Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2019, 11:46

Tegoroczne Call of Duty zaoferuje kampanię fabularną

Jeden z szefów firmy Activision potwierdził, że tegoroczna odsłona serii Call of Duty zaoferuje kampanię fabularną. Co ciekawe, wydawca spodziewa się gorszych wyników sprzedaży niż w przypadku Call of Duty: Black Ops 4.

Według plotek w tym roku czeka nas powrót Modern Warfare. - Tegoroczne Call of Duty zaoferuje kampanię fabularną - wiadomość - 2019-02-13
Według plotek w tym roku czeka nas powrót Modern Warfare.
CALL OF DUTY 2019 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Infinity Ward
  2. Wydawca: Activision
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2019 r.

Zdążyły już opaść emocje związane z Call of Duty: Black Ops IIII i coraz więcej fanów zaczyna wypatrywać kolejnej części serii. Okazuje się, że tegoroczna odsłona cyklu Call of Duty będzie bardziej tradycyjna i zaoferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza.

Informację te ujawnił jeden z szefów firmy Activision, Rob Kostich, podczas konferencji dla inwestorów, służącej omówieniu wyników finansowych wydawcy. Stwierdził on, że tegoroczne Call of Duty zaoferuje kampanię fabularną, potyczki multiplayer oraz rozgrywki kooperacyjne.

Decyzja o porzuceniu kampanii w Call of Duty: Black Ops IIII spotkała się z negatywną reakcją, ale nie zaszkodziła wynikom sprzedaży. Gra zaliczyła lepszy debiut niż Call of Duty: Black Ops 3 i Call of Duty: WWII. Z tej perspektywy porzucenie opcji dla pojedynczego gracza na rzecz trybu battle royale Blackout okazało się dobrym posunięciem.

Obecnie produkcja każdej części serii zabiera jednak trzy lata, więc jeśli Activision zamierza wyciągnąć z sukcesu Call of Duty: Black Ops IIII wnioski dla całej marki, to ich zaimplementowanie najpewniej zajmie sporo czasu. Tegoroczna odsłona jest już na tak zaawansowanym etapie prac, że wprowadzenie radykalnych zmian byłoby trudne. Ponadto wydawca może chcieć pozwolić fanom odpocząć trochę od trybu battle royale, przynajmniej do 2020 r.

Co ciekawe, Activision spodziewa się, że tegoroczne Call of Duty zaliczy gorszy debiut niż Black Ops 4. Wydawca ostrzega inwestorów, że przynajmniej w ostatnim kwartale tego roku kolejna odsłona sprzeda się słabiej.

Przypomnijmy na koniec, że tegoroczna część serii powstaje w studiu Infinity Ward. Na razie niewiele wiadomo na temat tego projektu. W zeszłym roku pojawiły się spekulacje, że może chodzić o Call of Duty: Modern Warfare 4. W ubiegłym miesiącu twórcy zaczęli wypuszczać krótkie teasery, ale na razie trudno wywnioskować z nich cokolwiek konkretnego.

  1. Oficjalna strona cyklu
  2. Recenzja Call of Duty: Black Ops 4 – czy Blackout to sukces?
  3. Call of Duty Black Ops 4 - poradnik do gry