Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Logiczne Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 193 Przed premierą 9
iOS
Logiczne
Tematyki
Czas
Hearthstone
Hearthstone

Logiczne 2 kwietnia 2014

Hearthstone: Heroes of Warcraft to darmowa gra logiczna przeznaczona do pojedynków online. Studio Blizzard, autorzy tego projektu, przenieśli realia świata Azeroth, znanego z serii Warcraft i World of Warcraft, do gry karcianej.

The Talos Principle
The Talos Principle

Logiczne 13 października 2017

Pierwszoosobowa gra logiczna, przygotowana przez twórców serii Serious Sam. W produkcji musimy rozwiązać szereg łamigłówek, opierających się na różnych mechanizmach i wykorzystujących rozmaite prawa fizyki. Tytuł korzysta z technologii Serious Engine 4, w której zastosowano moduł umożliwiający skanowanie rzeczywistych lokacji i przedmiotów, a następnie wdrażanie ich do cyfrowego świata.

Gorogoa
Gorogoa

Logiczne 14 grudnia 2017

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przesuwanie kolorowych szkiców po dwuwymiarowej planszy – w ten sposób uzyskujemy sceny o kluczowym znaczeniu i tym samym możemy popchnąć akcję do przodu. Filarem zabawy jest rozwiązywanie zagadek i poznawanie owianej tajemnicą fabuły pełnej religijnej symboliki.

The Room: Old Sins
The Room: Old Sins

Logiczne 25 stycznia 2018

Czwarta część popularnego cyklu gier logicznych z elementami przygodowymi. Tytuł nie kontynuuje opowieści znanej z poprzednich odsłon - twórcy przygotowali nową historię oraz twórczo rozwinęli doskonale znaną mechanikę rozgrywki.

Papers, Please
Papers, Please

Logiczne 12 grudnia 2014

Papers, Please to gra logiczna autorstwa Lucasa Pope’a. Pozwala ona na wcielenie się w urzędnika służby celnej komunistycznej republiki. Naszym zadaniem jest analizowanie wniosków o pozwolenia na wjazd do kraju w oparciu o analizę dokumentów i baz danych.

Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal

Logiczne 20 grudnia 2017

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor. Zadaniem graczy jest budowa nierzadko skomplikowanych konstrukcji, mających bezpiecznie przetransportować ładunek z jednej strony mapy na drugą. Na jego drodze stają liczne przeszkody, takie jak wieżyczki strażnicze, lasery czy zbiorniki z kwasem. Ponadto zabawę uatrakcyjniają elementy z kultowej serii firmy Valve, takie jak tytułowe portale czy żele zmieniające właściwości powierzchni. Przewodniczką w grze jest dobrze znana i lubiana sztuczna inteligencja GLaDOS.

The Witness
The Witness

Logiczne 21 września 2017

The Witness jest grą przygodową z elementami logicznymi autorstwa Jonathana Blowa i jego studia deweloperskiego Thekla. Akcja gry osadzona została na zagadkowej wyspie, z której nieoczekiwanie zniknęli wszyscy ludzie. Eksplorując opustoszałe lokacje, gracz stara się ustalić przebieg zdarzeń, rozwiązując przy tym szereg zagadek i odnajdując sprytnie ukryte wskazówki.

Hearthstone: Curse of Naxxramas
Hearthstone: Curse of Naxxramas

Logiczne 23 lipca 2014

Pierwsze rozszerzenie DLC, które przygotowane zostało z myślą o sieciowej karciance Hearthstone: Heroes of Warcraft. Dodatek oferuje rozbudowaną kampanię singleplayer oraz dostęp do zupełnie nowych kart i umiejętności. Klątwa Naxxramas funkcjonuje w modelu free-to-play, co oznacza, że dostęp do wszystkich opcji otrzymujemy za złoto zdobyte w trakcie rozgrywki lub prawdziwe pieniądze.

Hearthstone: Koboldy i katakumby
Hearthstone: Koboldy i katakumby

Logiczne 7 grudnia 2017

Jedenaste rozszerzenie do popularnej gry karcianej firmy Blizzard. Gracze otrzymują zestaw 135 kart inspirowanych koboldami i zamieszkiwanymi przez nie katakumbami, pełnych potworów i skarbów. Dodatek wprowadza też nowy tryb gry jednoosobowej.

The Room
The Room

Logiczne 12 września 2012

Oryginalna gra logiczna z elementami przygodówek point-and-click oraz gier typu hidden object. Zadaniem gracza w The Room jest odkrycie tajemnic sejfu znajdującego się w środku tytułowego pokoju, a rozgrywka sprowadza się do rozwiązywania kolejnych zagadek logicznych, uruchamianiu rozmaitych mechanizmów i poszukiwaniu przedmiotów.

Monument Valley 2
Monument Valley 2

Logiczne 30 maja 2017

Kontynuacja popularnej produkcji z 2014 roku. W grze kierujemy dwiema postaciami - matką i jej córką - które podróżują po fantastycznym, pełnym sekretów świecie, po drodze rozwiązując mniej i bardziej skomplikowane zagadki.

Gardenscapes: New Acres
Gardenscapes: New Acres

Logiczne 25 sierpnia 2016

Rozbudowana produkcja typu match-3, stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Zadaniem gracza jest opieka nad powierzonym mu ogrodem i przywrócenie mu dawnego splendoru, czego stara się dokonać w trakcie fabularnej kampanii.

