Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS2Wii
Okładka Metal Slug Anthology (PSP)

Metal Slug Anthology

Metal Slug Anthology to specjalna kompilacja klasycznych dwuwymiarowych strzelanin, nastawionych wyłącznie na bezmyślne eksterminowanie wrogich jednostek, przy użyciu wszelakiej maści narzędzi zbrodni.

Zręcznościowe | FPP

Okładka Metal Slug Anthology (PSP)

data premiery gry:

14gru2006

Wii

20lut2007

PSP

28mar2007

PS2

Metal Slug Anthology to specjalna kompilacja dwuwymiarowych strzelanin, nastawionych wyłącznie na bezmyślne eksterminowanie wrogich jednostek, przy użyciu wszelakiej maści narzędzi zbrodni. Wydawanie omawianej sagi zainaugurowano na automatach wrzutowych. Kolejne odsłony pojawiły się również na m.in. PS2 i GBA. Z okazji faktu, iż marka Metal Slug dostępna jest na rynku elektronicznej rozrywki od 1996 roku, zdecydowano się na konwersję pierwszych pięciu części oraz Metal Slug X na platformę PlayStation 2.

Metal Slug to pierwsza odsłona cyklu, który został zapoczątkowany na automatach wrzutowych. Zadanie gracza jest wyjątkowo prozaiczne, bowiem wciela się on w postać komandosa, który stawia czoła niezliczonym ilościom wrogich żołnierzy na terenie miasta Rebellion. Do naszej dyspozycji oddano dwie postaci, które jednak nie mają wpływu na przebieg rozgrywki. Omawiana część serii została też przeniesiona na kieszonkową konsolę GameBoy Advance.

W Metal Slug 2 pojawiło się dwóch nowych awanturników oraz opcja zabawy z udziałem pary użytkowników jednocześnie. Udostępniono także drużynę specjalnych jednostek, a wszystko po to, aby uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa, jakie odkryła The Intelligence Agency. Zatem ponownie wcielamy się w konkretną postać i rozprawiamy się z wrogimi jednostkami, przechodząc kolejne poziomy tej dwuwymiarowej strzelaniny.

Metal Slug 3 jest pierwszą częścią serii, która ukazała się na PlayStation 2. Ponownie przejmujemy kontrolę nad Marco, Tarme, Eri czy też Fio i uzbrojeni po uszy przechodzimy przez szereg dostępnych poziomów i walczymy z hordami przeciwników, wykorzystując przy tym bogaty arsenał broni.

W Metal Slug 4 zaimplementowano pewnego rodzaju scenariusz, będący jedynie pretekstem do wyeliminowania szeregu nieprzyjacielskich stworów. Opowiedziana historia przedstawia nam siatkę terrorystów, którzy wypuścili wirusa komputerowego, pozwalający na przejęcie kontroli nad najważniejszymi bazami wojskowymi. Przejmujemy więc kontrolę nad wybraną przez siebie postacią (do wyboru: Marco, Fio, Trevor i Nadia) i ruszamy do walki, aby zapobiec działaniom przestępców.

Metal Slug 5 pozwala się wcielić w Marco, Fio, Tarmę lub Eri i walczyć z organizacją o nazwie Ptolemaic Army, która wykrada dane z komputerów wojskowej siedziby Metal Slug. Identycznie jak we wszystkich poprzednich częściach, również w tej mamy do czynienia nadal z dwuwymiarową oprawą wizualną, pomimo tego, iż program zadebiutował w 2005 roku. Jednak autorzy zastosowali ulepszony engine, co zaowocowało bardziej szczegółową grafiką i wyraźniejszymi animacjami postaci.

W Metal Slug X przejmujemy kontrolę nad jednym z czterech dostępnych awanturników i odwiedzamy wiele egzotycznych krajów (m.in. Egipt), aby wziąć udział w walce przeciwko nieprzyjaciołom, których jak zwykle jest olbrzymia ilość. Wszystko to przy wykorzystaniu m.in. nowych pojazdów, a także korzystaniu z różnej maści narzędzi eksterminacji, rzecz jasna w dwuwymiarowej oprawie wizualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 187 głosów czytelników.

Gry podobne do Metal Slug Anthology

Klasyfikacja PEGI Metal Slug Anthology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metal Slug Anthology

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Metal Slug 3 już wkrótce w ramach usługi Xbox Live Arcade
Metal Slug 3 już wkrótce w ramach usługi Xbox Live Arcade

wiadomość28 sierpnia 2007

Pierwsze informacje na temat ewentualnej konwersji hitowego cyklu strzelanin Metal Slug na konsolę Xbox 360, a dokładnie rzecz ujmując – platformę Xbox Live Arcade, dotarły do nas we wrześniu zeszłego roku. Od tamtego czasu nie mogliśmy jednak narzekać na nadmiar wiadomości zwiastujących jej rychłą premierę. Wczoraj na szczęście uległo to zmianie.

Metal Slug Anthology zostanie wydane na PlayStation 2

wiadomość13 kwietnia 2007

Ignition Entertainment, wydawca zestawu Metal Slug Anthology w wersji na przenośne PSP, poinformował, że jeszcze w maju trafi na europejski rynek edycja tejże właśnie pozycji przygotowana specjalnie dla konsoli PlayStation 2.

Metal Slug Anthology (Wii) dopiero na początku przyszłego roku
Metal Slug Anthology (Wii) dopiero na początku przyszłego roku

wiadomość25 listopada 2006

Firma SNK potwierdziła, że światowa premiera zestawu Metal Slug Anthology przeznaczonego dla Wii odbędzie się na początku przyszłego roku (dotąd wspominano jedynie o grudniu 2006). W związku z tą informacją zaprezentowała również kilka nowych screenshotów ukazujących poszczególne odsłony serii.

Opublikowano film prezentujący system sterowania w grze Metal Slug Anthology (Wii)

wiadomość27 października 2006

Fani serii Metal Slug z pewnością zastanawiali się jak zostanie rozwiązane sterowanie w przypadku zestawu Metal Slug Anthology, przeznaczonego na konsolę Nintendo Wii. Opublikowany niedawno film rozwiewa wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

Metal Slug Anthology poszerzone o Metal Slug 6

wiadomość27 września 2006

Ignition Entertainment, wydawca gry Metal Slug Anthology przeznaczonej dla konsoli PSP, poinformował, że zestaw ten zostanie wzbogacony o jeszcze jedną pozycję z serii Metal Slug – Metal Slug 6, wydaną dwa tygodnie temu na PS2 oraz pół roku temu na automaty arcade.

PSP
Wii
PS2