Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2
Okładka Agent Hugo (PC)
OkładkaAgent Hugo (PC)

Agent Hugo

Kolejna część przygód sympatycznego trolla imieniem Hugo. Tym razem, nasz bohater postanowił wcielić się w rolę agenta wywiadu i niczym słynny James Bond rozwikłać zagadkę żądnej władzy organizacji.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agent Hugo Premiera

16lis2005

PS2

24lis2005

PC

Przygód sympatycznego trolla imieniem Hugo ciąg dalszy. Tym razem, nasz bohater postanowił wcielić się w rolę agenta wywiadu i niczym słynny James Bond rozwikłać zagadkę żądnej władzy organizacji. Oczywiście najpotężniejszą bronią Hugo, jest humor.

Przestępczą siatką o nazwie SUSPECTRA kieruje diaboliczny Dr. Nogo. To na skutek jego zbrodniczej aktywności, czarne chmury zawisły nad miastem Aquapolis. Co więcej, istnieje realna groźba, iż Dr. Nogo w swych planach ma także dominację nad całym światem. Nie widząc innego rozwiązania, agencja wywiadowcza R.I.S.K. (Risky Intelligent Spy Knights) na pomoc wzywa właśnie Hugo. Wcielony w trybie natychmiastowym do służb specjalnych, już pierwszego dnia przywdziewa stosowny, czarny garnitur i rusza do akcji. Jego zadaniem jest powstrzymanie despotycznych zapędów Dr. Nogo i wyjaśnienie tajemniczych okoliczności zaginięcia Agenta 01. Całą akcję, torpeduje zatrudniony w charakterze kreta człowiek SUSPECTRY.

Jak na szpiega przystało, Hugo do swojej dyspozycji ma niezbędne w takiej pracy kieszonkowe gadżety, jak np. okulary rentgenowskie, po założeniu których każdy posiadacz broni zostanie natychmiast zdemaskowany. Jeszcze inne dostarczą mu cennych informacji na temat niedostępnych lokacji lub sparaliżują na pewien czas sługusów Dr. Nogo. Oczywiście samemu też należy uważać na podobne niespodzianki, bowiem nie raz nadarzy się okazja do utraty przez Hugo jedynego zęba. W walce z wrogiem, nasz śmiałek może ponadto wykorzystać sztukę kamuflażu zamieniając się w roślinę czy też hydrant. W trakcie wypełniania głównego zadania, na Hugo czekają pełne niespodzianek misje poboczne, gdzie zazwyczaj należy się zmierzyć z mniejszym ale i tak wymagającymi sporego wysiłku złem. Typową rozgrywkę urozmaicają wszelkiego rodzaju pojazdy, które nasz podopieczny jest w stanie kontrolować. Nie są to jednak żadne zwykłe środki transportu, tylko prawdziwe bestie wyposażone w takie zabawki jak wyrzutnie rakiet, torpedy, zamrażacze, a nawet miniaturowe bomby nuklearne.

Agent Hugo to bez wątpienia pozycja dla najmłodszych, co zresztą sugeruje producent ustalając zakres wieku od pięciu do dwunastu lat. Podkreśla to dowcipna grafika, lekki i przyjemny soundtrack, ale przede wszystkim humorystyczne i stereotypowe podejście do tematu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 535 głosów czytelników.

Agent Hugo cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Agent Hugo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Agent Hugo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
PC
PS2