Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

44. Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 44. Gry na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Polanie Remake
Polanie Remake

Strategiczne prace wstrzymane

Odświeżona wersja kultowej polskiej strategii RTS z 1996 roku, przygotowana przez ekipę Home Net Games pod wodzą współtwórcy oryginału, Mirosława Dymka. Fabuła gry Polanie Remake w niczym nie odbiega od pierwowzoru, a podczas zabawy wcielamy się w przywódcę plemienia imieniem Mirko, pragnącego zemsty na wrogach, którzy obrócili w ruinę jego rodzinną wioskę. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasyczną strategią czasu rzeczywistego, inspirowaną legendarnym Warcraftem.

Adventures of Mana
Adventures of Mana

RPG 4 lutego 2016

Stworzone przez firmę Square Enix z myślą o platformach przenośnych japońskie RPG akcji w klimatach fantasy, będące w istocie remakiem gry Final Fantasy Adventures, czyli pobocznej odsłony słynnego cyklu jRPG. W grze wcielamy się w postać jednego ze zniewolonych gladiatorów, którzy każdego ranka wysyłani są na arenę, by walczyć przeciwko różnym śmiercionośnym bestiom, ku uciesze swojego pana – Mrocznego Lorda.

Lonewolf
Lonewolf

Akcji 6 stycznia 2016

Strzelanka snajperska przeznaczona na platformy mobilne. Gra jest oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami, ale za jednorazową opłatą da się ją zamienić w tytuł Premium. Cechą wyróżniającą Lonewolf na tle podobnych produkcji jest rozbudowana fabuła w klimatach noir, opowiadana za pomocą scenek przerywnikowych. Wcielamy się w młodego snajpera, który wstępuje w szeregi elitarnej grupy płatnych zabójców znanej jako The Assembly.

Iron Maiden: Legacy of the Beast
Iron Maiden: Legacy of the Beast

RPG 5 lipca 2016

Turowe RPG inspirowane twórczością jednego z najsłynniejszych zespołów heavy metalowych: Iron Maiden. Za produkcję gry mobilnej Iron Maiden: Legacy of the Beast odpowiada studio Roadhouse Interactive (autorzy Warhammer 40,000: Carnage) i 50cc Games. Tytuł jest dostępny w modelu free-to-play. W grze wcielamy się w Eddiego – kultową maskotkę zespołu, znaną z okładek albumów Iron Maiden – który podróżuje po niebezpiecznym, fantastycznym świecie.

SkidStorm
SkidStorm

Wyścigi 17 grudnia 2017

Zręcznościowa gra wyścigowa z widokiem z góry, wyprodukowana przez studio Immobile Games (autorów Hopping Penguin i Master Archer 3D) z myślą o urządzeniach mobilnych. SkidStorm jest typowym przedstawicielem arcade’owych ścigałek z lekkim klimatem i wektorową grafiką. Gracz ma do dyspozycji kilka samochodów, które odblokowuje wraz z postępami w grze. Trasy, po których się ścigamy z rywalami, zostały osadzone w pustynnej scenerii.

Exploding Kittens
Exploding Kittens

Logiczne 21 stycznia 2016

Stworzona przez Matthew Inmana z myślą o platformach mobilnych karcianka, będąca adaptacją popularnej gry stołowej o tym samym tytule. Exploding Kittens to jednocześnie gra, która w niczym nie przypomina typowych produkcji z tego gatunku i zaprojektowana została wyłącznie z myślą o zabawie wieloosobowej wokół jednego stołu.

Slither.io
Slither.io

Zręcznościowe 25 marca 2016

Opracowana przez Steve’a Howse’a i Thorntree Studios gra zręcznościowa przypominająca słynny, mobilno-przeglądarkowy hit Agar.io. Podczas zabawy wcielamy się w niewielkiego węża, zjadającego świetliste punkty, przyczyniające się do jego stopniowego wzrostu. Prócz nas, na planszy znajdują się jednak również podobne osobniki, a prawdziwy sukces uzyskujemy dopiero dzięki zjadaniu pozostałości po innych, większych wężach.

