Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

48. Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 48. Gry na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

The Tower Assassin's Creed
The Tower Assassin's Creed

Zręcznościowe 1 listopada 2017

Prosta gra zręcznościowa, w której najpierw budujemy tytułową wieżę, a później przejmujemy kontrolę nad asasynem i oddajemy skok wiary, w trakcie lotu kolekcjonując Punkty Heliksa. W ten sposób odblokowujemy nie tylko liczne ułatwienia, lecz również dodatkowych bohaterów oraz lokacje z najważniejszych części serii Assassin’s Creed.

Radiation City
Radiation City

Akcji 24 sierpnia 2017

Radiation City to pierwszoosobowa gra akcji w klimatach postapokaliptycznych. Produkcja pozwala zwiedzać duży otwarty świat, składający się z miasta Prypeć i okolic, w tym rejonów wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Rozgrywka ma lekko survivalowy charakter, więc poza walką z mutantami i żołnierzami musimy także gromadzić surowce i konstruować przedmioty.

Bad North
Bad North

Strategiczne 16 października 2019

Strategia czasu rzeczywistego, w której przejmujemy kontrolę nad mieszkańcami nordyckiej krainy najechanej przez wikingów. W trakcie zabawy trafiamy na kolejne niewielkie wysepki, gdzie zajmujemy się pozyskiwaniem surowców i rekrutacją żołnierzy, a także odpieraniem ataków ze strony fal wrogów. Gra posiada przyjemną dla oka grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Ghostbusters World
Ghostbusters World

RPG 22 października 2018

Mobilna gra korzystająca z rzeczywistości rozszerzonej oraz popularnej marki Pogromcy duchów. Zadaniem graczy jest złapanie ponad 100 rodzajów zjaw, przenoszonych ze świata gry na obraz rejestrowany przez kamerę urządzenia.

Questland: Turn Based RPG
Questland: Turn Based RPG

RPG 31 sierpnia 2017

Dedykowana urządzeniom mobilnym i osadzona w świecie fantasy gra RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Produkcja posiada turowy system walki i pozwala się bawić w trybach PvE oraz PvP.

Final Fantasy: Awakening
Final Fantasy: Awakening

RPG 14 grudnia 2016

Nastawione na grę wieloosobową jRPG akcji, które zabiera graczy do fantastycznej krainy Orience, rozdartej przez konflikt pomiędzy czterema zwaśnionymi nacjami. W Final Fantasy Awakening wcielamy się we własnoręcznie wykreowanego herosa, którego prowadzimy do boju w kampanii fabularnej i multiplayerowych trybach rozgrywki opartych na zasadach PvP oraz PvE. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Tactical Monsters Rumble Arena
Tactical Monsters Rumble Arena

Strategiczne 24 stycznia 2018

Strategia turowa z elementami RPG, opracowana przez studio Camex Games. W Tactical Monsters Rumble Arena gracze stają na czele drużyny potworów (mowa tak o stworach zakorzenionych w popkulturze, jak i o monstrach pochodzących z mitów z rozmaitych zakątków świata) i stawiają czoła innym maszkarom, które następnie dołączają do prowadzonego przez nich zespołu. Całość okraszono kreskówkową grafiką.

Bear With Me
Bear With Me

Przygodowe 31 lipca 2019

Gra przygodowa typu point-and-click, w której gracze wcielają się w Amber – dziewczynę szukającą swego zaginionego brata. Protagonistka nie jest jednak sama, gdyż w zmaganiach towarzyszy jej zrzędliwy Ted E. Bear, czyli pluszowy miś będący emerytowanym detektywem. Cechą charakterystyczną Bear With Me jest monochromatyczna grafika utrzymana w kreskówkowej stylistyce.

Puzzle Fighter
Puzzle Fighter

Logiczne 27 września 2017

Puzzle Fighter to gra logiczna, będąca kontynuacją wydanego w latach 90-tych Super Puzzle Fighter II Turbo. Tytuł ten został przygotowany przez posiadającą długą historię, japońską firmę Capcom.

Egg, Inc.
Egg, Inc.

Strategiczne 14 lipca 2016

Strategia ekonomiczna utrzymana w konwencji idle clickera, w której gracz wciela się w rolę właściciela kurzej fermy, a jego zadaniem jest wzbogacenie się na hurtowej produkcji i sprzedaży jaj. Lwią część rozgrywki stanowi stukanie w przycisk odpowiedzialny za wypuszczanie ptaków pędzących do kurników, by tam zająć się składaniem jajek – w ten sposób rośnie wartość naszego gospodarstwa, a my zdobywamy środki niezbędne do jego rozbudowy i prowadzenia badań pozwalających na zwiększenie przychodów.

Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal

Logiczne 20 grudnia 2017

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor. Zadaniem graczy jest budowa nierzadko skomplikowanych konstrukcji, mających bezpiecznie przetransportować ładunek z jednej strony mapy na drugą. Na jego drodze stają liczne przeszkody, takie jak wieżyczki strażnicze, lasery czy zbiorniki z kwasem.

Shurado
Shurado

Akcji 29 grudnia 2017

Gra akcji, w której wcielamy się w samuraja próbującego uciec z tytułowego piekła. Źródłem inspiracji dla studia Ganbarion były produkcje pokroju Infinity Blade i Dark Souls, toteż głównym elementem rozgrywki w Shurado jest toczenie kolejnych pojedynków i zdobywanie coraz potężniejszego oręża.

