Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Hugo - seria gier

Hugo Troll Wars
Hugo Troll Wars

Strategiczne 19 listopada 2013

Pierwsza gra strategiczna w historii cyklu Hugo. Nasz bohater jako król trolli staje na czele swej armii, aby stawić czoła odwiecznej przeciwniczce – czarownicy Scylli. Mechanika zabawy łączy w sobie elementy gier RTS oraz tower defence. Całość wzbogacono elementami społecznościowymi i możliwością rywalizacji w trybie PvP.

PCWWW

Hugo Troll Race
Hugo Troll Race

Zręcznościowe 10 lipca 2012

Kolejny endless runner z zabawnym trollem w roli głównej. Tym razem Hugo bierze udział w szalonym wyścigu drezyną, podczas którego głównym celem jest zbieranie porozrzucanych wzdłuż trasy monet. Hugo musi też unikać czyhających na niego niebezpieczeństw, takich jak opuszczone szlabany, rozpędzone pociągi czy powalone drzewa.

PC

Hugo Retro Mania
Hugo Retro Mania

Zręcznościowe 22 lutego 2012

Próba odświeżenia legendy popularnego trolla Hugo, przygotowana z myślą o posiadaczach urządzeń mobilnych. Gra jest klasycznym endless runnerem, w którym nasz bohater przemierza walące się chodniki opuszczonej kopalni, unikając potworów i zbierając napotkane po drodze kosztowności.

PC

Hugo: Przygoda z angielskim
Hugo: Przygoda z angielskim

Towarzyskie 28 sierpnia 2009

Gra z edukacyjna sympatycznym trollem Hugo w roli głównej, dzięki której możliwe jest poznawanie podstaw języka angielskiego. Całość przeznaczona jest dla dzieci i za pomocą zabawnych mini gierek oraz kolorowej kreskówkowej grafiki w prosty sposób uczy obcego języka.

PC

Hugo: Fabryka Gier
Hugo: Fabryka Gier

Zręcznościowe 23 maja 2009

Gra, dzięki której możemy zaprojektować własną przygodę z udziałem Hugo, a następnie do niej przystąpić. Oferowane narzędzia pozwalają na przygotowywanie prostych platformówek. Za każdym razem rozpoczynamy od wyboru scenerii, a następnie rozmieszczany ma planszy interaktywne przedmioty i przeciwników.

PC

Agent Hugo
Agent Hugo

Akcji 16 listopada 2005

Kolejna część przygód sympatycznego trolla imieniem Hugo. Tym razem, nasz bohater postanowił wcielić się w rolę agenta wywiadu i niczym słynny James Bond rozwikłać zagadkę żądnej władzy organizacji.

PCPS2

Hugo: Tropikalna Wyspa 4
Hugo: Tropikalna Wyspa 4

Logiczne 16 października 2004

Czwarty tytuł z serii „Tropikalna Wyspa” firmy ITE Media ponownie przenosi dzieci w realia malowniczej dżungli. Tym razem muszą pomóc trollowi Hugo w organizacji tropikalnego przyjęcia.

PC

Hugo: CannonCruise
Hugo: CannonCruise

Zręcznościowe 30 września 2004

Następna gra zręcznościowa z sympatycznym, tytułowym trollem w roli głównej, dedykowana dzieciom i młodzieży. Gracz pomaga głównemu bohaterowi prowadzić łódź, zmierzającą do błękitnej pustyni, na której to spoczywa korona władzy.

PCPS2

Hugo: Tropikalna Wyspa 3
Hugo: Tropikalna Wyspa 3

Zręcznościowe 12 kwietnia 2004

Kolejna część przygód sympatycznego trolla imieniem Hugo, którego polscy gracze znają głównie z telewizji Polsat. Omawiana produkcja, „Tropikalna Wyspa 3” pod względem fabuły jest kontynuacją dwóch poprzednich części o tym samym tytule.

PC

Hugo: Bukkazoom!
Hugo: Bukkazoom!

Wyścigi 17 września 2003

Hugo: Bukkazoom to kolejna gra familijna, której znakiem rozpoznawczym jest przyjazny dzieciom troll imieniem Hugo. Nasz bohater wraz z przyjaciółmi zostajemy tym razem zmniejszony do niepozornych rozmiarów. Dzięki temu mogą brać udział w wyścigach miniaturowych samochodzików.

PCPS2GBA

Hugo: Smakkaball
Hugo: Smakkaball

Zręcznościowe 11 września 2003

Kolejna gra familijna z ulubieniec dzieci, trollem Hugo, w roli głównej. Tym razem nasi milusińscy (gra powstała z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 10 lat) mogą uczestniczyć w dynamicznych i przynoszących wiele satysfakcji zawodach zwanych – Smakkaball.

PC

Hugo: W Kosmosie
Hugo: W Kosmosie

Zręcznościowe 14 kwietnia 2003

Gra przeznaczona dla dzieci. Tym razem komputerowy przyjaciel dzieci, troll Hugo zabiera je na wspaniałą przygodę z astronomią, kolorową i pełną ciekawych wydarzeń wycieczkę, w czasie której razem będą się bawić i uczyć.

