Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2010, 18:18

autor: Jiker

Demo Mass Effect 2 dostępne, kolejny dodatek DLC już jutro

Firma Electronic Arts poinformowała o udostępnieniu zapowiedzianej w zeszłym tygodniu wersji demonstracyjnej gry Mass Effect 2 w wersji na Xboksa 360 oraz PC. Gracze mogą wziąć w niej udział m.in. w ucieczce ze stacji Cerberus, a także próbie odbicia uwięzionej Subject Zero.

Firma Electronic Arts poinformowała o udostępnieniu zapowiedzianej w zeszłym tygodniu wersji demonstracyjnej gry Mass Effect 2 w wersjach na Xboksa 360 (znajdziecie ją w bazie Xbox Live Marketplace) oraz PC. Gracze mogą wziąć w niej udział m.in. w ucieczce ze stacji Cerberus, a także próbie odbicia uwięzionej Subject Zero.

W ramach demonstracji ostatniego dzieła BioWare, dostępnej póki co tylko dla posiadaczy złotego abonamentu Xbox Live, gracze mogą ukończyć trzy misje (w tym jedną zupełnie nową, stworzoną na potrzeby dema). Po zaliczeniu wersji demonstracyjnej, a także nabyciu pełnej edycji ME2, gracze mogą przetransferować rozwiniętą w nim postać i kontynuować w ten sposób zabawę tym samym bohaterem.

Według różnych relacji, demo zapewnia około 90 minut rozgrywki, udanie prezentując najistotniejsze elementy jednej z najlepszych produkcji bieżącego roku. Wraz z demonstracją światło dzienne ujrzało nagranie wideo o tytule Story so Far, w którym aktor Martin Sheen (wcielający się w grze w Illusive Mana) streszcza historię znaną z pierwszej odsłony Mass Effect. Film znajdziecie w bazie Xbox Live.

Jutro z kolei do sprzedaży trafi kolejne DLC do Mass Effect 2,noszące tytuł Overlord. Pozwoli ono na zwiedzenie pięciu poziomów na nowej planecie (oraz zdobycie dwóch nowych Osiągnięć), dostarczając dwie godziny intensywnej rozgrywki. W dodatku zmierzymy się ze sztuczną inteligencją, która opanowała systemy kompleksu badawczego, gdzie też będziemy się poruszać. Potwierdzono, że nie znajdziemy tu żadnej nowej postaci ani broni. Zamiast tego autorzy postanowili się skupić na przygotowaniu większej ilości rozgrywki.

Cenę rozszerzenia ustalono na 560 punktów Microsoftu. Posiadacze pecetów będą musieli zapłacić równowartość 7 dolarów lub 560 punktów BioWare. W ofercie Xbox Live znalazł się również Omega Premium Theme – specjalny temat do dashboardu Xboksa 360. Jego cena to 240 punktów Microsoftu.