Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2019, 11:40

autor: Aquma

BioWare: „Jeszcze nie skończyliśmy z serią Mass Effect”

W niedawnym wywiadzie udzielonym serwisowi Polygon, Mike Darrah i Casey Hudson z BioWare zapewnili, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w kwestii marki Mass Effect. Seria może powrócić, kiedy studio znajdzie dla niej czas.

Mass Effect zapewne powróci. - BioWare: „jeszcze nie skończyliśmy z Mass Effect” - wiadomość - 2019-02-13
Mass Effect zapewne powróci.

MASS EFFECT: ANDROMEDA W SKRÓCIE:

  1. Producent: BioWare Montreal
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 21 marca 2017 roku

W obszernym materiale poświęconym firmie BioWare, który ukazał się na portalu Polygon, pracujący dla wspomnianego dewelopera Mike Darrah i Casey Hudson zasugerowali, że – pomimo nie najlepszej jakości i kontrowersji wokół Mass Effect: Andromeda – wciąż wierzą w pierwszą stworzoną przez studio markę science fiction.

Zdecydowanie nie skończyliśmy jeszcze z Mass Effect. Jest wiele historii do opowiedzenia. Moglibyśmy ciągnąć za nici, które wysnuliśmy wraz Andromedą; moglibyśmy ciągnąć wątki z Mass Effect 3. Jest wiele interesującej przestrzeni do odkrycia - podkreśla Mike Darrah.

W moim umyśle ta marka zdecydowanie jest żywa. Cały czas myślę o (powiązanych z nią - red.) rzeczach, które moim zdaniem będą wspaniałe. To tylko kwestia powrotu do pracy nad tym, kiedy tylko będziemy mogli - dodał Casey Hudson.

Stanowisko deweloperów nie dziwi – marka wciąż cieszy się przecież uznaniem wielu fanów. Niestety, trudno powiedzieć, kiedy studio mogłoby zająć się kolejną częścią serii. W najbliższym czasie uwaga BioWare skupi się na Anthem (które debiutuje 22 lutego, przy czym subskrybenci EA Access i Origin Access będą mogli zalogować się na serwery tydzień wcześniej, czyli już za kilka dni). Tytuł ma postać gry-usługi, więc z pewnością będzie wymagał sporo pracy także po premierze. W kolejce czeka już nowy Dragon Age, którego teaser zaprezentowano w czasie gali The Game Awards 2018.

Przypominamy, że Mass Effect: Andromeda zadebiutowało 21 marca 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Gra borykała się ze sporymi problemami technicznymi (dotyczącymi m.in. animacji twarzy bohaterów), a także różnego rodzaju niedociągnięciami w zakresie scenariusza i ogólnego projektu. Produkcja nie została przyjęta najlepiej przez recenzentów (przyznana u nas nota 8,5/10 była jedną z wyższych, co świetnie widać po średniej na Metacritic), a niedługo po jej premierze odpowiedzialne za grę studio BioWare Montreal zostało zrestrukturyzowane. Porzucono też wszelkie plany dotyczące fabularnych DLC. Wpadka z Andromedą doprowadziła do odstawienia utytułowanej franczyzy na boczny tor.

  1. BioWare – strona oficjalna
  2. Hejt graczy – 9 niezłych gier, które zostały znienawidzone