Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2018, 09:55

Call of Duty Modern Warfare 4 w 2019 roku?

W sieci pojawiły się plotki, wedle których studio Infinity Ward pracuje nad Call of Duty: Modern Warfare 4. Gra ma się ukazać w przyszłym roku i nie zabraknie w niej kampanii fabularnej.

Wydane dwa lata temu Call of Duty: Modern Warfare Remastered spotkało się z ciepłym przyjęciem. - Call of Duty Modern Warfare 4 w 2019 roku? - wiadomość - 2018-05-21
Wydane dwa lata temu Call of Duty: Modern Warfare Remastered spotkało się z ciepłym przyjęciem.

Obecnie oczy fanów cyklu Call of Duty skierowane są w stronę ujawnionego kilka dni temu Call of Duty: Black Ops 4. Marka ta raczy nas jednak nową odsłoną co roku, więc wiadomo, że równolegle trwają prace nad innymi częściami serii. Dlatego z zaciekawieniem powitaliśmy plotki, według których w 2019 r. ukaże się Call of Duty: Modern Warfare 4.

Doniesienia pochodzą z serwisu Gaming Intel. Jego redaktorzy są przekonani o prawdziwości tych informacji, gdyż te same źródła w marcu informowały ich, że tegoroczną odsłoną ma być Call of Duty: Black Ops 4, które pozbawione będzie kampanii. Jak już wiemy, te plotki znalazły pokrycie w rzeczywistości.

Według źródeł Gaming Intel Call of Duty: Modern Warfare 4 zaoferuje kampanię fabularną, tryb zombie i klasyczne rozgrywki PvP. Rozważany jest również tryb battle royale, ale na razie nie podjęto w tej kwestii żadnych ostatecznych decyzji.

Oczywiście do wszystkich tych informacji należy podchodzić z dużym dystansem, ale są również inne przesłanki, aby uznać je za prawdopodobne. W marcu fani zauważyli, że w opisie profilu twitterowego Craiga Fairbasa znalazła się informacja, iż podkładał on głosy w Call of Duty MW1/2/3/4. Aktor szybko podkreślił, że chodziło mu po prostu o cztery gry z marki, a ostatnią z nich było Call of Duty: Modern Warfare Remastered, po czym odpowiednio zmodyfikował swój profil. Problem w tym, że w odświeżonej wersji klasyka nie było żadnych nowych kwestii dialogowych. Możliwe więc, że Fairbas przez przypadek ujawnił zbyt dużo i potem próbował się z tego wycofać.

Powrót cyklu współczesnych konfliktów zbrojnych wydaje się naturalnym kierunkiem rozwoju serii. Wiemy, że za przyszłoroczną odsłonę odpowiada studio Infinity Ward, czyli zespół, który opracował trylogię Modern Warfare. Ponadto fani wyraźnie zmęczyli się mocno futurystycznymi klimatami. Dlatego zeszłoroczne Call of Duty: WWII spotkało się z ciepłym przyjęciem, a Call of Duty: Black Ops 4 pozbawione jest zapewniających nadludzkie możliwości egzoszkieletów. Do tego Call of Duty: Modern Warfare Remastered również cieszyło się dużą popularnością. Świat wydaje się więc gotowy na powrót tej marki.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć na koniec, że w ostatnich tygodniach szeregi studia Infinity Ward zasiliło ośmiu pracowników znanego z serii Titanfall zespołu Respawn Entertainment. Wśród nich znaleźli się sami weterani, którzy u swojego poprzedniego pracodawcy zajmowali kluczowe stanowiska, takie jak główny projektant (Geoffrey Smith) czy producent (Dom McCarthy).

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że Respawn Entertainment założyli byli pracownicy Infinity Ward i w ramach ostatnich transferów wielu z nich powróciło do tego studia.

  1. Call of Duty – oficjalna strona cyklu
  2. Oficjalna strona studia Infinity Ward