FIFA Soccer: Prime Stars
FIFA Soccer: Prime Stars

Sportowe prace wstrzymane

Opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych piłkarski menadżer z elementami RPG, stanowiący poboczną odsłonę popularnej serii FIFA firmy Electronic Arts. Gra FIFA Soccer: Prime Stars to w gruncie rzeczy dość typowa gra menadżerska, której mechanika została jednak mocno uproszczona, a cała zabawa sprowadza się głównie do gromadzenia i rozwijania zawodników.

Battlefleet Gothic: Leviathan
Battlefleet Gothic: Leviathan

Strategiczne 7 lipca 2016

Mobilna strategia bitewna osadzona w uniwersum Warhammera 40,000. Jest to wirtualna adaptacja gry stołowej Battlefleet Gothic wydawnictwa Games Workshop, stworzona przez studio Grand Cauldron. Battlefleet Gothic: Leviathan oferuje obszerną kampanię opartą na fabule dodatków, komiksów i powieści należących do serii Tarcza Baala. Opowiada ona o inwazji Tyranidów na system Cryptus, w wyniku którego ludzkość traci większość floty, a admirał Julius van Avacor zostaje zabity.

Kingdom Hearts: Unchained X
Kingdom Hearts: Unchained X

RPG 3 września 2015

Mobilna wersja przeglądarkowej gry Kingdom Hearts X, należącej do jednej z najważniejszych marek jRPG-ów w katalogu wydawniczym firmy Square Enix. Aplikacja jest dostępna za darmo i zawiera opcjonalne mikropłatności. Pod względem fabularnym Kingdom Hearts: Unchained X jest prequelem serii Kingdom Hearts, a więc stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla nowych graczy, lecz także dla fanów cyklu. Jest to również produkcja uproszczona względem podstawowych odsłon.

Chronicle: Runescape Legends
Chronicle: Runescape Legends

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Utrzymana w klimatach fantasy gra karciana, osadzona w uniwersum popularnej przeglądarkowej gry MMORPG Runescape studia Jagex Ltd. Rozgrywka nastawiona jest głównie na zabawę w trybie multiplayer i odznacza się nietypową mechaniką, stanowiącą swoiste odwrócenie klasycznych zasad gier karcianych. W grze budujemy swoją talię kart, podzielonych na dwie grupy: karty walki oraz przygody.

Heroes of Steel
Heroes of Steel

RPG 19 grudnia 2013

Heroes of Steel to wypuszczona na Androida taktyczna gra RPG osadzona w klimacie postapokaliptycznego fantasy. Gracz dowodzi czteroosobową drużyną bohaterów, którzy eksplorują lochy i jaskinie, realizują zadania oraz walczą za pomocą turowego systemu bitewnego.

Blossom Blast Saga
Blossom Blast Saga

Logiczne 1 września 2015

Mobilna gra logiczna od twórców Candy Crush Saga, Farm Heroes Saga oraz Paradise Bay. Produkcja oparta jest na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności. Bohaterką Blossom Blast Saga jest ciekawska pszczółka, która chciałaby lepiej poznać otaczający ją świat. Rozgrywka opiera się na zasadach układanek match-3, które wymagają dobierania do siebie pasujących elementów. Podczas zabawy kreślimy linie po pąkach kwiatów o tej samej barwie, łącząc je ze sobą i zbierając punkty.

Zenonia S: Rifts in Time
Zenonia S: Rifts in Time

RPG 16 grudnia 2013

Zenonia S: Rifts in Time to RPG akcji wzbogacone silnymi elementami MMO. W grze trafiamy do krainy fantasy, a zadaniem gracza jest głównie walka za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek. Poza zwykłymi misjami dostępne są także raidy oraz tryb PvP w postaci pojedynków na arenach.

Sociable Soccer
Sociable Soccer

Sportowe 8 listopada 2019

Sociable Soccer to zręcznościowa gra sportowa określana jako duchowa spadkobierczyni serii Sensible Soccer. Za opracowanie tytułu odpowiedzialne jest studio deweloperskie Tower Studios.

The Simpsons: Tapped Out
The Simpsons: Tapped Out

Strategiczne 29 lutego 2012

Społecznościowa strategia ekonomiczna w modelu freemium, osadzona w realiach popularnego serialu animowanego o przygodach sympatycznej rodzinki Simpsonów. Na skutek zaniedbania Homera w lokalnej elektrowni dochodzi do wybuchu, który zdmuchuje z powierzchni Ziemi jego rodzinne miasteczko Springfield. Zadaniem gracza jest odbudowanie mieściny i przywrócenie w niej dawnego porządku.

