Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Ninja Gaiden (XBOX)
OkładkaNinja Gaiden (XBOX)

Ninja Gaiden XBOX

Przygotowany z myślą o użytkownikach konsoli Xbox remake popularnej gry akcji Ninja Gaiden, która na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku odnosiła spore sukcesy na salonowych automatach i wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Gaiden Premiera XBOX

2marca2004

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„Ninja Gaiden” to remake popularnej na początku lat dziewięćdziesiątych serii zręcznościówek o tym samym tytule. Poprzednie edycje gry ukazywały się między innymi na konsole firmy Nintendo (SNES, NES, GameBoy) czy też przenośnego Atari Lynxa. Opisywany tytuł jest traktowany jako X-Box’owy exclusive, tzn. gra ukazała się wyłącznie na konsolę Microsoftu.

Gracz wciela się w postać tytułowego wojownika o imieniu Ryu. Aktualnie szuka on zemsty na Imperium Vigor, które doprowadziło do wymordowania jego klanu. Główny bohater musi pokonać dowodzącego wrogimi armiami Świętego Imperatora a także zdobyć obdarzony magicznymi właściwościami miecz Ryuken.

Główny bohater ukazywany jest z perspektywy trzeciej osoby przy czym w wielu miejscach kamera automatycznie zmienia swe położenia, tak aby ukazać akcję pod ciekawszym kątem. Kluczowy punkt programu stanowią oczywiście walki i to zarówno te wręcz, jak i przy użyciu jednej z kilku dostępnych modeli broni białej. W miarę wygrywania kolejnych starć Ryu poznaje nowe sztuki walki, dzięki którym szybciej i bardziej efektownie radzi sobie z napierającymi siłami wroga. Nie mniej istotną rolę odgrywa zdobywanie upgrade’ów do aktualnie posiadanej broni białej. Co ciekawe, prowadzona postać może rozwijać się na wiele różnych sposobów, dobór ścieżek zależy od indywidualnych decyzji gracza. Oprócz tradycyjnych przeciwników co kilka etapów pojawiają się wyjątkowo silni bossowie. Niektórych można pokonać tradycyjnymi metodami, zdarzają się jednak i tacy, których można zabić wyłącznie w określony sposób. Na samych walkach zabawa się jednak nie kończy, główny bohater musi również pływać czy też wykonywać liczne skoki. Z racji tego, iż elementy te są przeważnie dość trudne do wykonania gra skierowana jest w stronę bardziej doświadczonych osób.

Oprawa wizualna gry jest dopracowana, przede wszystkim tyczy się to głównego bohatera, którego ruchy oddano w najdrobniejszych szczegółach. Na uwagę zasługuje również zróżnicowane a na dodatek bogate w detale otoczenie. Na oprawę dźwiękową składają się przede wszystkim odgłosy walk, uwzględniono oczywiście, iż różne typy broni białej wydają unikatowe dźwięki. Przygotowano również dynamiczny soundtrack, muzyka pojawia się nie tylko w menu głównym, ale i podczas właściwej zabawy. „Ninja Gaiden” wykorzystuje Xbox Live!, dzięki któremu gracz może dołączyć swą postać do ogólnoświatowego rankingu najlepszych zawodników. Oprócz tego zawarto liczne bonusy, między innymi możliwość odblokowania dodatkowych strojów czy galerii postaci.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 420 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ninja Gaiden Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live