Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Metal Slug Defense (AND)

Metal Slug Defense

Poboczna odsłona kultowej serii dwuwymiarowych strzelanin, zrealizowana w formie strategii tower-defense.

Strategiczne | zagraj za darmo | tower defense | 2D

Okładka Metal Slug Defense (AND)

data premiery gry:

1maj2014

iOS AND

1maj2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Slug Defense to spin-offowa odsłona kultowej serii dwuwymiarowych strzelanin, zapoczątkowanej w połowie lat 90. na konsoli Neo Geo oraz salonowych automatach. Tym razem odpowiedzialne za markę studio SNK zaproponowało jednak utrzymaną w klimacie cyklu strategię tower-defense. Tytuł powstał z myślą o platformach mobilnych, lecz doczekał się także portu na popularne pecety.

Akcja gry toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, kilka lat po pokonaniu etatowego antagonisty serii, generała Mordena. Tymczasem jak donosi wywiad wojskowy, złoczyńca nadal żyje i ma się świetnie, a pozostające w ukryciu oddziały rebeliantów do spółki z obcymi planują kolejną inwazję, atakując znienacka w różnych częściach świata. Aby zapobiec tragedii, w miejsca zagrożenia wysłane zostają specjalne oddziały wojska, aby stawić czoła podstępnym najeźdźcom.

Jak przystało na grę z gatunku tower-defense, zabawa koncentruje się oczywiście w głównym stopniu na walce, a zadaniem graczy w każdym z etapów jest pokonanie nacierających oddziałów przeciwnika i zrównanie z ziemią jego bazy (przy jednoczesnej ochronie własnej). Do dyspozycji graczy oddano szeroką gamę 60 jednostek, korzystających z różnych rodzajów broni, takich jak granaty, karabiny, strzelby czy wyrzutnie rakiet. Nie zabrakło też oczywiście tytułowych czołgów Metal Slug, a także możliwości stawiania rozmaitych barykad i fortyfikacji. W trakcie trwania potyczki wysyłamy do walki kolejne jednostki, a każda z nich ma swój własny pasek energii, po którego naładowaniu może oddać specjalny, silniejszy strzał. W przerwach między pojedynkami, za zarobione pieniądze możemy nabywać nowe jednostki, ulepszenia bazy oraz rozmaite przedmioty, które pomogą nam w rozgrywce.

Pod względem oprawy Metal Slug Defense utrzymane zostało w staromodnym, rozpikselowanym stylu graficznym, a akcja ukazana została w klasycznym dwuwymiarowym widoku z boku. Zbliża to grę to dawnych, kultowych odsłon serii, a jednocześnie wnosi nieco świeżości do gatunku tower-defense, w którym większość gier ukazana jest w widoku z góry. W toku kampanii odwiedzamy przeszło 100 zróżnicowanych scenerii w różnych rejonach świata, walcząc z żołnierzami rebeliantów oraz obcymi, a nawet mumiami i zombie. Miłym urozmaiceniem jest także tryb rozgrywki wieloosobowej, w którym możemy zmierzyć się ze znajomymi, walcząc „1 na 1” lub „2 na 2” graczy.

Metal Slug Defense udostępnione zostało w modelu free-to-play z mikropłatnościami. Korzystanie z nich nie jest jednak niezbędne do ukończenia gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Metal Slug Defense

Wymagania wiekowe Metal Slug Defense

12+

Wymagania sprzętowe Metal Slug Defense

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.3 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
 • 300 MB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.3 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GT 640 lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows 7
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Bad Piggies, Metal Slug Defense i Mr Jump)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Bad Piggies, Metal Slug Defense i Mr Jump)

wiadomość3 lutego 2016

Witajcie w nowej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Angry Birds POP!, Bad Piggies, Cat Physics, Metal Slug Defense czy Mr Jump.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Fallout Shelter, Space Marshals, Metal Slug Defense)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Fallout Shelter, Space Marshals, Metal Slug Defense)

wiadomość19 sierpnia 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Fallout Shelter, Space Marshals, Metal Slug Defense, Door Kickers i Furdemption.

PC
iOS
AND