Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Mass Effect 2: Overlord (PC)

Mass Effect 2: Nadzorca

Mass Effect 2: Overlord

Kolejny z dodatków DLC przygotowanych na potrzeby drugiej odsłony serii gier RPG akcji Mass Effect. Rozszerzenie wprowadza nowy, wieloetapowy wątek fabularny, który możemy rozegrać zarówno podczas kampanii podstawowej, jak i po jej ukończeniu.

To jest dodatek do gry Mass Effect 2.

RPG | TPP | science fiction | TPS | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka Mass Effect 2: Overlord (PC)

data premiery gry:

15cze2010

PC X360

Mass Effect 2: Overlord to dodatek do popularnego RPG science-fiction autorstwa Bioware. Tym razem stawimy czoło agresywnej sztucznej inteligencji WI. Rozszerzenie można rozegrać w dowolnym momencie podstawowej wersji gry, zarówno przed głównym finałem, jak i po tych wydarzeniach.

Fabuła obraca się wokół nieudanego eksperymentu, w którym usiłowano znaleźć sposób na komunikowanie się z Gethami. Drogą do tego miała być fuzja człowieka z mechanicznym obcym. Szef całego projektu badawczego, doktor Gavin Archer, na idealnego kandydata wytypował własnego brata Davida. Niestety, w trakcie doświadczenia coś poszło nie tak i z połączenia dwóch istot powstała niestabilna sztuczna inteligencja, która rozpoczęła przejmowanie kontroli nad okolicznymi systemami komputerowymi. Teraz próbuje wydostać się z planety, aby podłączyć się do większej sieci. Jeśli jej się to uda, powstrzymanie tworu będzie już praktycznie niemożliwe. W tym momencie do akcji wkraczamy my. Szef całego przedsięwzięcia, wierząc, że skutki owego doświadczenia nie są nieodwracalne, zwraca się do Sheparda z błagalną prośbą o ocalenie brata.

Powstrzymanie agresywnej sztucznej inteligencji jest misją wieloetapową. Nim w ogóle odkryjemy jej lokację, najpierw zostaniemy zmuszeni m.in. do zniszczenia talerzy komunikacyjnych oraz wyłączenia systemów kilku baz. Gdy wreszcie dotrzemy do miejsca pobytu sztucznej inteligencji, czeka nas podróż do wnętrza jej świadomości, gdzie – by zyskać naszą sympatię i współczucie – SI przeprowadzi nas po wspomnieniach z początków całego eksperymentu.

Istotną cechą dodatku jest to, że pomiędzy kolejnymi stacjami badawczymi, które przejęte zostały przez WI, przemieszczamy się z użyciem poduszkowca Młot. Maszyna ta jest wyposażona w samonaprowadzane pociski, a także dzięki wbudowanym silniczkom może się wznosić przez ograniczoną ilość czasu. Jest to zresztą często wymagane do omijania przeszkód, np. przedostania się na drugi brzeg rzeki lawy. Inne atrakcje oferowane przez omawiane rozszerzenie to udostępnienie zupełnie nowej technologii oraz możliwość zeskanowania kilku nowych planet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 357 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mass Effect 2: Nadzorca

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mass Effect 2: Nadzorca

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7

eJay Ekspert 31 grudnia 2010

Dodatek Overlord wprowadza kilka nowych misji, które w przeciwieństwie do feralnego Firewalkera mają fabułę, nowego bohatera i fajny klimat.

7.0
Kolekcjonerska obudowa Mass Effect 3 Vault już dostępna w Polsce
Kolekcjonerska obudowa Mass Effect 3 Vault już dostępna w Polsce

wiadomość12 marca 2012

Gadżety dla miłośników wirtualnej rozrywki to wciąż rosnący rynek. Największym fanom nie wystarczy już samo granie w ukochany tytuł. Potrzebują t-shirtów, kubków, książek i, jak się okazuje, unikalnych obudów na swoje konsole.

Nowe DLC do Mass Effect 2 nie dla Polaków
Nowe DLC do Mass Effect 2 nie dla Polaków

wiadomość23 lipca 2010

Kanadyjskie studio Bioware ogłosiło, że Mass Effect 2 doczeka się kolejnego dodatku DLC. Niestety wygląda na to, że Polscy gracze zostaną pozbawieni możliwości zagrania w niego i rodzimym fanom pozostanie jedynie pocieszanie się bardziej pozytywnymi wieściami dotyczącymi książek i komiksów osadzonych w tym uniwersum.

Demo Mass Effect 2 dostępne, kolejny dodatek DLC już jutro

wiadomość14 czerwca 2010

Firma Electronic Arts poinformowała o udostępnieniu zapowiedzianej w zeszłym tygodniu wersji demonstracyjnej gry Mass Effect 2 w wersji na Xboksa 360 oraz PC. Gracze mogą wziąć w niej udział m.in. w ucieczce ze stacji Cerberus, a także próbie odbicia uwięzionej Subject Zero.

Mass Effect 3, Dragon Age II oraz Dead or Alive 5 - czyli plotek o E3 ciąg dalszy
Mass Effect 3, Dragon Age II oraz Dead or Alive 5 - czyli plotek o E3 ciąg dalszy

wiadomość12 czerwca 2010

Wczoraj pisaliśmy o grach, które Electronic Arts planuje pokazać na tegorocznym E3. Na liście znalazło się prawie dwadzieścia tytułów, choć oczywistym jest, że wydawca szykuje też jakieś niespodzianki. Dzięki wpadce serwisu Gamespot pojawiły się spekulacje, o jakich konkretnie projektach może być tu mowa.

Demo Mass Effect 2 i nowe DLC już 15 czerwca
Demo Mass Effect 2 i nowe DLC już 15 czerwca

wiadomość11 czerwca 2010

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wersje demonstracyjne większości gier ukazują się przed ich premierą, by jeszcze bardziej nakłonić konsumentów do kupna pełnej wersji. Mass Effect 2 nie doczekało się żadnej próbki, ale nic straconego – niemal pół roku po premierze demo zostanie udostępnione do ściągnięcia wraz z nowym DLC.

PC
X360