Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOS
Okładka Eclipse: New Dawn for Galaxy (iOS)
OkładkaEclipse: New Dawn for Galaxy (iOS)

Eclipse: New Dawn for Galaxy iOS

Eclipse: New Dawn for Galaxy to dostępna na iOS kosmiczna strategia turowa typu 4X. Opowiada ona o wojnie sześciu frakcji o panowanie w galaktyce.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eclipse: New Dawn for Galaxy Premiera iOS

30kwietnia2013

App Store

30kwietnia2013

producent: Big Daddy’s Creations wydawca: Binary Helix Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Eclipse: New Dawn for Galaxy to wydana na iOS mobilna strategia kosmiczna 4X będąca adaptacją planszówki pod tym samym tytułem. Produkcję opracowało polskie studio Big Daddy's Creations.

Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej, ale odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość posiada wielkie galaktyczne imperium i nawiązała kontakt z wieloma obcymi cywilizacjami. W momencie rozpoczęcia rozgrywki delikatny pokój między poszczególnymi frakcjami zaczyna powoli pękać i wojna wydaje się nieunikniona.

Poza ludźmi do wyboru jest także pięć ras kosmitów i każda z nacji posiada inne warunki startowe oraz technologie. Gra podąża typowymi ścieżkami gatunku 4X. W Eclipse: New Dawn for Galaxy wcielamy się więc we władcę małej galaktycznej nacji, a naszym zadaniem jest przeobrażenie jej w prawdziwe imperium. Aby to osiągnąć, musimy tworzyć kolonie na obcych planetach, rozwijać gospodarkę i technologie oraz toczyć wojny z konkurencyjnymi frakcjami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję lub innych graczy.

W rozgrywce bierze udział sześć stron i sami wybieramy, które z nich będzie kontrolowało AI, a które obejmą we władanie inni gracze. Sztuczna inteligencja stoi na bardzo wysokim poziomie, co powoduje, że samotna zabawa potrafi dostarczyć wielu emocji. Dodatkową atrakcją jest możliwość daleko idącego konfigurowania różnych elementów rozgrywki.

Gra jest adaptacją planszówki, ale została opracowana tak, że wygląda i zachowuje się jak typowa mobilna turówka, zamiast niewolniczo odtwarzać styl i klimat papierowego pierwowzoru. Otrzymujemy zatem ładną dwuwymiarową mapę kosmosu, bitwy ukazane są w formie prostych, ale atrakcyjnych animacji, a cały interfejs zaprojektowano specjalnie pod kątem ekranów dotykowych. Opanowanie zasad zabawy ułatwiają rozbudowane samouczki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Eclipse: New Dawn for Galaxy: Odpowiednia dla każdego wieku.