Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Frontline Commando: D-Day (iOS)
OkładkaFrontline Commando: D-Day (iOS)

Frontline Commando: D-Day

Frontline Commando: D-Day to strzelanka, w której walczymy po stronie aliantów podczas kilku kampanii toczących się w trakcie lądowania w Normandii.

Akcji | TPP | II wojna światowa | zagraj za darmo | elementy zręcznościowe | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frontline Commando: D-Day Premiera

27mar2013

iOS AND

producent: Glu Mobile wydawca: Glu Mobile Strona oficjalna

Frontline Commando: D-Day to mobilna strzelanka osadzona w realiach II wojny światowej. Produkcję opracowało studio Glu Mobile i korzysta ona z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja toczy się w trakcie II wojny światowej, podczas lądowania wojsk alianckich w Normandii w roku 1945. Gra nie posiada trybu multiplayer, ale oferuje za to bogatą zawartość dla pojedynczego gracza. Na przejście czeka pięć kampanii odtwarzających lądowania na plażach Utah, Omaha, Sword i Utah. W sumie autorzy opracowali 145 misji, a pomiędzy nimi raczeni jesteśmy ciekawostkami historycznymi. Przechodząc poziomy, odblokowujemy dostęp do kolejnych, także tych należących do innych kampanii. Dlatego jeśli np. będziemy mieli problem z ukończeniem późniejszych wyzwań na plaży Utah, to możemy odpocząć od nich na pewien czas i zamiast tego zająć się przechodzeniem potyczek na plaży Sword.

Podczas zabawy nie mamy pełnej swobody eksplorowania map. Zamiast tego w trakcie starć możemy jedynie zmieniać lokalizację w ramach jednej osłony lub przeskoczyć do kolejnej. Koncentrujemy się więc na unikaniu ognia wrogów i wybieraniu odpowiednich momentów na wychylenie się zza barykady i oddanie strzałów. Możemy także skorzystać z lunety na karabinie, co pozwala wykonywać bardziej celne trafienia, ale jednocześnie wystawia nas na kontratak wrogów.

Gdy oczyścimy daną sekcję z wrogów, gra przełącza się w tryb przypominający endless runnery. W nim nasz żołnierz rusza pędem do kolejnej lokacji. Postać biegnie automatycznie naprzód, a my jedynie korygujemy jej ruchy, tak aby unikać zderzenia z przeszkodami lub uchronić bohatera od wdepnięcia na minę. Dodatkowym urozmaiceniem są pojawiające się co pewien czas sekcje, w których przejmujemy kontrolę nad potężnymi działami i musimy niszczyć wrogie samoloty oraz czołgi.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Frontline Commando: D-Day: 18+

iOS
AND