Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Mass Effect 2 (PC)

Dodatki do Mass Effect 2

Mass Effect 2: Przybycie
Mass Effect 2: Przybycie

dodatek do gry29 marca 2011

Kolejny dodatek DLC do wyprodukowanego przez studio BioWare RPG-a akcji Mass Effect 2. Rozszerzenie o nazwie The Arrival ukazuje wydarzenia, stanowiące w zamierzeniu twórców łącznik fabularny pomiędzy drugą a trzecią częścią serii. Na polecenie admirała Hacketta komandor Shepard musi uratować z rąk Batarian niejaką dr Kenson, która dysponuje dowodem na istnienie rasy Żniwiarzy oraz dokładną datą ich ataku na bezbronną galaktykę. Różnicę między dodatkiem, a misjami z gry podstawowej, oraz swoiste utrudnienie stanowi fakt, że tym razem komandor Shepard zmuszony jest do działania w pojedynkę. W trakcie zadania powinien więc unikać otwartych starć, bazując wyłącznie na własnych umiejętnościach. The Arrival to jednak nie tylko sceny walki i skradania się, ale także cała masa dialogów oraz niedostępnych wcześniej informacji o uniwersum Mass Effect, przygotowujących graczy na nadejście trzeciej części cyklu.

Mass Effect 2: Kryjówka Handlarza Cieni
Mass Effect 2: Kryjówka Handlarza Cieni

dodatek do gry7 września 2010

Obszerne rozszerzenie fabularne do wydanego na początku 2010 roku RPG-a akcji Mass Effect 2. Historia dodatku zatytułowanego Lair of the Shadow Broker obraca się wokół postaci tajemniczego Handlarza Cieni. To właśnie z nim zacięty bój stoczyła w jednym z komiksów Liara T’Soni, walcząc o odzyskanie ciała komandora Sheparda. Naszym zadaniem będzie zaś pomóc dawnej przyjaciółce w dokonaniu zemsty na Handlarzu i powstrzymaniu jego podejrzanej działalności. Akcja dodatku toczy się w kilku lokacjach, począwszy od apartamentu Liary, poprzez zaatakowane przez terrorystów centrum handlowe, aż po statek będący kryjówką złoczyńcy. Podczas zabawy czeka nas głównie walka z agentami Handlarza Cieni, choć przy okazji bierzemy też udział w efektownym pościgu. Po ukończeniu wątku uzyskujemy dostęp do siedziby antagonisty, gdzie możemy np. przeglądać akta drużyny, planować misje, oglądać zapiski wideo i zdobywać informacje o planetach bogatych w minerały.

Mass Effect 2: Nadzorca
Mass Effect 2: Nadzorca

dodatek do gry15 czerwca 2010

Kolejny z dodatków DLC przygotowanych na potrzeby drugiej odsłony serii gier RPG akcji Mass Effect. Rozszerzenie wprowadza nowy, wieloetapowy wątek fabularny, który możemy rozegrać zarówno podczas kampanii podstawowej, jak i po jej ukończeniu. Jego akcja obraca się wokół nieudanego eksperymentu Cerberusa, którego celem było znalezienie sposobu na komunikowanie się z Gethami. O pomoc zwraca się do komandora Sheparda były szef projektu, którego stacja badawcza została opanowana przez agresywną sztuczną inteligencję, próbującą przejąć kontrolę nad okolicznymi systemami komputerowymi. W trakcie misji naszym celem jest zlokalizowanie bazy, będącej miejscem eksperymentu, a następnie powstrzymanie AI, zanim uda jej się zainfekować sieci w całej galaktyce. Ciekawostkę stanowi fakt, że Mass Effect 2: Overlord umożliwia nam także przetestowanie niedostępnego w grze macierzystej poduszkowca M-44 Hammerhead, zdolnego przez jakiś czas utrzymać się w powietrzu.

Mass Effect 2: Kasumi - Skradzione wspomnienia
Mass Effect 2: Kasumi - Skradzione wspomnienia

dodatek do gry6 kwietnia 2010

Fabularne rozszerzenie DLC do utrzymanego w konwencji science fiction RPG-a akcji Mass Effect 2 studia BioWare. Dodatek zatytułowany Kasumi: Stolen Memory wprowadza do gry macierzystej zupełnie nowy wątek, koncentrujący się na postaci tytułowej złodziejki. Kasumi zwraca się do komandora Sheparda z prośbą o pomoc w przedostaniu się do posiadłości handlarza bronią, Donovana Hocka, i wykradnięciu neuroimplantu, należącego do jej bestialsko zamordowanego partnera. Celem misji jest dokładne zbadanie rzeczonego miejsca i stoczenie finałowego pojedynku z wymagającym przeciwnikiem. Co ciekawe, po zakończeniu misji Kasumi staje się pełnoprawnym członkiem drużyny, obdarzonym niezwykle przydatną zdolnością kamuflażu. Zestaw nowości oferowanych przez Kasumi: Stolen Memory uzupełniają niedostępne wcześniej technologie, pistolet maszynowy Szarańcza, strój wieczorowy Sheparda oraz możliwość zbadania kilku dodatkowych planet.

Mass Effect 2: Projekt Hefajstos
Mass Effect 2: Projekt Hefajstos

dodatek do gry23 marca 2010

Darmowy dodatek DLC do drugiej części serii RPG-ów akcji studia BioWare, który możemy pobrać bezpłatnie z sieci Cerberusa, dostępnej z poziomu menu głównego gry. Mass Effect 2: Firewalker niesie ze sobą siedem nieznanych dotąd lokacji oraz pięć zupełnie nowych misji fabularnych. Największą atrakcją rozszerzenia jest jednak pojazd M-44 Hammerhead, dzięki któremu eksploracja kolejnych planet staje się znacznie łatwiejsza. W porównaniu do znanego z pierwszej gry Mako, Hammerhead jest poduszkowcem rozwijającym prędkość do 120 km na godzinę i wyposażonym w samonaprowadzalne rakiety, niezwykle przydatne podczas pojedynków z przeciwnikami.