Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka Thrasher Presents Skate and Destroy (PS1)

Thrasher Presents Skate and Destroy PS1

Zręcznościowa produkcja adresowana do fanów ekstremalnej jazdy na deskorolce. W odróżnieniu od serii Tony Hawk’s, gra wyróżnia się nieco bardziej realistycznym podejściem do dyscypliny.

Sportowe | deskorolka | sporty ekstremalne

Sony PlayStation 1
Okładka Thrasher Presents Skate and Destroy (PS1)

producent: Z-axis

wydawca: Rockstar Games

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

26września1999

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Produkcja dla fanów ekstremalnej jazdy na deskorolce, przygotowana przez specjalizujące się w grach sportowych studio Z-Axis. Autorzy starali się jak najwierniej odwzorować realia zmagań zawodników, odróżniając tym samym nieco swój projekt od konkurencyjnej serii Tony Hawk’s.

Mechanika

Podstawowym modułem zabawy jest Skate Mode, specyficzny tryb kariery, w którym gracze jako jeden z sześciu fikcyjnych skaterów wyruszają w świat. Ich celem jest zdobycie międzynarodowej sławy, wsparcia sponsorów, a w ostatecznym rozrachunku znalezienie się na okładce prestiżowego magazynu „Thrasher”. Na każdym z poziomów zadaniem sportowca jest wykręcenie konkretnego wyniku w ciągu dwóch minut. Jednocześnie nie mogą przy tym złamać swojej deskorolki, ani też dać się złapać policji, która pojawia się na arenie w ostatnich sekundach każdego przejazdu. Za kolejne osiągnięcia posiadacze konsoli PS1 zdobywają nowe elementy ekwipunku, w tym ubrania i buty.

Tytuł stara się w miarę realistycznie oddawać specyfikę jazdy na deskorolce. Zbyt karkołomne ewolucje mogą skutkować nie tylko uszkodzeniem sprzętu, ale też urazami zawodnika, po których niemożliwe jest kontynuowanie przejazdu. Do dyspozycji graczy twórcy oddali wszystkie najpopularniejsze triki – grindy, kickflipy i graby.

Tryby gry

Obok podstawowego trybu dla pojedynczego gracza Skate and Destroy pozwala też na zabawę dwóm osobom w szeregu konkurencji. Wśród nich są m.in. zawody na najdłuższy grind, najlepiej punktowany trik czy najboleśniejszy upadek. Rywalizacja wieloosobowa możliwa jest w części wyzwań na podzielonym ekranie, w innych bazuje na zasadach gorącego krzesła.

Kwestie techniczne

Skate and Destroy to trójwymiarowa gra sportowa utrzymana w specyficznej atmosferze charakterystycznej dla ekstremalnej jazdy na deskorolce. Na klimat gry składa się m.in. ścieżka dźwiękowa, na której znalazły się wyłącznie utwory hip-hopowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Thrasher Presents Skate and Destroy

Wymagania wiekowe Thrasher Presents Skate and Destroy

12+