Slay the Spire
Slay the Spire

RPG 13 czerwca 2020

Miks karcianki i produkcji typu roguelike opracowany przez zespół Mega Crit. W Slay the Spire zadaniem graczy jest wspinaczka na szczyt tytułowej iglicy; po drodze muszą jednak stawić czoła hordom przeciwników. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że śmierć ma tu charakter permanentny.

Revenant Saga
Revenant Saga

RPG 18 grudnia 2014

Revenant Saga to oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację dwuwymiarowego świata z przedstawionymi w trójwymiarze starciami w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie. Akcja została osadzona w świecie dark fantasy i oferuje długi wątek fabularny obracający się wokół motywu zemsty.

Armed Heist
Armed Heist

Akcji 16 sierpnia 2018

Trzecioosobowa strzelanina, w której gracze wcielają się w rabusiów stopniowo pnących się po szczeblach przestępczej kariery. Rozgrywka w Armed Heist polega na realizacji coraz bardziej skomplikowanych zleceń – w ten sposób zarabiamy pieniądze, które możemy wydać na zakup coraz lepszego arsenału i modyfikacji do posiadanych giwer.

Super Fancy Pants Adventure
Super Fancy Pants Adventure

Akcji 25 stycznia 2018

Dwuwymiarowa platformówka, w której gracze wcielają się w bohatera mknącego przez kolejne poziomy w zawrotnym tempie, omijającego przeszkody i eliminującego stających mu na drodze adwersarzy. Opracowane przez studio Borne Games Super Fancy Pants Adventure jest efektem ponad dziesięciu lat pracy nad rozwojem serii zapoczątkowanej przez popularną grę przeglądarkową.

Meteorfall: Journey
Meteorfall: Journey

Strategiczne 25 stycznia 2018

Meteorfall to przeznaczona dla platform mobilnych zabawna karcianka z elementami gier roguelike, inspirowana takimi tytułami jak Dream Quest czy Dominion. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji z tego gatunku, tytuł nie stawia na potyczki w trybie PvP, zamiast tego pozwalając graczom na poprowadzenie bohatera do starcia z niebezpiecznym Uberlichem.

Pako 2
Pako 2

Zręcznościowe 1 lutego 2018

Kontynuacja gry Pako: Car Chase Simulator, w której gracze po raz kolejny wcielają się w zbira uciekającego przed stróżami prawa. Produkcja pozwala nam zasiąść za kierownicami zróżnicowanych samochodów i rozbijać się po rozmaitych mapach, gdzie wykonujemy misje polegające na dowożeniu kryminalistów do ich kryjówek. W zamian za realizację zadań otrzymujemy pieniądze, jakie możemy przeznaczyć na zakup nowych pojazdów i rozmaitych ulepszeń zwiększających nasze możliwości bojowe.

Neversong
Neversong

Przygodowe 1 maja 2020

Platformowy miks przygodówki i zręcznościówki, w którym wcielamy się w Peeta – chłopca wybudzonego ze śpiączki, starającego się odnaleźć swoją zaginioną siostrę. Protagonista wyrusza w niebezpieczną podróż przez oniryczny świat, rozwiązuje zagadki i stawia czoła wyzwaniom.

Guardians: A Torchlight Game
Guardians: A Torchlight Game

RPG prace wstrzymane

Gra RPG akcji, osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Torchlight. Rozgrywka w Guardians: A Torchlight Game opiera się na przemierzaniu lokacji generowanych proceduralnie i walce z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach opartych na rywalizacji lub współpracy trybów multiplayer.

Westworld
Westworld

Strategiczne 21 czerwca 2018

Połączenie strategii ekonomicznej i symulacji, oparte na popularnym filmie i serialu Westworld. Gracze wcielają się w nowego pracownika korporacji Delos, który bierze udział w symulacji mającej sprawdzić, czy nadaje się on do zarządzania parkiem rozrywki wypełnionym przez androidy. Musi zatem odpowiednio rozwinąć zaplecze laboratoryjne i atrakcje, opracowywać nowe technologie, dbać o zadowolenie gości i nadzorować zachowanie robotów.

I Am The Hero
I Am The Hero

Bijatyki 16 listopada 2017

Dwuwymiarowy beat 'em up, opierający się na klasycznych założeniach gatunku. W grze wcielamy się w tajemniczego bohatera, którego głównym zadaniem jest walka z napotkanymi przeciwnikami.

Hearthstone: Wiedźmi Las
Hearthstone: Wiedźmi Las

Logiczne 12 kwietnia 2018

Kolejny dodatek do Hearthstone – osadzonej w popularnym świecie Warcrafta, cyfrowej gry karcianej rozwijanej przez Blizzard Entertainment. Rozszerzenie skupia się na krainie Gilneas i wprowadza 135 nowych kart oraz kilka niespotykanych wcześniej zasad.

Savant: Ascent
Savant: Ascent

Akcji 9 listopada 2013

Produkcja typu shoot’em up, w której przejmujemy kontrolę nad mechanicznym alchemikiem wspinającym się na szczyt swojej wieży. Budowla została opanowana przez armię adwersarzy, toteż nadrzędnym elementem rozgrywki jest eliminowanie ich przy użyciu magicznych pocisków. Wachlarz zdolności bojowych poszerzamy, kolekcjonując złote płyty zawierające nowe utwory przygrywające nam w zmaganiach i odblokowujące coraz potężniejsze umiejętności, jakie z nimi powiązano.