Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Ninja Gaiden Black (XBOX)

Ninja Gaiden Black XBOX

Po niezwykle udanym i ciepło przyjętym przez graczy remake’u przeboju sprzed laty, Ninja Gaiden, firma Tecmo zdecydowała się na wydanie bogatszej, uzupełnionej wersji. W Ninja Gaiden: Black znowuż wcielamy się w rolę śmiertelnie niebezpiecznego, łaknącego zemsty wojownika.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Ninja Gaiden Black (XBOX)

producent: Team Ninja

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

20września2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Po niezwykle udanym i ciepło przyjętym przez graczy remake’u przeboju sprzed laty, Ninja Gaiden, firma Tecmo zdecydowała się na wydanie bogatszej, uzupełnionej wersji. W Ninja Gaiden: Black znowuż wcielamy się w rolę śmiertelnie niebezpiecznego, łaknącego zemsty wojownika. Także i tym razem czeka na nas zabójczo szybka akcja, przemyślany system walki, skomplikowana fabuła oraz pieczołowicie przygotowana grafika.

Dla tych, którzy uważali poziom trudności podstawowej wersji za niezrównoważony, przygotowano nowe poziomy trudności, m. in. Ninja Dog oraz Master Ninja, przy czym ten ostatni jest wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych i najlepszych ninja. Rozrywkę zapewnia nam nie tylko standardowy, znany z pierwowzoru, tryb Story, ale i również innowacyjny Mission Mode, oferujący masę świeżych zadań, wymagających jeszcze większej zręczności i biegłości w walce. Ponadto, gra po brzegi wypełniona jest nowymi dodatkami i bonusami, które tylko czekają na odblokowanie. W nagrodę za przechodzenie kolejnych etapów otrzymujemy np. możliwość zagrania w klasycznego, arcade’owego przodka Ninja Gaiden. Dla szczególnie wymagających graczy, twórcy zawarli dwie nakładki, dostępne wcześniej tylko w Internecie, tzw. Hurricane Packs, wnoszące do gry jeszcze groźniejszych przeciwników i diabelnie niebezpiecznych bossów.

W grze odnajdujemy wiele niepublikowanych wcześniej scenek i przerywników filmowych, wyjaśniających wiele tajemnic świata Ninja Gaiden. Co więcej, zespół developerski Team Ninja, mając na uwadze wymagania graczy, poświęcił mnóstwo czasu na dopieszczenie oprawy audiowizualnej. Nie powinni być zawiedzeni użytkownicy Xbox Live: gra umożliwia publikowanie swoich wyników w Internecie oraz przeglądanie aktualnego rankingu najlepszych graczy Ninja Gaiden: Black.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 288 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden Black

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ninja Gaiden Black

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Ninja Gaiden Black - recenzja gry
Ninja Gaiden Black - recenzja gry

Recenzja 8 listopada 2005, 12:10

Mistrzostwem Team Ninja nie było wcale uczynienie gry trudną, ale danie graczom wszystkich instrumentów, by mogli ją z powodzeniem ukończyć, balansując przy tym na krawędzi własnych możliwości. Przyjrzyjmy się chociażby sterowaniu – ze świecą szukać tytułu, w którym bohater odpowiadałby tak błyskawicznie na ruchy padem. Czas reakcji Ryu jest wprost niewiarygodnie krótki, dzięki czemu po wielu godzinach spędzonych przed ekranem zauważymy, że uderzenia i uniki stosujemy niemal podświadomie. W przypadku niektórych, najbardziej dramatycznych walk, odbywa się to wręcz na poziomie odruchów bezwarunkowych. Pierwotnie Ninja Gaiden nie był przeznaczony dla maślaków, ale ilość głosów, że gra jest zbyt trudna zrobiła swoje i Team Ninja w końcu się ugiął. W NG Black trzykrotna śmierć na samym początku spowoduje uruchomienie specjalnego poziomu trudności o znamiennej nazwie Ninja Dog. Wiadomo, że bycie szczeniakiem nie przyniesie nikomu splendoru, ale przynajmniej pozwoli niektórym bardziej ślamazarnym graczom ukończyć rozgrywkę, bez niszczenia sprzętu lub wyżywania się na bliźnich.