Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka PewDiePie: Legend of the Brofist (iOS)
OkładkaPewDiePie: Legend of the Brofist (iOS)

PewDiePie: Legend of the Brofist

Dwuwymiarowa platformówka mobilna poświęcona osobie tytułowego YouTubera. Za stworzenie PewDiePie: Legend of the Brofist odpowiada kanadyjski zespół Outerminds, znany z darmowej aplikacji Tadpole Tap.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PewDiePie: Legend of the Brofist Premiera

24wrz2015

iOS AND

producent: Outerminds wydawca: Outerminds

Gry podobne do PewDiePie: Legend of the Brofist

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse

Goblin Sword

DuckTales Remastered

PewDiePie: Legend of the Brofist to dwuwymiarowa platformówka na platformę AND i iOS. Za produkcję odpowiada założony w 2012 roku kanadyjski zespół Outerminds, znany z darmowej aplikacji Tadpole Tap.

Mechanika

Rozgrywka w PewDiePie: Legend of the Brofist na platformę AND i iOS nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych tego typu projektów. Gracze przemierzają bowiem kolejne krainy, skacząc po platformach, pokonując przeszkody oraz walcząc z napotkanymi przeciwnikami (m.in. z wilkami i iluminatami, a także potężnymi bossami). Czasami zdarzają się jednak zaskakujące sytuacje, w których możemy np. zasiąść za sterami samolotu, a poza tym dodatkową atrakcją są zróżnicowane lokacje. Jednak tym, co szczególnie przykuwa uwagę jest obsada postaci. W PewDiePie: Legend of the Brofist kierujemy bowiem słynnym YouTuberem Feliksem Arvid Ulf Kjellbergiem, szerzej znanym jako PewDiePie. Oprócz niego na ekranie urządzenia pojawiają się także takie osobistości jak CinnamonToastKena, JackSepticEye oraz Markipliera.

Tryby gry

PewDiePie: Legend of the Brofist przeznaczone jest do zabawy w ramach single playera. Deweloperzy zatroszczyli się jednak o trzy poziomy trudności oraz tryb areny, w którym walczymy ze znajomymi o jak najlepsze wyniki, publikowane później w serwisie społecznościowym Facebook.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna PewDiePie: Legend of the Brofist na platformę AND i iOS została utrzymana w prostym, rozpikselowanym stylu, który ani nie zachwyca, ani nie razi. Tytuł charakteryzuje się ponadto dużą dawką pokręconego humoru i zabawnych dialogów.

Minirecenzja PewDiePie: Legend of the Brofist – zaskakująco dobra platformówka

PLUSY:
  1. Solidne platformówkowe mechanizmy rozgrywki;
  2. Duża różnorodność kampanii;
  3. Obszerna zawartość;
  4. Ładna retro-grafika;
  5. Nie trzeba być fanem PewDiePie, aby się dobrze bawić ...
MINUSY:
  1. ... ale sporo dowcipów zrozumieją tylko oddani miłośnicy tego youtubera.
  2. Mechanika jest do bólu standardowa;
  3. Okazjonalne problemy ze sterowaniem.

PewDiePie albo się kocha, albo nienawidzi, ale nawet osoby nielubiące tego youtubera muszą przyznać, że jego sukces jest imponujący. Mimo to pomysł stworzenia gry z tym szwedzkim showmanem w roli głównej wydawał się tylko dość karkołomnym sposobem na połechtanie jego ego. Dlatego sporym zaskoczeniem jest fakt, że PewDiePie: Legend of the Brofist w rzeczywistości okazało się solidną pozycją, w którą spokojnie mogą zagrać osoby niemające zielonego pojęcia o tym, kim jest PewDiePie.

Podobnie jak filmiki tego youtubera, tak i gra utrzymana jest w kompletnie niedorzecznym klimacie – nic nie zostało potraktowane na serio. Oczywiście, humor jest dosyć specyficzny i trzeba być fanem PewDiePie, aby zrozumieć wszystkie żarty i memy. Pozostali gracze i tak docenią jednak imponującą różnorodność lokacji i postaci. Podczas kampanii co chwila jesteśmy zaskakiwani czymś nowym, więc nie ma mowy o nudzie.

PewDiePie: Legend of the Brofist to klasyczna platformówka 2D i próżno w niej szukać nowych pomysłów. Klasyczne rozwiązania zostały tutaj jednak dobrze zrealizowane. Mapy są spore i pełne sekretów, a wyzwania różnorodne – nie brakuje przeszkód i pułapek, wrogów oraz bossów. Znajdziemy tutaj nawet etapy wzorowane na oldskulowych strzelankach automatowych.

Niestety, trochę niedomaga sterowanie – jest nieco niedokładne, co powoduje, że pojawiają się lekkie problemy np. w sytuacji, gdy wymagana jest wysoka precyzja skoków. Nie jest to jednak na tyle częste, aby zepsuć zabawę.

W momencie ujawnienia, PewDiePie: Legend of the Brofist zapowiadało się na słabą produkcję, która bardziej niż do grania nada się do tworzenia na jej podstawie zabawnych filmików na YouTube’ie. W rzeczywistości jednak otrzymaliśmy autentycznie dobrą platformówkę. Nie zrewolucjonizuje ona gatunku, ani nie zawalczy o tytuł najlepszej pozycji w swojej kategorii, ale w sumie jest to projekt, który powinien przypaść do gustu dużej grupie graczy, nawet jeśli nie są fanami PewDiePie. Natomiast jego oddani widzowie będą wniebowzięci.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 2,4 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,1 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe PewDiePie: Legend of the Brofist: 12+

iOS
AND