Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Tiny Troopers 2: Special Ops (AND)

Tiny Troopers 2: Special Ops

Pełnoprawna kontynuacja humorystycznej strzelaniny z elementami strategii, wzorowanej na kultowej serii Cannon Fodder z lat 90.

Akcji | humorystyczne | elementy strategiczne | strzelanki

Okładka Tiny Troopers 2: Special Ops (AND)

data premiery gry:

19mar2013

iOS

24cze2015

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiny Troopers 2: Special Ops to pełnoprawna kontynuacja humorystycznej strzelaniny z elementami strategii, wyraźnie nawiązującej do kultowej serii Cannon Fodder z początku lat 90. ubiegłego wieku. Za powstanie gry odpowiada ponownie fińskie studio Kukouri Entertainment, jednak w przeciwieństwie do pierwowzoru, który ukazał się także na komputerach PC, „dwójka” trafiła wyłącznie w ręce użytkowników systemów mobilnych.

Twórcy gry nie zaprzątali sobie głowy fabułą, zamiast tego koncentrując się na przygotowaniu kolejnego zestawu nie powiązanych ze sobą misji, w których naszym celem jest dowodząc niewielkim oddziałem żołnierzy wykonać szereg zadań, postawionych przed nami przez dowództwo. W drugiej części gry misje są nieco bardziej zróżnicowane i prócz typowych celów, takich jak wybicie w pień oddziałów przeciwnika spotkamy także nieco bardziej wyszukane etapy, w których trzeba będzie wysadzić w powietrze określone budynki lub osłaniać ewakuowaną ludność cywilną. Nowością będzie tu także możliwość zmierzenia się z wrogimi pojazdami np. czołgami.

W przerwach pomiędzy misjami, możemy zająć się rekrutacją nowych żołnierzy, a są to już nie tylko zwyczajne jednostki piechoty, lecz także specjaliści, tacy jak lekarze czy uzbrojeni w miotacze ognia członkowie elitarnego Oddziału Delta. Podobnie jak w pierwszej części gry, wraz z kolejnymi wykonanymi zadaniami nasi żołnierze zyskują doświadczenie, które pozwala im awansować na kolejne stopnie, a dzięki temu sprawdzają się na polu walki znacznie lepiej, niż świeżo zrekrutowane żółtodzioby. Tak jak w pierwowzorze, na mapach pełno jest różnego rodzaju znajdziek, tak więc oprócz samego strzelania warto poświęcić nieco czasu na dokładną eksplorację terenu.

Pod względem oprawy Tiny Troopers 2 prezentuje się znacznie lepiej niż poprzedniczka (zwłaszcza porównując z jej wersją mobilną). Całość zrealizowano jednak w tym samym, lekko humorystycznym stylu, w którym – podobnie jak we wspomnianym na wstępie Cannon Fodder – okrucieństwo wojny ukazane zostało z lekkim przymrużeniem oka. Oprócz typowej kampanii fabularnej, w grze znajdziemy także znany z „jedynki” dodatkowy tryb Zombie, w którym staramy się przetrwać w konfrontacji z kolejnymi falami żywych trupów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tiny Troopers 2: Special Ops

Wymagania wiekowe Tiny Troopers 2: Special Ops

12+

iOS
AND