Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS2Wii
Okładka Metal Slug Anthology (PSP)
OkładkaMetal Slug Anthology (PSP)

Metal Slug Anthology

Metal Slug Anthology to specjalna kompilacja klasycznych dwuwymiarowych strzelanin, nastawionych wyłącznie na bezmyślne eksterminowanie wrogich jednostek, przy użyciu wszelakiej maści narzędzi zbrodni.

Zręcznościowe | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Slug Anthology Premiera

14gru2006

Wii

20lut2007

PSP

28mar2007

PS2

Gry podobne do Metal Slug Anthology

Infected

Coded Arms

Gradius Collection

Metal Slug Anthology to specjalna kompilacja dwuwymiarowych strzelanin, nastawionych wyłącznie na bezmyślne eksterminowanie wrogich jednostek, przy użyciu wszelakiej maści narzędzi zbrodni. Wydawanie omawianej sagi zainaugurowano na automatach wrzutowych. Kolejne odsłony pojawiły się również na m.in. PS2 i GBA. Z okazji faktu, iż marka Metal Slug dostępna jest na rynku elektronicznej rozrywki od 1996 roku, zdecydowano się na konwersję pierwszych pięciu części oraz Metal Slug X na platformę PlayStation 2.

Metal Slug to pierwsza odsłona cyklu, który został zapoczątkowany na automatach wrzutowych. Zadanie gracza jest wyjątkowo prozaiczne, bowiem wciela się on w postać komandosa, który stawia czoła niezliczonym ilościom wrogich żołnierzy na terenie miasta Rebellion. Do naszej dyspozycji oddano dwie postaci, które jednak nie mają wpływu na przebieg rozgrywki. Omawiana część serii została też przeniesiona na kieszonkową konsolę GameBoy Advance.

W Metal Slug 2 pojawiło się dwóch nowych awanturników oraz opcja zabawy z udziałem pary użytkowników jednocześnie. Udostępniono także drużynę specjalnych jednostek, a wszystko po to, aby uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa, jakie odkryła The Intelligence Agency. Zatem ponownie wcielamy się w konkretną postać i rozprawiamy się z wrogimi jednostkami, przechodząc kolejne poziomy tej dwuwymiarowej strzelaniny.

Metal Slug 3 jest pierwszą częścią serii, która ukazała się na PlayStation 2. Ponownie przejmujemy kontrolę nad Marco, Tarme, Eri czy też Fio i uzbrojeni po uszy przechodzimy przez szereg dostępnych poziomów i walczymy z hordami przeciwników, wykorzystując przy tym bogaty arsenał broni.

W Metal Slug 4 zaimplementowano pewnego rodzaju scenariusz, będący jedynie pretekstem do wyeliminowania szeregu nieprzyjacielskich stworów. Opowiedziana historia przedstawia nam siatkę terrorystów, którzy wypuścili wirusa komputerowego, pozwalający na przejęcie kontroli nad najważniejszymi bazami wojskowymi. Przejmujemy więc kontrolę nad wybraną przez siebie postacią (do wyboru: Marco, Fio, Trevor i Nadia) i ruszamy do walki, aby zapobiec działaniom przestępców.

Metal Slug 5 pozwala się wcielić w Marco, Fio, Tarmę lub Eri i walczyć z organizacją o nazwie Ptolemaic Army, która wykrada dane z komputerów wojskowej siedziby Metal Slug. Identycznie jak we wszystkich poprzednich częściach, również w tej mamy do czynienia nadal z dwuwymiarową oprawą wizualną, pomimo tego, iż program zadebiutował w 2005 roku. Jednak autorzy zastosowali ulepszony engine, co zaowocowało bardziej szczegółową grafiką i wyraźniejszymi animacjami postaci.

W Metal Slug X przejmujemy kontrolę nad jednym z czterech dostępnych awanturników i odwiedzamy wiele egzotycznych krajów (m.in. Egipt), aby wziąć udział w walce przeciwko nieprzyjaciołom, których jak zwykle jest olbrzymia ilość. Wszystko to przy wykorzystaniu m.in. nowych pojazdów, a także korzystaniu z różnej maści narzędzi eksterminacji, rzecz jasna w dwuwymiarowej oprawie wizualnej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Slug Anthology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Metal Slug Anthology Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PSP
Wii
PS2