Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Max Ammo (AND)

Max Ammo

Trzecioosobowa strzelanina opracowana przez niezależne studio Mantis Shrimp, która trafiła na urządzenia mobilne.

Akcji | TPP | science fiction | zagraj za darmo | TPS | strzelanki

Okładka Max Ammo (AND)

producent: Mantis Shrimp

wydawca: Mantis Shrimp

data premiery gry:

8maj2015

iOS

31maj2015

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Max Ammo to utrzymana w klimatach science-fiction zwariowana, mobilna strzelanina TPP, w której staramy się powstrzymać inwazję stworów z kosmosu. Za powstanie gry odpowiada nieznane szerzej, niemieckie studio Mantis Shrimp. Tytuł dostępny jest w modelu free-to-play na urządzeniach przenośnych z systemem AND i iOS.

Fabuła

Fabuła gry nie należy do przesadnie oryginalnych, ani też rozbudowanych. Kiedy jaszczuropodobne stwory z tajemniczej rasy Reptorów przypuszczają atak na Ziemię, tajne służby wysyłają do walki jednego z najlepszych agentów specjalnych, którego zadaniem jest powstrzymanie obcych i obrona planety. W grze wcielamy się właśnie w rolę owego, obdarzonego sumiastym wąsem śmiałka o bliżej nieokreślonej przeszłości, który wyposażony w szeroki arsenał broni i gadżetów eliminuje kolejne zastępy wrogów.

Mechanika

Twórcy ze studia Mantis Shrimp nie próbowali na siłę stworzyć strzelanki, która dorównywać będzie poważnym produkcjom z platform stacjonarnych. Zamiast tego otrzymaliśmy zwariowanego shootera z uproszczonym modelem sterowania, który doskonale dopasowuje się do specyfiki urządzeń mobilnych. W kolejnych etapach gry celem zabawy jest dotarcie do końca planszy. Po drodze eliminujemy wszystkich napotkanych przeciwników. Część z nich pokonujemy za pomocą jednego strzału, ale nie zabrakło też bardziej wymagających bossów i mega-bossów, co do których trzeba zastosować nieco bardziej „wyrafinowaną” taktykę walki.

W Max Ammo nie mamy pełnej kontroli nad bohaterem, a sterowanie odbywa się za pomocą gestów, którymi wskazujemy kierunek poruszania się postaci. Zabawa sprowadza się do umiejętnego przemieszczania pomiędzy rozsianymi po mapach osłonami i unikania laserów oraz rakiet przeciwnika. Obcych atakujemy za pomocą tapnięcia, wykorzystując do tego celu różnego rodzaju broń automatyczną oraz przydatne gadżety. W przerwach pomiędzy misjami wykorzystujemy zebrane w toku rozgrywki złoto do ulepszania posiadanych broni i pancerzy, zwiększając np. ich wytrzymałość, szybkość przeładowania itd. Towarzyszy temu prosty, choć dający całkiem spore możliwości system craftingu.

Jako że gra należy do kategorii free-to-play, w Max Ammo znalazło się oczywiście waluta premium w postaci kryształów, nabywanych za realną gotówkę. Bardziej niecierpliwi gracze mogą wykorzystać je do szybszego rozwoju posiadanego ekwipunku.

Tryby gry

W momencie premiery, Max Ammo oferowało kilka trybów rozgrywki, jednak wszystkie one przeznaczone były dla pojedynczego gracza. Pomimo tego faktu, rozgrywka w trybie offline nie jest możliwa, gdyż gra wymaga do zabawy aktywnego połączenia z internetem.

Kwestie techniczne

Jednym z atutów Max Ammo na urządzeniach z systemem AND i iOS jest barwna, kreskówkowa oprawa graficzna oraz towarzysząca rozgrywce spora dawka humoru.

Minirecenzja Max Ammo – kreskówkowe Gears of War

PLUSY:
  1. Kreskówkowe Gears of War z mechaniką stworzoną z myślą o urządzeniach mobilnych;
  2. Dużo przeciwników do ubicia, broni do ulepszenia i poziomów do odkrycia;
  3. Śliczna, kreskówkowa grafika.
MINUSY:
  1. Brak zróżnicowanych zadań sprawia, że rozgrywka po kilkunastu poziomach zaczyna robić się schematyczna.

Gears of War od studia Epic Games jest powszechnie uznawane za jedną z najważniejszych gier w gatunku trzecioosobowych strzelanek. To dzięki tej produkcji w ostatnich latach doświadczyliśmy wylew tytułów wykorzystujących system osłon, czy też posiadających tryb hordy. O ile na konsolach i komputerach PC tego typu produkcje nikogo już nie dziwią, tak urządzenia mobilne nie doczekały się swojego Gears of War. Tę sytuację postanowili zmienić deweloperzy z Mantis Shrimp – mowa o darmowej strzelance Max Ammo, która pod wieloma względami jest zupełnie inną grą od przywołanego przed chwilą hitu, ale też chyba najbliżej jej do przygód Marcusa Fenixa.

Zabawa w opisywanym tytule została stworzona z myślą o ekranach dotykowych, więc sterowanie jest mocno uproszczone i oparte na gestach. Z kolei celowanie zmusza nas jedynie do stuknięcia w przeciwnika. Krótko pisząc, w swoich głównych założeniach jest to uproszczony shooter, ale zastosowanie systemu odsłon i rozmaitych przeciwników wymusza na graczach stosowania rozmaitych taktyk, więc rozgrywka nie jest nudna.

Wśród pozostałych elementów urozmaicających zabawę można wymienić m.in. coraz to silniejszych przeciwników, coraz to mocniejsze giwery, nowe regiony, turnieje oraz codzienne zadania. Do tego dochodzą także perki i konieczność ulepszania broni, z czym zresztą jest związany całkiem sprawnie działający i niespecjalnie szkodliwy system mikropłatności.

Nie bez znaczenia jest także świetna oprawa graficzna. Nie jest ona co prawda kolejnym cudem świata w kwestii technologii, ale niewielkie mankamenty maskowane są przez kreskówkowy styl i spore zróżnicowanie stylistyczne.

Jak powszechnie wiadomo, nie ma jednak rzeczy idealnych i pomimo wielu zalet, Max Ammo ma też wady, a właściwie to jedną – poziomy są krótkie i po zaliczeniu kilkunastu do zabawy zaczyna wkradać się schematyczność. W grze brakuje bowiem zróżnicowanych zadań, więc misje sprowadzają się do przeskakiwania z osłony za osłonę i eliminowaniu wszystkiego, co się rusza. Na szczęście nie jest to ogromny problem, a satysfakcjonujący gameplay w pełni wynagradza ten mankament. Zdecydowanie warto zagrać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Max Ammo

12+

Wymagania sprzętowe Max Ammo

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Najlepsze mobilne gry października (m.in. Subterfuge, Downwell, Templar Battleforce)
Najlepsze mobilne gry października (m.in. Subterfuge, Downwell, Templar Battleforce)

wiadomość3 listopada 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne dziewiątego miesiąca tego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Subterfuge, Legacy of Dorn: Herald of Oblivion, Bridge Constructor Stunts, Max Ammo, Skeletomb, Cloud Chasers, Templar Battleforce i Downwell.

iOS
AND