Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2019, 12:58

Mass Effect - twórcy mają wiele pomysłów na kolejną część

Z okazji N7 Day współtwórca trylogii Mass Effect pokazał na swoim koncie na Twitterze grafiki koncepcyjne, które mogą sugerować nadejście nowej odsłony cyklu. Z tego samego powodu w Anthem pojawiły się tematyczne skórki dostępne do 12 listopada.

Zapowiedź nowego Mass Effecta? - Mass Effect - twórcy mają wiele pomysłów na kolejną część - wiadomość - 2019-11-08
Zapowiedź nowego Mass Effecta?

7 listopada to dla fanów Mass Effecta swego rodzaju święto. W ten dzień gracze wspominają przygody przeżyte w kosmicznym uniwersum oraz nierzadko liczą na ujawnienie nowej odsłony ukochanej serii. Niewtajemniczonym szybko wyjaśniamy, że ten dzień został wybrany z powodu skrótu wojskowego N7 („N” to siły specjalne, a „7” najwyższy poziom doświadczenia żołnierza) obecnego w grach, który można również rozwinąć jako 7 listopada („N” z ang. November).

Oczywiście nowej części cyklu nie zapowiedziano (już dawno byśmy o tym napisali), ale na Twitterze jednego z twórców klasycznej trylogii, Caseya Hudsona, pojawił się wpis prezentujący kilka grafik koncepcyjnych, które mogą (aczkolwiek nie muszą) wskazywać kierunek, jaki obierze kolejna odsłona.

Na przedstawionych zdjęciach można wyłapać nawiązania do Mass Effecta - czy to pojazd Mako stojący pośrodku lasu, czy to odlatujący statek Normandii. Niewątpliwie są to świetne smaczki dla fanów serii, szkoda jednak, że nie idą za nimi żadne konkrety. Hudson zapewnił jedynie, że twórcy mają jeszcze wiele historii do opowiedzenia. Choć od lutego tego roku wiemy, że BioWare nie skończyło jeszcze z serią Mass Effect, do dziś na próżno wypatrywać jakichkolwiek nowych informacji na ten temat. Na razie fani muszą zadowolić się pokazanymi grafikami.

Natomiast na otarcie łez - w Anthem czekają na Was tematyczne skórki, które dostępne będą do 12 listopada.