Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2PC
Okładka Hugo: CannonCruise (PS2)

Hugo: CannonCruise

Następna gra zręcznościowa z sympatycznym, tytułowym trollem w roli głównej, dedykowana dzieciom i młodzieży. Gracz pomaga głównemu bohaterowi prowadzić łódź, zmierzającą do błękitnej pustyni, na której to spoczywa korona władzy.

Zręcznościowe

Okładka Hugo: CannonCruise (PS2)

producent: ITE Media APS

wydawca: ITE Media APS

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

30wrz2004

PC PS2

Hugo CannonCruise to następna gra zręcznościowa z sympatycznym, tytułowym trollem w roli głównej, dedykowana dzieciom i młodzieży. Gracz pomaga głównemu bohaterowi prowadzić łódź, zmierzającą do błękitnej pustyni, na której to spoczywa korona władzy. Jeśli pierwsza dotrze do niej złowroga Scylla, obejmie ona władzę nad wyspami, pustynią oraz górami, zaś dla samego Hugo oznaczać to będzie utratę miejsca zamieszkania i ostateczną klęskę. Podczas morskiej eskapady, na którą składa się seria misji wraz z dodatkowymi zagadkami i mini-gierkami (niekoniecznie związanymi z główną akcją gry), Hugo towarzyszą jego wierni przyjaciele - Fernando, Jean Paul, Rit, Rat lub Rut - którzy m.in. pomagają kontrolować statek. Wraz z rozwojem akcji, wyposażenie łodzi – począwszy od nowych rodzajów sprzętu, a skończywszy na lepszych działach – ciągle się zmienia i ewoluuje, powodując tym samym, że rozgrywka szybko się nie nudzi. Ponadto, grając obserwujemy zmienne warunki atmosferyczne, na które wpływ ma również sam Hugo – uczy się on bowiem różnych zaklęć, które pozwalają mu na przykład wywoływać groźne sztormy i huragany. Ciekawostką wartą odnotowania jest unikalny tryb gry dwuosobowej, w której jeden gracz wciela się w tytułowego trolla, drugi zaś kontroluje postać jego pomocnika. Hugo CannonCruise jest programem w pełni zlokalizowanym, przeznaczonym dla pociech starszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hugo: CannonCruise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hugo: CannonCruise

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium II 450 MHz, 128MB RAM, karta grafiki 32MB, 500 MB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje: karta pamięci
PC
PS2