Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Ninja Gaiden - seria gier

Ninja Gaiden: Master Collection
Ninja Gaiden: Master Collection

Akcji 10 czerwca 2021

Ninja Gaiden: Master Collection to kolekcja trzech kultowych części serii w zremasterowanej wersji obejmującej Ninja Gaiden Sigma, Ninja Gaiden Sigma 2 oraz Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge od Koei Tecmo i Team Ninja. 

PCPS4XONESwitch

Yaiba: Ninja Gaiden Z
Yaiba: Ninja Gaiden Z

Akcji 18 marca 2014

Gra akcji stworzona przez studio Comcept, które założone zostało przez Kejiego Inafune, twórcę serii Dead Rising, Onimusha, Mega Man oraz najważniejszych tytułów z cyklu Resident Evil. Produkcja jest pobocznym tytułem serii Ninja Gaiden.

PCX360PS3

Ninja Gaiden II Sigma Plus
Ninja Gaiden II Sigma Plus

Zręcznościowe 26 lutego 2013

Drugi w historii port serii Ninja Gaiden na konsolę Playstation Vita, obejmujący rozszerzoną wersję kontynuacji krwistego slashera o przygodach Ryu Hayabusy. Gra oferuje tryb kooperacji dla dwóch graczy na specjalnie przygotowanych arenach.

PSV

Ninja Gaiden 3: Razor's Edge
Ninja Gaiden 3: Razor's Edge

Akcji 18 listopada 2012

Ninja Gaiden 3: Razor's Edge to specjalna wersja popularnej gry akcji studia Ninja Team. Fabuła przedstawia zmagania wojownika ninja Ryu Hayabusy z niebezpieczną korporacją. Rozgrywka cechuje się dynamicznymi scenami pojedynków z wykorzystaniem broni białej.

X360PS3WiiU

Ninja Gaiden 3
Ninja Gaiden 3

Akcji 20 marca 2012

Trzecia odsłona gry akcji traktującej o przygodach wojownika ninja imieniem Ryu Hayabusa. Jest to bezpośrednia kontynuacja produkcji wydanej w 2008 roku na Xboksa 360, która później w poprawionej formie została wydana na PlayStation 3.

X360PS3

Ninja Gaiden Sigma Plus
Ninja Gaiden Sigma Plus

Zręcznościowe 21 lutego 2012

Kieszonkowa wersja jednego z najlepszych slasherów, opowiadającego historię Ryu Hayabusy - mlodego adepta ninja, któremu nie udało się ustrzec potężnego miecza, wykradzionego przez tajemniczego Doku. Wersja pierwotna wsławiła się niezwykle wysokim poziomem trudności.

PSV

Ninja Gaiden Sigma II
Ninja Gaiden Sigma II

Akcji 29 września 2009

Ninja Gaiden Sigma II to druga część widowiskowej gry akcji, autorstwa ekipy deweloperskiej studia Team Ninja. Podobnie jak w wydanym w 2007 roku pierwowzorze, gracz wciela się w doskonale wyszkolonego wojownika ninja - Ryu Hayabusę i wyrusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę, by pomścić śmierć członków swego klanu oraz uratować świat przed zagładą.

PS3

Ninja Gaiden II
Ninja Gaiden II

Akcji 3 czerwca 2008

Ninja Gaiden 2 to kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji, który został zapoczątkowany pod koniec lat osiemdziesiątych przez firmę Tecmo. Omawiany produkt jest bezpośrednią kontynuacją programu wydanego w 2004 roku na konsolę Xbox. Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, za jego powstanie odpowiada studio Team Ninja.

X360

Ninja Gaiden: Dragon Sword
Ninja Gaiden: Dragon Sword

Akcji 25 marca 2008

Dragon Sword to pierwsza odsłona Ninja Gaiden wyprodukowana z myślą o dwuekranowej konsoli marki Nintendo. Za DS-ową wersję odpowiada oczywiście studio Team Ninja – to samo, które wcześniej dało się poznać ze stworzenia poprzednich odsłon serii. Ponownie mamy tu do czynienia z typowym przedstawicielem gatunku hack & slash.

NDS

Ninja Gaiden Sigma
Ninja Gaiden Sigma

Akcji 3 lipca 2007

Ninja Gaiden Sigma to kolejna gra akcji, traktująca o przygodach wojownika ninja imieniem Ryu Hayabusa. Niniejszy tytuł to remake pozycji o nazwie Ninja Gaiden Black, która zadebiutowała na wcześniejszej generacji konsol.

PS3

Ninja Gaiden Black
Ninja Gaiden Black

Akcji 20 września 2005

Po niezwykle udanym i ciepło przyjętym przez graczy remake’u przeboju sprzed laty, Ninja Gaiden, firma Tecmo zdecydowała się na wydanie bogatszej, uzupełnionej wersji. W Ninja Gaiden: Black znowuż wcielamy się w rolę śmiertelnie niebezpiecznego, łaknącego zemsty wojownika.

XBOX

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden

Akcji 2 marca 2004

Przygotowany z myślą o użytkownikach konsoli Xbox remake popularnej gry akcji Ninja Gaiden, która na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku odnosiła spore sukcesy na salonowych automatach i wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych. W grze wcielamy się w postać tytułowego wojownika o imieniu Ryu, szukającego zemsty na tajemniczej organizacji Imperium Vigor oraz jej przywódcy, który doprowadził do wymordowania jego klanu i przejął we władanie obdarzony magicznymi właściwościami miecz Ryuken. Kluczowym elementem rozgrywki są tu oczywiście walki z kolejnymi zastępami przeciwników, jednak w przeciwieństwie do pierwowzoru sprzed kilkunastu lat, wersja na Xboksa zrealizowana została w pełnym trójwymiarze z dynamicznie zmieniającą się kamerą. W grze wprowadzono też większy asortyment broni białej, z której korzystać może nasz protagonista, a także prosty system rozwoju, dzięki któremu w miarę postępów rozgrywki uczymy się nowych technik i ulepszamy posiadaną broń.

XBOX

Ninja Gaiden (1991)
Ninja Gaiden (1991)

Akcji 25 lutego 1991

Pecetowa konwersja popularnej side-scrollowej gry akcji firmy Tecmo, która zadebiutowała w 1988 roku na salonowych automatach coin-op. W grze wcielamy się w postać młodego wojownika Ryu Hayabusa z klanu Dragon Ninja, który przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, aby pomścić śmierć swojego zamordowanego ojca. Chcąc zakończyć swą misję, protagonista musi także odzyskać tajemniczy i potężny miecz, który znajduje się obecnie w posiadaniu wroga. Akcja Ninja Gaiden podzielona została na sześć dużych etapów, z których każdy rozgrywa się na terenie innego miasta w USA. Sedno rozgrywki stanowi zaś oczywiście walka z zastępami przeciwników, podczas której Ryu wykorzystuje siłę swoich mięśni oraz kilka unikatowych ataków specjalnych. Całość, mimo kilku ulepszeń dokonanych przez producenta, wyraźnie odstaje jednak od automatowego pierwowzoru, zarówno pod względem oprawy graficznej, jak i samej dynamiki rozgrywki.

PC