Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Hugo: Fabryka Gier (PC)

Hugo: Fabryka Gier PC

Gra, dzięki której możemy zaprojektować własną przygodę z udziałem Hugo, a następnie do niej przystąpić. Oferowane narzędzia pozwalają na przygotowywanie prostych platformówek.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Hugo: Fabryka Gier (PC)

producent: ITE Media APS

wydawca: ITE Media APS

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja2009

23maja2009

pudełko PL

Hugo: Fabryka Gier to kolejna gra z sympatycznym trollem w roli głównej, przygotowana w głównej mierze z myślą o dzieciach w wieku od sześciu lat. Główną atrakcją opisywanej produkcji jest możliwość zaprojektowania własnej gry z wykorzystaniem prostego w obsłudze edytora.

Oferowane narzędzia pozwalają na przygotowywanie prostych platformówek. Za każdym razem rozpoczynamy od wyboru scenerii, decydując się pomiędzy sześcioma zasadaniczymi motywami, wśród których nie zabrakło powierzchni Księżyca, dżungli, wyspy wulkanicznej czy morskich głębin. Następnie musimy rozmieścić po planszy różne interaktywne przedmioty. Do tej kategorii można zaliczyć pułapki (m.in. kolce i zapadnie), przeszkody i premie (m.in. złote monety). Na koniec dodajemy przeciwników, wybierając między innymi spośród krokodyli, bałwanów, bobrów i przerośniętych żab.

Gotowy projekt możemy zapisać, a utworzoną przez siebie grę od razu przetestować. Co ciekawe, przewidziano opcję dodatkowego zwiększenia poziomu trudności poprzez dodanie do rozgrywki licznika upływu czasu, w którym należy się zmieścić by osiągnąć sukces.

Oprawa wizualna Fabryki Gier nie odbiega zbytnio od innych produktów z udziałem Hugo. Główny bohater obserwowany jest z boku, a na ekranie pojawia się wiele zabawnie wykonanych postaci. Dodatkową atrakcją opisywanej gry jest możliwość obejrzenia około czterdziestu kreskówek opowiadających o zwariowanych przygodach Hugo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hugo: Fabryka Gier

odpowiednia dla każdego wieku