Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka Tony Hawk's Skateboarding (PS1)
OkładkaTony Hawk's Skateboarding (PS1)

Tony Hawk's Skateboarding PS1

Pierwsza odsłona słynnej serii gier zręcznościowych adresowanych do fanów ekstremalnej jazdy na deskorolce. Produkcja pozwala pokierować znanymi skaterami i sprawdzić się w szeregu wyzwań.

Sportowe | deskorolka | sporty ekstremalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk's Skateboarding Premiera PS1

31sierpnia1999

producent: Neversoft Entertainment wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tony Hawk's Skateboarding

Tony Hawk's Pro Skater 4

Tony Hawk's Pro Skater 2

Street Skater

Produkcja, która rozpoczęła słynny cykl gier zręcznościowych pozwalających wcielić się w najsłynniejszych skaterów świata i sprawdzić w wykonywaniu szalonych ewolucji w różnych miejscach świata.

Mechanika

Twórcy ze studia Neversoft udostępnili do zabawy dziesięciu dokładnie odwzorowanych skaterów, wśród których znaleźli się tacy sportowcy, jak Tony Hawk, Bucky Lasek, Bob Burnquist czy Chad Muska. Każdy z nich dysponuje charakterystycznymi dla siebie trikami i deskorolkami.

Tony Hawk's Skateboarding nie stara się symulować ekstremalnej jazdy na deskorolce. Opracowana przez twórców mechanika pozwala naginać prawa fizyki i wykonywać momentami szalone kombinacje ewolucji, ale nigdy nie przekracza też pewnego poziomu, w którym zabawa byłaby zupełnie oderwana od świata rzeczywistego.

Tryby gry

W ramach trybu kariery gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności na dziewięciu planszach, na których znajduje się szereg zadań. Zabawa polega na realizacji kolejnych wyznaczonych celów podczas dwuminutowych przejazdów, tak by zebrać wszystkie taśmy filmowe. Przedmioty są przyznawane nie tylko za bicie wyników punktowych, ale też kolekcjonowanie liter składających się na słowo SKATE czy wykonywanie misji charakterystycznej dla danej mapy. Obok trybu kariery producenci umożliwili też ćwiczenie umiejętności w ramach swobodnych przejazdów na każdej z odblokowanych plansz oraz rywalizację dla dwóch graczy. Na podzielonym ekranie dwaj pasjonaci jazdy na desce mogą mierzyć się w tradycyjnej walce na punkty, zmaganiach polegających na oznaczaniu jak największej liczby elementów na swój kolor lub rywalizacji na najlepiej punktowany jeden trik.

Kwestie techniczne

Tony Hawk's Skateboarding wyróżnia się obfitującą w detale grafiką 3D, w tym szczegółowymi modelami zawodników. Mocnym punktem tytułu jest ścieżka dźwiękowa, na której znalazły się dobrze dopasowane do zmagań skaterów utwory takich grup, jak The Vandals, Goldfinger, Dead Kennedys czy Primus. W Stanach Zjednoczonych gra została wydana pod tytułem Tony Hawk's Pro Skater.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Tony Hawk's Skateboarding: Odpowiednia dla każdego wieku.