Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchPC
Okładka Storyteller (Switch)
OkładkaStoryteller (Switch)

Storyteller

Gra logiczna, która pozwala nam wcielić się w autorów obrazkowych opowiadań. W Storyteller otrzymujemy do dyspozycji szereg postaci oraz obiektów i umieszczamy je na komiksowych polach w taki sposób, by przy ich pomocy tworzyć opowieści różnych gatunków.

Logiczne | fantasy | książki | 2D | baśń | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Storyteller Premiera

Storyteller to oryginalna gra logiczna, która, jak sugeruje tytuł, pozwala nam wcielić się w autorów rozmaitych opowieści. Za opracowaniem tej produkcji stoi niezależny deweloper – Daniel Benmergui – natomiast jej wydaniem zajęła się firma Annapurna Interactive.

Mechanika

Rozgrywka w grze Storyteller toczy się w całości na wirtualnych kartach książki. Poszczególne opowieści przybierają formę czekających na rozwiązanie układanek. Gra narzuca nam ich tytuły, a także oddaje nam do dyspozycji określoną liczbę postaci, lokacji oraz sytuacji. Nasze zadanie polega na ustawianiu tych ostatnich na komiksowych polach w taki sposób, by przy ich pomocy układać opowiadania obrazkowe, których treść będzie odpowiadać temu, co sugerują ich tytuły.

Tworzymy więc tragedie, podania o polowaniach na smoki, a nawet wariacje na temat biblijnego opowiadania o Adamie i Ewie. Z czasem układane przez nas historie stają się coraz bardziej złożone, co zmusza nas do sprawnego żonglowania coraz większą liczbą dostępnych elementów. Ponadto w obrębie danej tematyki możemy tworzyć zróżnicowane fabuły. Przykładowo, do tragedii będzie pasować zarówno opowieść o złamanym sercu, jak i opowiadanie o rywalizacji dwóch rycerzy czy o śmierci księżniczki oraz rozpaczy jej ukochanego.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Storyteller utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl ilustracje z książek dla dzieci. Poszczególne jej elementy posiadają proste animacje, dzięki czemu karty wirtualnej książki nie są całkowicie statyczne.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Storyteller: 12+

PC
Switch