Contradiction: Spot The Liar!
Contradiction: Spot The Liar!

Przygodowe 14 stycznia 2015

Detektywistyczna gra przygodowa zrealizowana w technologii FMV (Full Motion Video). W produkcji studia Baggy Cat śledzimy losy detektywa Jenksa, który bada sprawę ośrodka szkoleniowego Atlas, gdzie w ostatnim czasie doszło do szeregu tajemniczych zdarzeń. Pod względem mechaniki tytuł stanowi połączenie przygodówek typu Myst oraz klasycznych produkcji FMV. Gracz ma do dyspozycji mapę regionu i może swobodnie przemieszczać się pomiędzy kolejnymi lokacjami.

Quest of Dungeons
Quest of Dungeons

RPG 25 marca 2014

Rozgrywany w systemie turowym, roguelike'owy dungeon crawler, nawiązujący do klasycznych przedstawicieli gatunku z epoki platform 16-bitowych. W grze wcielamy się w jednego z czterech śmiałków i wyruszamy do kryjówki Mrocznego Lorda, który skradł całą panującą na świecie światłość i ukrył się w głębokich lochach, chronionych przez zastępy sługusów i śmiertelnych pułapek.

NEO Scavenger
NEO Scavenger

Strategiczne 26 lipca 2017

Strategia turowa z elementami survivalu, której akcja rozgrywa się w niedalekiej, postapokaliptycznej przyszłości. Na Ziemię przybyły monstra z koszmarów i legend, które zrujnowały miasta i wymordowały niemal wszystkich ludzi. Niedobitki ukrywają się w metropoliach-fortecach oraz niewielkich, zapomnianych osadach, licząc na to, że jakimś cudem uda im się przeżyć kolejny dzień.

Netrunner
Netrunner

RPG jeszcze nie ogłoszona

Mobilna gra RPG oparta na modelu free-to-play z mikropłatnościami. Netrunner zabiera graczy do cyberpunkowego uniwersum znanego ze stołowej karcianki Android: Netrunner. Gracze wcielają się w hakerów, którzy wykradają tajne dane potężnych korporacji. Proces ten odbywa się w wirtualnej rzeczywistości, tak mocno sprzężonej z mózgami użytkowników, że najskuteczniejsze systemy obronne potrafią zamienić hakera w warzywo.

Space Station: Frontier
Space Station: Frontier

Strategiczne 21 grudnia 2009

Space Station: Frontier to mobilna strategia tower defense. Gracze obejmują dowództwo nad bazą kosmiczną i muszą gromadzić surowce oraz rozbudowywać struktury, jednocześnie odpierając ataki kolejnych fal coraz potężniejszych wrogich jednostek.

Eternity Warriors 4
Eternity Warriors 4

RPG 22 września 2015

Gra RPG typu hack'and'slash, stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych przez zespół Glu Mobile. Gracz trafia do fantastycznego świata, a zadaniem, jakie na niego czeka, jest uratowanie krainy przed inwazją armii demonów. Zabawę w Eternity Warriors 4 rozpoczynamy od wyboru preferowanej klasy postaci – do naszej dyspozycji oddano Wojownika, Zabójcę i Maga. Poszczególne profesje różnią się między sobą zdolnościami bojowymi oraz rodzajem oręża, z jakiego mogą zrobić użytek na polu bitwy.

Battleheart
Battleheart

RPG 1 lutego 2011

Turowa gra RPG stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Podczas przygody trafiamy do fantastycznego świata, któremu zagrażają złe moce. Kontrolując kilku śmiałków, musimy powstrzymać inwazję potworów.

Steamburg
Steamburg

Przygodowe 11 października 2018

Przygodówka point-and-click z elementami logiczno-zręcznościowymi, będąca kontynuacją Steampunker polskiego studia Telehorse. W przeciwieństwie do pełnopłatnego pierwowzoru, Steamburg dystrybuowany jest jako aplikacja freemium. Gra jest osadzona w steampunkowym uniwersum, w którym Ziemię zaatakowały roboty z kosmosu. Jedyną nadzieją na ich pokonanie są elektryczne maszyny stworzone przez genialnego naukowca i zarazem głównego bohatera gry.