniu określonych przycisków w rytm odgrywanych piosenek. W odróżnieniu od oryginału, tytuł oferuje trójwymiarową oprawę graficzną i wspiera rzeczywistość wirtualną.

The Room: Old Sins
The Room: Old Sins

Logiczne 25 stycznia 2018

Czwarta część popularnego cyklu gier logicznych z elementami przygodowymi. The Room: Old Sins nie kontynuuje opowieści znanej z poprzednich odsłon - twórcy przygotowali nową historię oraz twórczo rozwinęli doskonale znaną mechanikę rozgrywki.

Into the Dead
Into the Dead

Akcji 6 grudnia 2012

Hybryda pierwszoosobowej gry akcji i produkcji typu endless runner, w której kontrolowany przez gracza bohater trafia na terytorium opanowane przez żywe trupy. Postawione przed nim zadanie polega na jak najdłuższym utrzymaniu się przy życiu, a jego realizację umożliwiają pozyskiwane w toku zmagań narzędzia mordu.

Combat Squad: Project Wednesday
Combat Squad: Project Wednesday

Akcji 8 sierpnia 2017

Combat Squad: Project Wednesday to wyprodukowana przez koreański zespół A-33 Studio sieciowa strzelanka bazująca na modelu darmowym z mikropłatnościami. Akcja toczy się w czasach współczesnych, a gra pozwala toczyć wieloosobowe potyczki pomiędzy oddziałami doskonale wyszkolonych najemników. Każdy gracz tworzy przed meczem pięcioosobową drużynę, wybierając z obszernej galerii postaci i modyfikując ich umiejętności oraz wyposażenie.

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator
Dream Daddy: A Dad Dating Simulator

Symulacje 25 czerwca 2019

Zabawna produkcja z gatunku symulatorów randkowych, będąca debiutanckim dziełem studia Game Grumps, założonego przez youtuberów z popularnego kanału o grach wideo. Dream Daddy: A Dad Dating Simulator opowiada historię samotnego ojca, który wraz z córką przenosi się do sennego miasteczka Maple Bay. Na miejscu okazuje się, że wszyscy mężczyźni z sąsiedztwa wiodą żywot podobny do głównego bohatera, a nasz protagonista postanawia umówić się z jednym z nich.

Titanfall: Assault
Titanfall: Assault

Strategiczne 10 sierpnia 2017

Titanfall: Assault to mobilna strategia bitewna z potyczkami rozgrywanymi w czasie rzeczywistym, stanowiąca spin-off znanego z platform stacjonarnych cyklu pierwszoosobowych strzelanek Titanfall. Produkcję opracowało studio Particle City, a wydała firma Nexon. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i przeznaczony jest do zabawy w trybie multiplayer. Gracze dowodzą niewielkimi oddziałami, próbując zniszczyć bazę przeciwnika i powstrzymać go przed zniszczeniem własnej.

Space Frontier
Space Frontier

Zręcznościowe 26 lipca 2017

Zręcznościowa gra 2D stworzona przez firmę Ketchapp – znanego producenta gier mobilnych, który zasłynął m.in. aplikacją zatytułowaną 2048. Naszym zadaniem jest skolonizowanie Marsa. W tym celu używamy specjalnej rakiety zbudowanej z modułów. Każdy z nich ulega spaleniu podczas lotu, a my musimy stukać palcem w ekran wtedy, gdy ogień znajduje się jak najbliżej zielonego paska wyświetlanego na każdym z fragmentów.

Crazy Taxi Gazillionaire
Crazy Taxi Gazillionaire

Strategiczne 26 stycznia 2017

Mobilna strategia ekonomiczna dostępna w modelu free-to-play z mikropłatnościami. W Crazy Taxi Gazillionaire trafiamy do świata znanego z popularnej serii Crazy Taxi, wywodzącej się z konsoli SEGA Dreamcast. W grze stajemy na czele niewielkiego zespołu taksówkarzy, którzy wypowiadają wojnę bezdusznej korporacji Prestige Mega Corp i walczą o klientów, szalejąc na ulicach miasta za kierownicami zróżnicowanych samochodów.