Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOSPCWP
Okładka Another Case Solved (AND)

Another Case Solved

Opracowana przez rodzime studio ATGames, detektywistyczna gra logiczna z elementami przygodówki oraz RPG. W grze wcielamy się w detektywa, który w czasach cukierkowej prohibicji zajmuje się rozwiązywaniem kolejnych zagadek kryminalnych.

Logiczne | zagraj za darmo | detektywistyczne | elementy RPG | elementy przygodowe | polskie | połącz trzy elementy

Okładka Another Case Solved (AND)

data premiery gry:

20lut2014

iOS

3mar2014

AND

28maj2014

PC

30cze2014

WP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Another Case Solved to nietypowa gra detektywistyczna, łącząca cechy produkcji logicznych typu „dopasuj 3” z elementami gier przygodowych oraz RPG. Za powstanie gry odpowiada rodzime studio ATGames z Warszawy – autorzy cenionego Puzzle Crafta. Tytuł ukazał się w pełnej polskiej wersji językowej i dostępny jest w modelu free-to-play.

Gra pozwala wcielić się w rolę detektywa w czasach… cukierkowej prohibicji, kiedy handel słodyczami schodzi do podziemia i staje się domeną mafii. Gangi toczą nieustanne walki o strefy wpływów, a w nielegalny proceder wplątani są nawet urzędnicy i politycy. W tych nieciekawych czasach nie brakuje pracy dla biur detektywistycznych, gdzie zgłaszają się po pomoc nie tylko zwykli obywatele, ale także dziennikarze, gwiazdy filmowe, a nawet policja i pomniejsi przestępcy. Gracz wciela się w jednego z takich detektywów, który rozwiązując kolejne zagadki kryminalne sukcesywnie wyposaża biuro i rozwija swoją postać.

Pierwszym zleceniem, jakiemu przyjdzie nam sprostać będzie odnalezienie kota pewnej dziewczynki w zamian za połowę jej kieszonkowego. Zadanie to pełni jednocześnie rolę tutoriala, wprowadzającego w mechanikę rozgrywki. Prawdziwe wyzwania czekają nas dopiero później i dzielą się one na dwa główne typy: gazetowe i fabularne. Ich wspólnym elementem jest pierwszy etap śledztwa, w którym na wzór gier z gatunku „dopasuj 3” musimy łączyć ze sobą w jak najdłuższe łańcuchy ikonki tropów, poszlak, zeznań itp. Zlecenia gazetowe składają się tylko z tego jednego etapu. W zleceniach fabularnych, kolejnym krokiem jest odnalezienie podejrzanego, co odbywa się podobnie jak w popularnej grze towarzyskiej Zgadnij Kto To? Zadając określoną liczbę pytań związanych z wyglądem postaci na obrazkach eliminujemy osoby, które nie spełniają danego kryterium. W dwóch ostatnich etapach śledztwa, kierując się rozmaitymi wskazówkami musimy odnaleźć miejsce na mapie oraz dokonać jego przeszukania.

Gra wzbogacona została prostymi elementami RPG: na początku rozgrywki tworzymy od podstaw swoją postać, a następnie rozwijamy ją, modyfikując wygląd oraz ucząc się nowych umiejętności (czynnych lub biernych) z czterech różnych drzewek rozwoju. Dodatkowo możemy też rozwijać swoje biuro, a dokupienie kolejnych elementów wyposażenia skutkuje rozmaitymi ułatwieniami i bonusami. Another Case Solved może pochwalić się dużą dawką poczucia humoru i – jak na grę logiczną – całkiem udaną oprawą graficzną oraz dźwiękową, utrzymaną w klimacie filmów detektywistycznych z czasów prohibicji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Another Case Solved

Wymagania wiekowe Another Case Solved

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Another Case Solved

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
iOS
AND
WP
PC