PC

Hugo: Wielka Ucieczka
Hugo: Wielka Ucieczka

Zręcznościowe 4 marca 2003

Hugo: Wielka Ucieczka jest kolejną grą wirtualną, gdzie rolę nadrzędnej postaci pełni sympatyczny troll imieniem Hugo - przyjaciel wszystkich dzieci i dorosłych, znany głównie z różnych programów telewizyjnych. Tym razem nieustraszony bohater musi wydostać się z niewoli, zaserwowanej mu przez plemię Kawa.

PC

Hugo: Tajemnice Oceanu
Hugo: Tajemnice Oceanu

Zręcznościowe 22 listopada 2002

Kolejny tytuł z popularnej w naszym kraju serii gier familijnych opowiadających o przygodach trolla Hugo. Tym razem nasz bohater zainspirowany dziennikiem swojego starego dziadka, kapitana Bardzobrodatego, postanawia wyruszyć w podmorskie głębiny.

PC

Hugo: Siły Natury
Hugo: Siły Natury

Zręcznościowe 4 października 2002

Edukacyjna gra dla najmłodszych z wesołym trollem Hugo w roli głównej, ucząca wielu pożytecznych rzeczy, związanych z naturalnymi zagrożeniami. Hugo wraz z przyjaciółmi musi uspokoić rozszalałe siły natury i uratować mieszkańców wyspy.

PC

Hugo: Bohaterowie Sawanny
Hugo: Bohaterowie Sawanny

Zręcznościowe 5 sierpnia 2002

Kolejna część szalenie popularnej wśród dzieci serii gier edukacyjnych, powiązanych z programem telewizyjnym nadawanym w telewizji Polsat.

PC

Hugo: Magiczny Napój
Hugo: Magiczny Napój

Logiczne 16 lipca 2002

Magiczny Napój to gra pomagająca w nauce biologii. Składa się z ośmiu minigier, które trzeba ukończyć wszystkieby aby odwrócić zaklęcie czarownicy Scylli rzucone na nieostrożne dzieci.

PC

Hugo: Tropikalna Wyspa 2
Hugo: Tropikalna Wyspa 2

Zręcznościowe 18 czerwca 2002

Troll Hugo, razem ze swoimi przyjaciółmi - małpką Jean-Paulem i tukanem Fernandem, wraca do dżungli aby ponownie przeciwstawić się planom czarownicy Scylli i jej wiernego sługi Dona Kroko.

PC

Hugo: Czarodziejskie Zwierciadło
Hugo: Czarodziejskie Zwierciadło

Zręcznościowe 2 maja 2002

Hugo: Czarodziejskie Zwierciadło to stworzona z myślą o najmłodszych gra zręcznościowa, wyprodukowana i wydana przez firmę ITE Media APS. Tytułowy bohater - sympatyczny troll zostaje uwięziony w zwierciadle złej czarownicy Scylli. Gracz ma za zadanie pomóc mu wydostać się z niewoli i bezpiecznie wrócić do domu.

PCGBA

Hugo: Gorączka Czarnych Diamentów
Hugo: Gorączka Czarnych Diamentów

Zręcznościowe 23 sierpnia 2001

Wiedźma Scylla zdobyła bardzo niebezpieczny przepis do czego potrzebne jej są rzadkie czarne diamenty. Dzielny Hugo musi teraz uwolnić Kikurian i nie dopuścić do wyprodukowania eliksiru Scylli.

PCPS1

Hugo: Zaklęta Kolejka
Hugo: Zaklęta Kolejka

Zręcznościowe 31 maja 2001

Dzieci trolla Hugo razem z muchą Buzzy wędrują w poszukiwaniu ośmiu części do zniszczonej przez zazdrosną czarownicę Scyllę kolejki górskiej.

PC

Hugo: Magiczna Podróż
Hugo: Magiczna Podróż

Zręcznościowe 28 lutego 2001

Magiczna Podróż po dwudziestu państwach z córką Hugo o imieniu Trak, która poszukując starych piratów z załogi Bardzobrodatego uczys ię geografii z pomocą starego mola książkowego Introligatora.

PC

Hugo: Zaczarowany Dąb
Hugo: Zaczarowany Dąb

Zręcznościowe 20 lutego 2001

Zręcznościówka należąca do popularnej serii skierowanej do najmłodszych graczy. Naszym zadaniem jest pomóc tytułowemu małemu trollowi Hugo odnaleźć drogę do domu, przeżywając po drodze mnóstwo ciekawych przygód i rozwiązując logiczne zagadki. Gra uczy elementów matematyki, ćwiczy pamięć, rozwija zdolności logicznego myślenia i kojarzenia faktów

PC

Hugo: Gwiazdkowa Przygoda
Hugo: Gwiazdkowa Przygoda

Zręcznościowe 16 stycznia 2001

Szalona wiedźma Scylla zamroziła wszystkie skrzaty i Świętego Mikołaja w bryłkach lodu. Pokieruj trollem Hugo aby uratować mieszkańców wioski Świętego Mikołaja przed Bożym Narodzeniem.

PC

Hugo: Tropikalna Wyspa
Hugo: Tropikalna Wyspa

Zręcznościowe 30 czerwca 2000

Kolejne przygody trolla Hugo, który tym razem musi uwolnić Hugolinę i dzieci – Trika, Traka i Truka – uprowadzone przez złą Scyllę. Zabawa dzieli się na sześć epizodów i każdy z nich jest oddzielną mini-gierką z własnymi zasadami, wyzwaniami i scenerią.

PC