Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Metal Slug - seria gier

Metal Slug Tactics
Metal Slug Tactics

RPG 2022

Metal Slug Tactics to taktyczne RPG koncentrujące się na turowych potyczkach kilkoosobowych oddziałów. Projekt jest produkcją poboczną w stosunku do automatowego cyklu firmy SNK i pozwala dowodzić postaciami znanymi ze strzelankowych odsłon marki.

PCSwitch

Metal Slug: Awakening
Metal Slug: Awakening

Akcji wrzesień 2022

Metal Slug Code: J to oldskulowa strzelanka z elementami platformówki. Jest to mobilna odsłona popularnego cyklu z automatów i konsol. Gra zachowuje dwuwymiarową rozgrywkę klasycznych części serii, ale oferuje trójwymiarową oprawę graficzną, która jednak zachowuje klimat marki.

ANDiOS

Metal Slug Infinity
Metal Slug Infinity

RPG 17 kwietnia 2019

Dwuwymiarowa gra RPG typu idle, czyli wymagająca minimalnego wkładu ze strony użytkownika. Produkcja jest spin-offem serii pełnych akcji platformówek Metal Slug, która zadebiutowała na automatach i konsolach w latach 90. Za opracowanie tytułu odpowiada koreańskie studio ekkorr.

ANDiOS

Metal Slug Defense
Metal Slug Defense

Strategiczne 1 maja 2014

Poboczna odsłona kultowej serii dwuwymiarowych strzelanin, zrealizowana w formie strategii tower-defense. W grze odwiedzamy ponad 100 zróżnicowanych lokacji w różnych częściach świata, stawiając czoła obcym oraz rebeliantom, dowodzonym przez etatowego antagonistę cyklu - generała Mordena.

PCANDiOS

Metal Slug X
Metal Slug X

Zręcznościowe 7 marca 2013

Odświeżona z myślą o użytkownikach komputerów, konsol i urządzeń przenośnych wersja kultowej zręcznościówki z 1999 roku, opracowana – jak wszystkie z dotychczasowych odsłon serii – przez japoński koncern SNK. Gra pojawiła się pierwotnie na automatach i konsoli Neo Geo jako ulepszona wersja Metal Slug 2: Super Vehicle. Akcja gry toczy się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w „jedynce”. Pokonany tam generał Morden sprzymierzył się z obcymi i ponownie zagraża światu, a zadaniem graczy jest udaremnienie jego planów. Zabawa polega na przemierzaniu kolejnych etapów i eliminowaniu wrogich żołnierzy oraz potężnych bossów. Podczas gry czynimy użytek ze znalezionej po drodze broni, granatów oraz pojazdów. Tytuł posiada usprawniony gameplay, odświeżone lokacje i ścieżkę dźwiękową oraz nowych przeciwników i broń. Mimo upływu czasu oprawa gry nie zestarzała się i nie odstaje w znaczącym stopniu od współczesnych gier indie, chętnie wykorzystujących staromodną, pixel-artową grafikę.

PCiOS

Metal Slug 2
Metal Slug 2

Akcji 7 lutego 2013

Druga odsłona słynnej serii dwuwymiarowych strzelanek Metal Slug. Podczas zabawy wcielamy się w żołnierzy przystępujących do starcia ze złym generałem Mordenem, który ponownie zagraża światu. W trakcie rozgrywki walczymy z przeciwnikami przy użyciu rozmaitych broni oraz pojazdów.

PCANDiOS

Metal Slug XX
Metal Slug XX

Akcji 23 grudnia 2009

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych strzelanin. Wcieramy się w postać dzielnego komandosa, likwidując napotykanych przeciwników. Zasiadamy też za sterami opancerzonych maszyn, między innymi tytułowego czołgu.

PCPS4X360PSP

Metal Slug 7
Metal Slug 7

Zręcznościowe 18 listopada 2008

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych strzelanin. Wcieramy się w postać dzielnego komandosa, likwidując napotykanych przeciwników. Zasiadamy też za sterami opancerzonych maszyn, między innymi czołgów.

NDS

Metal Slug Anthology
Metal Slug Anthology

Zręcznościowe 14 grudnia 2006

Metal Slug Anthology to specjalna kompilacja klasycznych dwuwymiarowych strzelanin, nastawionych wyłącznie na bezmyślne eksterminowanie wrogich jednostek, przy użyciu wszelakiej maści narzędzi zbrodni.

PS2PSPWii

Metal Slug 3D
Metal Slug 3D

Akcji 29 czerwca 2006

Pierwsza gra z bardzo popularnej serii strzelanin, która została przedstawiona w pełnym 3D. Klimat rodem z automatów wrzutowych nie uległ jednak zmianie.

PS2

Metal Slug 4 & 5
Metal Slug 4 & 5

Zręcznościowe 25 maja 2005

Metal Slug 4 & 5 to pakiet dwóch tytułów, należących do serii dwuwymiarowych strzelanin. Za produkcję obu dynamicznych pozycji odpowiada studio SNK.

PS2XBOX

Metal Slug Advance
Metal Slug Advance

Zręcznościowe 4 października 2004

Znana na całym świecie serii gier platformowych z rodowodem automatowym, przedstawionych w klasycznej perspektywie 2D, powraca w nowej odsłonie.

GBA

Metal Slug 3
Metal Slug 3

Akcji 25 maja 2004

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli NeoGeo. Do pokonania mamy kilkanaście różnych plansz. Zajmujemy się wyłącznie likwidacją pojawiających się na ekranie przeciwników.

PCPS4X360PS3PS2PSVXBOX

Metal Slug
Metal Slug

Akcji 1 stycznia 1997

Pierwsza odsłona popularnego cyklu Metal Slug, która zadebiutowała w 1996 roku na automatach arcade. W miarę upływu czasu produkcja trafiała na kolejne platformy, pozwalając ich użytkownikom stawić czoła żołnierzom dowodzonym przez złowrogiego Generała Mordena.

PCPS4XONESwitchANDiOSPS1PS2PSPWiiGBA