Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSANDWPPC
Okładka Another Case Solved (AND)
OkładkaAnother Case Solved (AND)

Another Case Solved

Opracowana przez rodzime studio ATGames, detektywistyczna gra logiczna z elementami przygodówki oraz RPG. W grze wcielamy się w detektywa, który w czasach cukierkowej prohibicji zajmuje się rozwiązywaniem kolejnych zagadek kryminalnych.

Logiczne | zagraj za darmo | detektywistyczne | elementy RPG | elementy przygodowe | polskie | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Another Case Solved Premiera

20lut2014

iOS

3mar2014

AND

28maj2014

PC

30cze2014

WP

Gry podobne do Another Case Solved

Puzzle Quest 2

City 2048

Futurama: Game of Drones

Another Case Solved to nietypowa gra detektywistyczna, łącząca cechy produkcji logicznych typu „dopasuj 3” z elementami gier przygodowych oraz RPG. Za powstanie gry odpowiada rodzime studio ATGames z Warszawy – autorzy cenionego Puzzle Crafta. Tytuł ukazał się w pełnej polskiej wersji językowej i dostępny jest w modelu free-to-play.

Gra pozwala wcielić się w rolę detektywa w czasach… cukierkowej prohibicji, kiedy handel słodyczami schodzi do podziemia i staje się domeną mafii. Gangi toczą nieustanne walki o strefy wpływów, a w nielegalny proceder wplątani są nawet urzędnicy i politycy. W tych nieciekawych czasach nie brakuje pracy dla biur detektywistycznych, gdzie zgłaszają się po pomoc nie tylko zwykli obywatele, ale także dziennikarze, gwiazdy filmowe, a nawet policja i pomniejsi przestępcy. Gracz wciela się w jednego z takich detektywów, który rozwiązując kolejne zagadki kryminalne sukcesywnie wyposaża biuro i rozwija swoją postać.

Pierwszym zleceniem, jakiemu przyjdzie nam sprostać będzie odnalezienie kota pewnej dziewczynki w zamian za połowę jej kieszonkowego. Zadanie to pełni jednocześnie rolę tutoriala, wprowadzającego w mechanikę rozgrywki. Prawdziwe wyzwania czekają nas dopiero później i dzielą się one na dwa główne typy: gazetowe i fabularne. Ich wspólnym elementem jest pierwszy etap śledztwa, w którym na wzór gier z gatunku „dopasuj 3” musimy łączyć ze sobą w jak najdłuższe łańcuchy ikonki tropów, poszlak, zeznań itp. Zlecenia gazetowe składają się tylko z tego jednego etapu. W zleceniach fabularnych, kolejnym krokiem jest odnalezienie podejrzanego, co odbywa się podobnie jak w popularnej grze towarzyskiej Zgadnij Kto To? Zadając określoną liczbę pytań związanych z wyglądem postaci na obrazkach eliminujemy osoby, które nie spełniają danego kryterium. W dwóch ostatnich etapach śledztwa, kierując się rozmaitymi wskazówkami musimy odnaleźć miejsce na mapie oraz dokonać jego przeszukania.

Gra wzbogacona została prostymi elementami RPG: na początku rozgrywki tworzymy od podstaw swoją postać, a następnie rozwijamy ją, modyfikując wygląd oraz ucząc się nowych umiejętności (czynnych lub biernych) z czterech różnych drzewek rozwoju. Dodatkowo możemy też rozwijać swoje biuro, a dokupienie kolejnych elementów wyposażenia skutkuje rozmaitymi ułatwieniami i bonusami. Another Case Solved może pochwalić się dużą dawką poczucia humoru i – jak na grę logiczną – całkiem udaną oprawą graficzną oraz dźwiękową, utrzymaną w klimacie filmów detektywistycznych z czasów prohibicji.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Another Case Solved: Odpowiednia dla każdego wieku.

Another Case Solved Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
iOS
AND
WP
PC