Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wiadomości dotyczące Z-axis


Space Invaders - Warner Bros. zekranizuje kultową produkcję

Góral, 19 lipca 2014, 17:40

Według informacji opublikowanych przez serwis The Wrap, koncern Warner Bros. zamierza zekranizować kultową grę zręcznościową Space Invaders. Obecnie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących fabuły i obsady, ale ujawniono, że produkcją zajmą się Akiva Goldsman, Joby Harold oraz Tory Tunnel.

Deadpool, serie Spider-Man, X-Men i Marvel vs. Capcom znikają z rynku

Góral, 2 stycznia 2014, 10:17

Z cyfrowej dystrybucji na konsolach i komputerach osobistych wycofano gry firm Activision (Deadpool, kilka odsłon serii Spider-Man i X-Men) oraz Capcom (Ultimate Marvel vs. Capcom 3 i Marvel vs. Capcom 2). Nie wydano jeszcze oficjalnych oświadczeń, ale wygląda na to, że wygasły umowy z koncernem Marvel.

Producenci Transformersów i Hooligans pracują nad ekranizacją Space Invaders

sathorn, 11 lipca 2011, 09:34

Duet znanych hollywoodzkich producentów zaangażował się w tworzenie filmu opartego na serii Space Invaders. Ekranizacją jednej z najbardziej klasycznych gier wideo w historii zajmą się Lorenzo di Bonaventura (Transformers, Salt), oraz Gigi Pritzker (Hooligans, Między Światami).

X-Men: Ostatni Bastion podbija amerykański ranking Box Office

Krystian Smoszna, 30 maja 2006, 10:19

Ogromnym sukcesem komercyjnym zakończyła się premiera filmu X-Men: The Last Stand (X-Men: Ostatni Bastion) w Stanach Zjednoczonych. Podczas pierwszych trzech dni wyświetlania na ekranach amerykańskich kin, obraz Bretta Ratnera zarobił ponad 107 milionów dolarów.

X-Men: The Official Game w sklepach

Krooliq, 17 maja 2006, 08:56

Fani bohaterów komiksów Marvel Entertainment mogą już zacząć zacierać ręce – wczoraj do amerykańskich sklepów trafiła kolejna produkcja z mutantami w roli głównej, nosząca tytuł X-Men: The Official Game. Program ukazał się w wersji PC oraz na konsole PlayStation 2, Xbox, Xbox 360, GameCube, GameBoy Advance oraz Nintendo DS.

Postacie w X-Men: The Official Game przemówią głosami aktorów z filmu

Elrond, 24 kwietnia 2006, 15:59

Od pewnego czasu, w grach tworzonych na postawie filmów, można zaobserwować dość ciekawą z punktu widzenia graczy, tendencję. Otóż firmy wydawnicze starają się podpisywać z gwiazdami obrazów kinowych umowy na wykorzystanie w grze, jeśli nie ich wizerunku, to przynajmniej głosu. Oczywiście, najlepiej jedno i drugie.

Bohaterowie Marvela w kolejnej grze komputerowej

Elrond, 19 kwietnia 2006, 12:02

Fani bohaterów komiksów Marvel Entertainment chyba nie mogą narzekać na brak elektronicznych przygód wspomnianych postaci. A zarówno najbliższa jak i dalsza przyszłość przyniesie kolejne gry z ich udziałem. Jak wiadomo, Marvel podpisał umowę z Microsoftem, której przedmiotem było udzielenie gigantowi z Redmont praw do stworzenia gry z gatunku MMO, w której wystąpią komiksowe postacie.

Dave Mirra BMX Challenge - nowa gra na PSP

Thorwalian, 14 kwietnia 2006, 10:10

Kalifornijska firma Crave Entertainment, poinformowała wczoraj o szykowanej kontynuacji gier sygnowanych nazwiskiem słynnego multimedalisty. Nowy produkt zatytułowany Dave Mirra BMX Challenge, już za kilka miesięcy ucieszy posiadaczy konsoli PlayStation Portable.

Klasyczny pomysł rodem ze Space Invaders ewoluuje na PSP

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 07:28

W marcu bieżącego roku wspomnieliśmy na łamach naszego serwisu o nowej odsłonie legendarnego cyklu Space Invaders, przeznaczonej tylko i wyłącznie na Nintendo DS. Okazuje się, że producent tamtej gry – firma Rising Star Games – wyda „najeźdźców z kosmosu” również na PSP.

Nintendo DS i najeźdzcy z kosmosu

Krystian Smoszna, 2 marca 2005, 09:02

Jedna z najpopularniejszych strzelanin kosmicznych w historii komputerowej rozrywki, trafi również na konsolę Nintendo DS. Space Invaders: Revolution, bo pod taką nazwą ukaże się nowy produkt, będzie można kupić wiosną bieżącego roku.

Plan wydawniczy Empire Interactive dotyczący „Space Invaders”

Phoenix, 22 stycznia 2004, 15:35

W dniu dzisiejszym firma Empire Interactive podała do informacji publicznej, iż w najbliższym czasie wyda dwie gry związana z tytułem Space Invaders. Pierwszy produkt przeznaczony będzie na konsolę firmy Sony - PlayStation 2 i nosić on będzie miano Space Invaders Anniversary. Drugi zaś, to gra Space Invaders '95, która trafi pod strzechy posiadaczy komputerów osobistych klasy PC (najprawdopodobniej pod koniec obecnego roku kalendarzowego).

Acclaim i Dave Mirra doszli do porozumienia

Elrond, 28 października 2003, 11:50

Firma Acclaim, znana m.in. z takich tytułów jak Mortal Kombat, Turok czy Re-Volt, oraz jeden z najznakomitszych użytkowników pojazdów zwanych BMX, Dave Mirra, poinformowali, że wcześniejsze nieporozumienia między nimi zostały wyjaśnione, a współpraca wznowiona. Oznacza to, że kolejne gry sportowe z BMX w tytule, które ukażą się pod skrzydłem Acclaim, będą sygnowane nazwiskiem Dave Mirra.

Dave Mirra pozywa Acclaim do sądu

Solnica, 14 lutego 2003, 14:34

Niebagatelnej sumy dwudziestu jeden milionów dolarów odszkodowania zażądał Dave Mirra za bezprawne wykorzystywanie jego nazwiska przez Acclaim podczas promocji gry BMX XXX.