The Lord of the Rings: Living Card Game
The Lord of the Rings: Living Card Game

Logiczne 2018

Wirtualna adaptacja gry karcianej na licencji powieści J.R.R. Tolkiena, stworzona przez studio Fantasy Flight Games. Tytuł pozwala jednemu lub dwóm graczom na wzięcie udziału w kolejnej przygodzie w Środziemiu, w trakcie której poprowadzą trójkę bohaterów przez wybrany scenariusz. Gra oferuje liczne opcje modyfikacji talii oraz misji, dzięki którym każde podejście do rozgrywki różni się od poprzedniego.

Quizwanie
Quizwanie

Logiczne 18 sierpnia 2013

Quizwanie to towarzyska gra edukacyjna przeznaczona dla dwóch graczy. Zabawa polega na odpowiadaniu na serie pytań w celu wyłonienia zwycięzcy pojedynku.

Angry Birds Fight!
Angry Birds Fight!

Logiczne 11 czerwca 2015

Miks gry logicznej typu match-3 i prostego RPG-a, z drobnymi elementami strategicznymi, osadzony w realiach bestselerowej serii Angry Birds. Tytuł kładzie nacisk na toczenie zmagań przez sieć. Celem jest odnoszenie zwycięstw i systematyczne rozwijanie własnej drużyny złożonej ze Wściekłych Ptaków.

Deus Ex GO
Deus Ex GO

Logiczne 18 sierpnia 2016

Spin-off cyberpunkowej serii gier RPG akcji Deus Ex. Jest to logiczna produkcja przypominająca znane z urządzeń mobilnych (i nie tylko) gry Hitman GO i Lara Croft GO. Podczas zabawy wcielamy się w Adama Jensena, wykonującego szereg rozmaitych misji.

Hero Emblems 2
Hero Emblems 2

Logiczne 27 lutego 2018

Hero Emblems 2 to opracowana z myślą o urządzeniach z systemem iOS hybryda łącząca gatunek RPG z elementami gier logicznych typu match-3. Gracz dowodzi drużyną bohaterów i walczy z wrogami za pomocą mechaniki dopasowywania symboli na mapie z 56 polami.

Candy Crush Saga
Candy Crush Saga

Logiczne 14 listopada 2012

Jedna z najsłynniejszych gier casualowych dostępnych na urządzenia mobilne. Tytuł wyprodukowany przez firmę King to prosta układanka, w której staramy się łączyć ze sobą różne rodzaje słodyczy.

Azkend 2: The World Beneath
Azkend 2: The World Beneath

Logiczne 14 marca 2012

Gra logiczna z gatunku "połącz trzy elementy", wzbogacona prostą warstwą fabularną, inspirowaną twórczością Juliusza Verne'a. W trakcie zabawy trafiamy do tytułowego świata we wnętrzu Ziemi, a naszym zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki i powrót do cywilizacji. Rozgrywka skupia się na zdobywaniu potrzebnych nam przedmiotów, które otrzymujemy za rozwiązywanie kolejnych łamigłówek.

Bridge Constructor
Bridge Constructor

Logiczne 22 maja 2012

Bridge Constructor to gra logiczna, wyprodukowana przez austriackie studio Clockstone Software. Gracz wciela się w rolę inżyniera, którego zadaniem jest pomóc mieszkańcom wyspiarskiego kraju Camatuga odbudować mosty zniszczone przez potężne trzęsienie ziemi. Zabawa polega na wznoszeniu konstrukcji przy użyciu rozmaitych materiałów i z uwzględnieniem podstawowych praw fizyki.

SpaceChem Mobile
SpaceChem Mobile

Logiczne 1 października 2011

SpaceChem Mobile to stworzona przez niezależne studio Zachtronics Industries gra logiczna. Gracze wcielają się w inżynierów pracujących dla tytułowej korporacji przyszłości i rozwiązując łamigłówki, starają się tworzyć związki chemiczne. Na każdym z etapów zabawy zadaniem jest zaprojektowanie dwóch przemian jądrowych, w wyniku których powstaną pożądane substancje.

Bubble Witch 3 Saga
Bubble Witch 3 Saga

Logiczne 12 stycznia 2017

Bubble Witch 3 Saga to kolejna odsłona gry od firmy King (twórców hitowego Candy Crash Saga), w której dobra czarownica Stella musi obronić swoje magiczne królestwo przed złem. Tym razem jej wrogiem jest kocur Wilbur.

Friday the 13th: Killer Puzzle
Friday the 13th: Killer Puzzle

Logiczne 2018

Gra logiczna utrzymana w klimacie horroru, wyprodukowana na licencji filmowej serii Piątek trzynastego. W pełnym czarnego humoru tytule wcielamy się w zabójcę Jasona Voorheesa, odwiedzającego kampingi i mordującego przebywających tam wczasowiczów.

Pyramid Solitaire Saga
Pyramid Solitaire Saga

Logiczne 31 grudnia 2013

Kolejna produkcja w dorobku firmy King, tym razem będąca wariacją na temat Pasjansa. Gracze podróżują po świecie razem z niejaką Heleną, poznając starożytną kulturę i odnajdując antyczne skarby.